Datuve

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 57

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 57

Datuve.lv video
Top.LV

Tests: Cik precīzs ir "lēta gala" velo spidometrs?

Ievietoja: kapanen @ 2016.04.18 | Testi | Komentāri (3)

spidometrs

Stāsts sākās ar to, ka pavasarī vajadzēja nopirkt velosipēdu - tā kā liela saprašana par velosipēdiem nav, tad nopirku iespējams labāko variantu par pieejamo budžetu un cenu. Tomēr raksts nebūs par velosipēdu, bet gan par populārāko velosipēdistu gadžetu – spidometru.

Lasīt tālāk

velosipēds, spidometrs, endomondo

HP ProBook 5330m

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.09.07 | Testi | Komentāri (5)

Pateicoties plašajam klēpjdatoru klāstam no tādiem ražotājiem kā Dell, Lenovo un Toshiba uzņēmumu darbiniekiem patiešām ir no kā izvēlēties sev piemērotāko un ērtāko darba datoru. Šo klāstu papildinājusi arī HP ProBook 5330m sērija, kurā ietilpst 13 collu business klases klēpjdatori ar dažādu komplektāciju. Viens no šiem klēpjdatoriem bija nonācis arī Datuves rīcībā.

Lasīt tālāk

hp, klēpjdatori

HP Wi-Fi Mobile Mouse

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.07.19 | Testi | Komentāri (8)

Datuves rīcībā bija nonākusi HP Wi-Fi Mobile Mouse pele. HP piedāvātā pele ir pirmais nozares produkts, kas ar datoru savienojas, izmantojot Wi-Fi savienojamību. Peles apraksts un vērtējums – raksta turpinājumā.

Lasīt tālāk

hp, pele, wifi

LG Optimus 2x

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.06.21 | Testi | Komentāri (8)

Datuves rīcībā (beidzot) bija nonācis LG Optimus 2x – viedtālrunis, kas CES 2011 izstādē tika prezentēts ar nosaukumu LG Star un iekļuvis Ginesa rekordu grāmatā kā pirmais tālrunis, kas aprīkots ar divu kodolu procesoru. Iespaidi un secinājumi – raksta turpinājumā.

Lasīt tālāk

lg, viedtālruņi, android, nvidia

Logitech M305 Fantasy

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.05.23 | Testi | Komentāri (4)

Datuvē jau tika rakstīts par Logitech Fantasy kolekcijas bezvadu pelēm, kuras pēc Logitech vārdiem “ienes jūsu dzīvē mazliet fantāzijas” un pieejamas arī Latvijas patērētājiem. Apskatā minēti sērijas pārstāves – Logitech M305 – plusi un mīnusi.

Lasīt tālāk

logitech, pele

HP Officejet 7500A Wide Format All-in-One

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.03.22 | Testi | Komentāri (3)

Tā kā pēdējos 3 gadus drukāšanas vajadzībām esmu izmantojis HP Deskjet 3740 „maizes kasti”, biju ārkārtīgi priecīgs par iespēju izmēģināt HP Officejet 7500A Wide Format All-in-One. Kā jau nosaukums pasaka priekšā, tā ir all-in-one tipa ierīce, kas pilda ne tikai printera, bet arī skenera, kopētāja un faksa funkcijas.

Lasīt tālāk

hp, printeri

DigoTV dekoders augsto tehnoloģiju zinātājiem

Ievietoja: rcnext @ 2010.03.30 | Testi | Komentāri (62)

DigoTV televīzijas signāla dekodera īss raksturojums pēc viena nedēļas testa – Vieglāk palaižamā TV signāla uztveršanas iekārta visā pieredzē, paredzēta gan parastam televīzijas lietotājam līdz pat augsto digitālo tehnoloģiju lietpratējam, kas spēj novērtēt HDMI un HDTV dotās priekšrocības. Tas ir dekoders, kurš strādā uzreiz pēc tā ieslēgšanas tīklā un vienas pogas nospiešanas!
Uzziniet vairāk par DigoTV dekoderu turpinājumā, vairākas tuvplānu fotogrāfijas un pilnīgs tehniskais iekārtas apskats.

