Profesionālie tulkošanas pakalpojumi. 5
Pardod: MSI GeForce RTX 2080ti gaming X TRIO Graphic Card 1
Vēlos piedāvāt darbu online. 0
OCTA termiņš 13
Ka sauc Pasaules dalu kura dzivojam 4
google 1
Taustiņu funkcijas izmainīšana 2
Torrent 1
Cik maksā šodien kārtigs Gamer PC? 4
ESET izlaiž 2017.gada produktu izdevumus 23
VIAPLAY: Video tiešsaistē skatās 70% Latvijas iedzīvotāju 21
Katrā desmitajā datorā joprojām izmanto Windows XP 2
Google tuvākajā laikā atteiksies no Chrome paplašinājuma palaidēja 2
Acer ievieš nozares pirmo ieliekto monitoru ar acu izsekošanas funkcionalitāti 4
Adobe laiž klajā ārkārtas atjauninājumu 3
Tests: Cik precīzs ir "lēta gala" velo spidometrs? 3
Leģendārie telefoni – Nokia 3310 un citi 3
Puisis iziet Super Mario spēli mazāk kā piecu minūšu laikā un labo pasaules rekordu 2
Līdz 29.jūlijam atjaunini savu Windows bez maksas! 3
Kā uzlabot televizora skaņu? 2
Programma, ar kuras palīdzību fotogrāfijas pārveidot .gif formātā 1
Aproce, kas sastāv no 25 instrumentiem 1
Trīs padomi televizora izvēlei 2
Windows 7 ēra tuvojas noslēgumam, Microsoft koncentrējas uz Windows 10 1
Lietotāji online: 138
Reģistrētie lietotāji online: 0
Viesi online: 138
Debiju nupat kā piedzīvojusi Intel jaunākā procesoru paaudze Intel i7, kas dažās jomās pēc ārvalstīs veiktajiem neoficiālajiem testiem sniedza pat 50% veiktspējas pieaugumu. Datuve.Lv sadarbībā ar datoru veikalu NDD un overclockers.ru pārstāvi TaPaKaH testēja „nākamā mainstream procesora” i7-920 iespējas.
Kas ir i7?
Intel Core i7 ir Intel Core 2 turpinātājs no 45 nanometru tehnoloģiskā procesa kopas. Tas ir pirmais Nehalem saimes procesors, kas no Core 2 atšķiras ar vairākām būtiskām īpašībām; i7 reprezentē lielākās arhitektūras izmaiņas Intel X86 procesoru lauciņā kopš Pentium ēras sākuma 90.gadu vidū.
Procesora kodolā integrēts atmiņas kontrolieris, līdzīgi kā AMD ražojumos, savukārt ierastais FSB aizvietots ar QuickPath interfeisu vēl ātrākai datu apmaiņai. Integrētais atmiņas kontrolieris atbalsta tikai DDR3 atmiņu (katram kanālam viens vai divi atmiņas moduļi), tādējādi jaunās mātesplates būs pieejamas ar trim līdz sešām atmiņas ligzdām.
Ar Intel Core i7 procesoriem kompānija atdzīvina no Netburst arhitektūras nākušo Hyper Threading funkciju, kas ļauj katram no četriem procesora kodoliem (kas, starp citu, atrodami vienā līmenī, nevis vairākos) sevi virtuāli „dublēt”, tādējādi izveidojot četrus fiziskus un četrus virtuālus kodolus – kopā astoņus. Visi četri fiziskie kodoli apgādāti ar dalītu 8 MB L3 kešatmiņu.
Procesoram ir 731 miljons tranzistoru un tas ir pirmais produkts, kas būs savietojams ar jauno SocketB ligzdu (saukta arī par LGA1366 – pateicoties adatiņu skaitam).i7-920 (mūsu testētā versija) cena būs ap 300 ASV dolāriem – tikai nedaudz vairāk nekā Intel pirmais četrkodolu procesors Core 2 Duo Q6600. Jāpiezīmē, ka i7 topa modelis i7-965 Extreme Edition maksās apmēram 1100 ASV dolārus. Oficiālais debijas datums – 17.novembris.
Testi
Testu vajadzībām tika izmantota Intel Latvija PR aģentūras Hill&Knowlton piedāvātā testēšanas sistēma – Intel DX58SO (Smackover) Extreme Series pamatplate, Intel i7-920 procesors (2,66 GHz), Qimonda 3x 1 GB DDR3 1067 CL7 operatīvā atmiņa, Intel SSD X25-M cietais disks un citas komponentes.
Lai neizplūstu garos tekstos, kas tikai apgrūtina lasīšanu, piedāvājam iegūtos rezultātus tabulas formā:
Secinājumi
Pagājuši vairāk nekā divi gadi kopš Intel iepazīstināja ar Core 2 Duo saimi, kas visu šo laiku nemitīgi atjaunināta un uzlabota. Core i7 turpina labākās iepriekšējās procesoru paaudzes tradīcijas un turpina lupatās sasist galvenos konkurentus AMD.
