Datuve :: Katrā desmitajā datorā joprojām izmanto Windows XP

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 265

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 265

Datuve.lv video
Top.LV

Katrā desmitajā datorā joprojām izmanto Windows XP

Ievietoja: Draxo @ 2016.04.20 10:16  

Ir apritējuši nu jau divi gadi, kopš “Microsoft” vairs neuztur “Windows XP”, kas līdz tam bija viena no vispopulārākajām operētājsistēmām. Lai gan kopš tā laika nav laists klajā neviens vispārējs vai kādu drošības caurumu labojošs atjauninājums, šī sistēma joprojām darbojas gandrīz katrā desmitajā datorā.

Tomēr šo divu gadu laikā “Windows XP” lietotāju skaits samazinājies uz pusi: 2014.gada aprīlī, kad “Microsoft” apturēja šīs operētājsistēmas uzturēšanu, šādu lietotāju bija 27,7%. Taču jau tad viņi ne pārāk aktīvi atjaunināja izmantojamo platformu – mēnesi pēc tās oficiālās pastāvēšanas beigām tikai 2,4% pārgāja uz “Windows 7” vai “Windows 8.1”.

Balstoties uz šogad martā publiskotajiem “netmarketshare.com” datiem, “Windows XP” joprojām tiek izmantots 10,9% datoru un ir trešā populārākā lietojamā sistēma, pirmās divas vietas atvēlot jaunākām operētājsistēmām – “Windows 7” (52%) un “Windows 10” (14%).

“eScan” antivīrusu programmu izstrādātāji atzīst, ka šāda neatjaunojamas un neuzturamas operētājsistēmas popularitāte datorlietotāju vidū ir grūti saprotama – sistēma nav pasargāta no jaunākajiem kiberapdraudējumiem.

“Neinstalējot kritiskus sistēmas atjauninājumus, dators kļūst ievainojams un nav pasargāts no ļaunatūrām , kas var zagt vai bojāt lietotāju datus. Turklāt šāda nepasargāta ierīce var viegli kļūt par vīrusu un citu kiberapdraudējumu izplatītāju uz citu lietotāju ierīcēm,” norāda “eScan” antivīrusu programmu izplatītāja uzņēmuma “Baltimax” reģiona menedžeris Sergejs Romanovskis.

Windows XP

Tāpēc ne velti “Windows XP” arvien vairāk vēlas nostumt malā ne tikai citas programmatūras izstrādātāji, bet arī pati “Microsoft” – kompānija jau ir pārtraukusi interneta pārlūka “Internet Explorer” vecāku versiju uzturēšanu, ieskaitot 6.0 versiju, kas bija paredzēta XP videi.

“Ņemot vērā to, ka “Internet Explore” drošības caurumu dēļ ir viena no visbiežāk labojamajām “Microsoft” komponentēm, “Windows XP” lietotāji spiesti izvēlēties citus interneta pārlūkus, cerot uz lielāku drošību, strādājot ar pēc būtības nedrošu platformu,” skaidro “Baltimax” pārstāvis.

Taču izvēles iespējas XP lietotājiem kļūst arvien mazākas – pagājušā gada novembrī “Google Chrome” pārstāvji paziņoja, ka no 2016.gada aprīļa apturēs pārlūka uzturēšanu vecākās “Windows” un “Apple” operētājsistēmās. “Windows XP”, “Vista” un “Mac OS X 10.6”, 10.7 un 10.8 operētājsistēmu lietotāji arī turpmāk var izmantot “Chrome” pārlūku, taču tās izstrādātāji vairs nenodrošinās atjauninājumus drošības caurumu aizlāpīšanai.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 dzeks @ 2016.07.27 13:37

windows xp es saucu par expiernce, , jaunāks vienmēr būs labāks piem jaunākie windows, bet pamatā es par xp. opera par pārlūku esmu iecienījis beta versiju, no vecās presto operas arī funv\cionalitāte ir zudusi, jaunākais arī labs bet ēd processoru, vecai versijai vairāk memory leaks notiem jo ēd atmiņu. No win xp paliks atmiņas kā os mēģināju uzlikt, progas instalēt meklēt draiverus. sen';ak bija labāk vismaz virtual privet networks bija interesanti likt trusted un būvēt tiklu, pa šo laiku esmu iemācijies ka tīkls atver iespēju izmantot datoru, piemēram , ip un os nav slepena vairākuma datoriem, čekoju traceri un pingus no citiem. man pa vecam bija sunbelt firewalls kuru izmantoju pat bez pirkšanas sanāk labs sargs, gan iekšā gan ';arā ceru ka windows fire walls jaunākos laidumios piedāvā ga in gan out regulējumus. pingu lietoju ka remote deskope pietiecēju, tā''deļ man ir ieslēgti visi icmp- internet connnetion menegment protocol. rainmeter ir labs toolis skatīties laiku un citus gadžetus priekš windows xp.

#2 kalibri @ 2018.09.17 09:42

Nu bet kalab lai nebūtu XP ,ja grib vēl izmantot veco pc tad  tikai  un vienīgi  XP!
Kautgan Betons   uzmauks XP uz i7