Lasīt tālāk

digitālā televīzija, dekoderis, digitālā tv

Lattelecom videonovērošana

Ievietoja: rcnext @ 2010.03.28 | Testi | Komentāri (23)

Tuvākajā laikā Lattelecom plāno ieviest jaunu pakalpojumu klientiem - Videonovērošana. Lattelecom videonovērošanas pakalpojums ir viens no pirmajiem uzņēmuma ar īpašuma drošības pasargāšanu saistīts pakalpojums, kas ir īpaši aktuāls šajā laikā, kad par noziedzību dzird katru dienu. Datuve.lv redakcijai tika piedāvāts izmēģināt Videonovērošanas pakalpojumu un ieskatīties Lattelecom videonovērošanas klienta "ādā". Tālāk būs informācija, kas bija jāpārdzīvo pieslēdzot Lattelecom videonovērošanu, kā arī vairāki ieteikumi šī pakalpojuma lietotājam.

Lasīt tālāk

videonovērošana, lattelecom videonovērošana, lattelecom

Kam labāka GPS - iPhone vai Droid?

Ievietoja: daunte @ 2009.12.25 | Testi | Komentāri (18)

Tirgū tiek izlaisti arvien vairāk viedtelefonu. Un tagad jau jebkuram sevi cienošam telefonam komplektācijā nāk GPS iespēja. Piedāvājumu klāsts ar šādām ierīcēm ir visai plašs, tādēļ izvēle var būt visai grūta. Lai noskaidrotu, kura ierīce jūs visātrāk un precīzāk aizvedīs līdz mērķim, salīdzinājumam tiek ņemti divi no populārākajiem un iespējām bagātākajiem viedtelefoniem – Apple iPhone 3GS un Motorola Droid.

Lasīt tālāk

iphone, motorola, tomtom, google, gps

Apskats: Nikon L16, neslikta fotokamera zem 40 Ls

Ievietoja: chester7 @ 2009.03.20 | Testi | Komentāri (9)

Jāsāk ar to, ka šis apskats būs par lētu kameru. Mēs nerunāsim par optikas kvalitāti, maināmiem objektīviem un RAW bildēm, bet gan par smieklīgi lētu, vienkāršu un funkcionālu iekārtu, kas ar savu kvalitāti tomēr pārspēj jebkādas mobilo telefonu kameras un tamlīdzīgas ierīces.

Lasīt tālāk

bildes, foto, fotoaparāts, kamera ar aa baterijām, lēta fotokamera, nikon, nikon l16

MySQL administrēšanas rīks phpMyAdmin uz PHP 4+ ar MySQL 3+

Ievietoja: Bruno @ 2009.03.18 | Testi | Komentāri (62)

Tavs provaideris tev piedāvā mājaslapas izvietošanas kontu uz sava Linux servera. Tu priecīgi logojies iekšā serverī un sāc izvietot savu php webprojektu, kurš apgriezīs visu pasaules vebu otrādi. Pagaidi - tava lieliskā projekta darbībai nepieciešama MySQL datubāze, bet provaideris tai neiedeva administrēšanas pieeju.
Un te studijā parādās phpMyAdmin, kurš būs īstais instruments, kas tev palīdzēs, tomēs pirms to uzstādi tev būtu jāzin dažas lietas. Piemēram, kādas versijas PHP un MySQL atrodas uz servera.

Lasīt tālāk

mysql, php, linux

Intel i7-920 2,66 GHz procesora apskats

Ievietoja: AigarsIevins @ 2008.11.18 | Testi | Komentāri (25)

Debiju nupat kā piedzīvojusi Intel jaunākā procesoru paaudze Intel i7, kas dažās jomās pēc ārvalstīs veiktajiem neoficiālajiem testiem sniedza pat 50% veiktspējas pieaugumu. Datuve.Lv sadarbībā ar datoru veikalu NDD un overclockers.ru pārstāvi TaPaKaH testēja „nākamā mainstream procesora” i7-920 iespējas.