Pagaidām procesoru cena ir galvenais to mīnuss, kas varētu atturēt iesākuma līmeņa datoru komplektētājus. Diemžēl i7 sistēma pieprasa kvalitatīvus pārējos komponentus – mātesplati ar jaunāko Intel X58 mikroshēmojumu un pagaidām dārgās DDR3 operatīvās atmiņas (testi gan parādīja, ka lielā daļā gadījumu trīs DDR3 moduļi nav vajadzīgi). Tāpat nepieciešams kvalitatīvs barošanas bloks.
Verdikts - veiktspējas progress, salīdzinājumā ar Core 2 Duo, ir apbrīnojams!
Laikam jau esi tups, tajos testos ir redzama atšķirība starp dual un tripple channel RAM veidiem, nevis CPU jauda.
Stat1CX
Protams. Redzu. Tāpēc jautāju.. kur tad ir tie testu rezultāti pēc kuriem sanāk tie 50%.
Kas tev nav saprotams?
A.I
A nu sameklēji testus un ieliki rakstā :)
Man ko.. pašam tagad te būs kaut kur jālien un jāmeklē ? :)
A to 50% 50%.. a salīdzinājumā ar ko utml., ņefiga naf. Pa kam sanāk ka apgalvojums izzīsts no pirkstiņa :)
Es piekriitu kuuminsham.nesaprotu,nax juus mums raadaat atskiriibu starp dual channel triple channel? vnk nesaprotu.
kur kaads tests,kurs patieshaam var redzeet atskriibu starp e8500 un sho.
protams,es varu pats googlee atrast,bet,ja juus sho saucat par jaunaa i7 cpu testu,tad es sevi varu saukt arii pa kosmonautu! :D
ja taisat testus,tad taisat kaut cik nromaalus.
tiem,kurien galvenokaart pc domaats prieks speeleem,juus varu apbeedinaat,jo speelees tas performance ieguvums ne tuvu nav tik liels kaa sintetiskajos testos,karoch nav taas naudas veerts...
ja jau Intel ir tik kruti, tādi super ūber rodas jautājums- kāpēc Inel savos jaunajos pročos izmanto no AMD aizgūtas tehnoloģijas-integrēto atmiņas kontrolieri un FSB nomainījuši uz HT
Ja nemaldos, tad atmiņas kontrolieri viņi nevarēja ieviest dēļ AMD patenta. Nez kā var uzlitk patentu procesoriem, paši iedejai par integŗētu atmiņaš kontrolieri es šaubos, drošivien arhitektūrai. Tad rodas jautājums kādēļ INTEL tā kavējās ar kontrolira ieviešānu, jo arhitektūru var izplānot atšķirīgu.
Nu pēdējais teikums bez attiecīgie testiem ir kā vasara ar sniegu ... apgalvojums ir, bet testu nav.
Jāpiekrīt jau vien ir, ka Intel iekabina AMD, bet personīgi es nevaru atļauties komplektāciju uz Intel bāzes.Tāpēc AMD joprojām būs populārs to cilvēku vidū kuriem ir ierobežoti līdzekļi ,bet gribas arī spēles paspēlēt.
<<Datuve.Lv sadarbībā ar datoru veikalu NDD un overclockers.ru pārstāvi TaPaKaH testēja....>>
Man rodas jautajums, ko tiesi darija Datuve.lv? Cik man zinams, tad TaPaKaH veica testus.
Viss jau būtu skaisti un rožaini, ja LV vairumtirgotāji nebūtu vienkārši "obnagļeļi". Zinot, ka Intel tirgo šos CPU partijās pa 1000gb. par 284$ un US e-shopos dabūjami pat par 299$, tad LV vairumtirgotāju cena ir 191Ls ar dažu santīmu nobīdi. Protams skaidrs, ka viņi nav pirmās rokas, kas šos cpu saņem no intel, taču 33% "varka" vairumniekam ir vistīrākā bezkaunība, un nevajag teikt, ka šeit nav tāda apjoma tirgus utt, jo pat daudziem LV mazumtirgotājiem noliktavās stāv tuvu pie 200gb. šo core i7 920, kas tikai liecina, ka šo cpu cenu kritumu mums neredzēt kā minimums līdz i8, vai pat i9 iznākšanai. Tieši šādu bezkauņu dēļ tad arī ir valstī krīze, jo, lai kas arī notiktu- viņi netaisās un netaisīsies nolaist cenu līdz saprātīgas peļņas līmenim- tieši otrādi- par katru degvielas/elektrības utml. cenu celšanos uzvels galapircējam, nevis samazinās savu peļņas %, kas jau tā ir ārpus jebkuras kritikas.
Es laikam esmu bezgala tups, jo neredzu testu pēc kura var izsecināt ka jaunais cpu iraid apbrīnojams.
Tai tabuliņā ko es redzu ir nožēlojamas procentu daļas nevis 50%