Lasīt tālāk

i7, intel

Apskats+padoms: Sony KDL-40D3400 un "Plazma pret LCD"

Ievietoja: AigarsIevins @ 2008.07.07 | Testi | Komentāri (25)

Šodien veikalos kuplā skaitā atrodami dažnedāžādu izmēru un ražotāju piedāvātie LCD televizori – ierīces, kas jau kļuvušas par masu produkciju un ir ienākušas daudzās mājsaimniecībās. Taču kāpēc popularitāti negūst plazmas paneļi? Ieskatīsimies tehnoloģiju atšķirībās un pie reizes apskatīsim Sony ražoto 40 collu (102 cm) LCD televizoru KDL-40D3400 ar FullHD izšķirtspēju un daudzām attēla uzlabošanas tehnoloģijām, kas plazmas paneļus nostāda vēl grūtākā pozīcijā.

Lasīt tālāk

lcd, sony

Acer Aspire 5315 - izskatīgs, lēts un jaudīgs

Ievietoja: Mareks @ 2008.04.10 | Testi | Komentāri (70)

Apskatei izpakots vēl viens no Acer portatīvajiem datoriem – Aspire 5315 ar divu gigabaitu operatīvo atmiņu, 15 collu WXGA CrystalBrite ekrānu un 160 Gb cieto disku. Ražotājs kā labu atgādinājumu par Microsoft norietu šajā datorā uzstādījis Linpus Linux kodolu. Protams, portatīvais dators ar tik iespaidīgu veiktspēju kvalitatīvi sagremos pat masīvo un lēnīgo Microsoft Vista, taču ieteicamāka vienalga būtu, piemēram, jaunā Fedora. Tik vizuāli un tehniski pievilcīgam datoram gan nevajadzētu piedalīties operētājsistēmu karos - Acer Aspire 5315 savaldzina pircējus ar citiem līdzekļiem.

Lasīt tālāk

acer, portatīvie datori, laptops, laptop

Vēlies apdomīgi - vidējās klases audio austiņu apskats

Ievietoja: Mareks @ 2008.04.08 | Testi | Komentāri (35)

Skaņu ierakstu studijas un bagāti melomāni pērk neiedomājami dārgus galvas telefonus - tā kādreiz sauca audio austiņas. Taču vidusmēra pircējam, kurš ikdienā relaksējas vai apdullinās ar skaņu viduvējā mp3 kvalitātē, šādas izvirtības nav pa kabatai. Budžeta klasē un nedaudz virs tās ir ļoti daudz interesantu audio austiņu - atliek tikai izvēlēties.

Lasīt tālāk

audio, austiņas, audio austiņas, creative, pioneer, panasonic, sony, philips

Acer Extensa 5220 - izvēlies sev piemērotāko

Ievietoja: Mareks @ 2008.04.03 | Testi | Komentāri (51)

Acer Extensa 5220 sērijā ir vismaz astoņi datori dažādiem pircējiem ar dažādām vajadzībām. Iepazīstoties ar vienu no tiem, nācās secināt, ka jāpastāsta par visiem, jo arī portatīvo datoru budžeta klasē atrodami labi price / performance varianti.

Lasīt tālāk

acer, piezīmju dators, piezīmju datori, portatīvie datori

Kompakts datu nesējs gariem ceļojumiem un īsām darījumu vizītēm

Ievietoja: Mareks @ 2008.04.02 | Testi | Komentāri (60)

Lacie Mobile Disk pozicionēts kā ceļabiedrs darījumu un izklaides braucienos nevis kā mājas kinozāles piederums. Tas ir neliels, viegls un tā korpuss izgatavots no alumīnija – īpašības, kuras augstu vērtē cilvēki, kuriem bieži nākas izmantot aviokompāniju pakalpojumus un uzskaitīt katru bagāžas gramu.

Lasīt tālāk

lacie, lacie mobile disk, cietie diski

TomTom Go720 - plānais uzveic resno

Ievietoja: Mareks @ 2008.03.28 | Testi | Komentāri (19)

Atceros savu smieklīgi izspīlēto ziemas jakas kabatu, kurā regulāri sildījās auto GPS TomTom Go910. Lasot statistiku par Latvijas autozagļu varoņdarbiem, nebija nekādas vēlēšanās atstāt navigatoru automašīnas salonā. Tāpēc bieži nācās paciest veikalu apsargu neslēpto interesi par aizdomīgās kabatas saturu. Jaunais Go720 šādā ziņā ir daudz ērtāks, jo viegli ievietojas pat žaketes kabatā.

Lasīt tālāk

tomtom, gps

500 gigabaitu kolekcija kaktā aiz televizora

Ievietoja: Mareks @ 2008.03.27 | Testi | Komentāri (24)

Parasts ārējais cietais disks pārnēsājamo piezīmju datoru laikmetā objektīvi nepieciešams tikai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – piemēram, multimediju profesionāļiem un lielu datubāzu uzturētājiem. Kad vidusmēra datora lietotājam rodas nepieciešamība atsevišķi saglabāt failu kolekciju, parasti tas ir kaut kas izklaides nolūkos skatāms vai klausāms. Datora starpniecība video vai audio faila nosūtīšanā no ārējā cietā diska līdz ekrānam un skaļruņiem drīzāk ir apgrūtinājums nekā priekšrocība. Kompromiss ir Lacie LaCinema Premier 500gb – ārējais cietais disks, kuram ir dažādas audio un video signāla izejas un kuru bez starpniekierīcēm iespējams pieslēgt televizoram, mājas kinozālei vai audiosistēmai.

Lasīt tālāk

lacie, lacie lacinema, cietie diski, media atskaņotāji, media player, multimedia, tests

Tehnikas salīdzinājums: Olympus Mju820 pret FujiFilm F50FD

Ievietoja: AigarsIevins @ 2008.03.21 | Testi | Komentāri (28)

Kad tehnikas plaukti kļūst aizvien piebāztāki, krāsaināki un ražotājiem bagātāki, patērētājam kļūst aizvien grūtāk izvēlēties sev piemērotāko produktu – tāds likums attiecas gan uz televizoriem, gan telefoniem, gan arī fotoaparātiem un citu sadzīves tehniku. Šodien Datuve apskatīs divus digitālos fotoaparātus, kas maksā nedaudz mazāk par 170 latiem.

Lasīt tālāk

foto, olympus

Citi raksti

Trīs dienas pie daudzsološa 22 collu LCD monitora (42) Testi 2008.03.19
Lietotāja viedoklis par Fujitsu-Siemens Amilo Si1520 (59) Testi 2008.03.19
Tehnikas salīdzinājums: Nintendo Wii pret Sony un Microsoft konsolēm (28) Testi 2008.03.15
Xdock - jaunais iPod advokāts (65) Testi 2008.03.14
Izcila skaņas kvalitāte bez vadiem (11) Testi 2008.03.13
Viens telefons, divi numuri (28) Testi 2008.03.11
Ierīces apskats: DELL Inspiron 9400/E1705 portatīvais dators (29) Testi 2008.03.08
Windows Vista antivīrusu tests (58) Testi 2007.02.06
Kāpēc man jāpāriet uz Windows Vista? (184) Testi 2007.01.04
Ugunsmūri, tāpat kā ķieģeļi, ir ļoti dažādi (64) Testi 2006.12.30
Ardievas kasetēm (51) Testi 2006.12.12
Virus Bulletin: visātrākie antivīrusi (44) Testi 2006.11.11
Windows Vista jaunais tīkla steks (19) Testi 2006.08.11