Datuve

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 52

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 52

Datuve.lv video
Top.LV

Interesanti aksesuāri no datora klaviatūras detaļām

Ievietoja: kapanen @ 2016.04.22 | Padomi | Komentāri (0)

Klaviatūras aksesuāri

Ne vienmēr visas vecās un neejošās lietas nepieciešams izmest miskastē. Dažkārt no šīm lietām var izveidot dažādus interesantus aksesuārus vai dizaina elementus – tā ir gaumes lieta. Šajā rakstā parādīšu pāris lietas, kuras var izveidot no nevajadzīgas vai neejošas datora klaviatūras.

Lasīt tālāk

klaviatūra, aksesuāri

Praktisks veids kā pastiprināt WiFi signālu

Ievietoja: kapanen @ 2016.04.21 | Padomi | Komentāri (0)

antena

Bieži nākas saskarties ar to, ka dažās attālākās vietās WiFi signāls no rūtera ir ļoti vājš, līdz ar to internets brīžiem atvienojās un lēni darbojās. Ir viens tautā pārbaudīts veids, kā pastiprināt rūtera, 3G/4G modema signālu, lai vasarā sēžot savā lapenē, nebūtu jāuztraucas par sliktu WiFi signālu.

Lasīt tālāk

rūteris, wifi

Kā pārvērst vecu datorpeli par USB LED apgaismojumu?

Ievietoja: kapanen @ 2016.04.20 | Padomi | Komentāri (2)

LED diode

Jums ir veca datorpele ar USB vadu? Pieļauju, ka daudziem ilgus gadus kādā garāža vai plauktā stāv noputējusi datorpele, kura netiek lietota. Ir pienācis laiks eksperimentam! Ja jūs no tā gribat iegūt papildus LED apgaismojumu savam interjeram, tad iespējams, ka šis raksts būs noderīgs.

Lasīt tālāk

datorpele, usb, led

Kā noskaidrot, vai datoram ir problēmas ar operatīvo atmiņu?

Ievietoja: OskarsM @ 2016.04.10 | Padomi | Komentāri (0)

RAM

Bojāta RAM (Random Access Memory) var izraisīt dažādas problēmas, un - ja nu gadījumā dators šad un tad neuzvedas kā pienākas un nepilda uzdevumus atbilstoši - tam kā viens no iemesliem varētu būt bojāts kāds no operatīvās atmiņas moduļiem.

Lasīt tālāk

ram, operatīvā atmiņa

Elementārs veids kā izveidot kustīgu attēlu

Ievietoja: kapanen @ 2016.04.10 | Padomi | Komentāri (0)

animacija

Protams, ka lielākā daļa ar Photoshop attēlu apstrādes programmatūru nemāk rīkoties, vai pat nevēlas tajā iedziļināties. Tomēr vienmēr ir labi, ja šķietami grūtas lietas cilvēks var izdarīt bez papildu zināšanām, papildu programmatūrām un nepieliekot īpašas pūles. Šajā rakstā es parādīšu vienu no visvieglākajiem veidiem kā izveidot kustīgu attēlu (animāciju) bez papildus programmatūrām un citiem ieguldījumiem.

Lasīt tālāk

animācija, gif

Velosipēda spidometra izvēle un pielietojums

Ievietoja: kapanen @ 2016.04.10 | Padomi | Komentāri (0)

velosipēda spidometri

Pavasaris ir sācies pilnā sparā, un tas nozīmē - riteņbraukšanas sezona arī ir sākusies. Braukt ar velosipēdu ir forši un veselīgi, tomēr interesantāku braukšanu padara tas, ja pa rokai ir kāds "gadžets", ar kura palīdzību vari sekot savām gaitām ar velosipēdu.

Lasīt tālāk

velosipēds, spidometrs

Kā uzlabot televizora skaņu?

Ievietoja: OskarsM @ 2016.04.09 | Padomi | Komentāri (2)

skaņa

Tehnoloģijas nepārtraukti attīstās, tai skaitā arī televizora attēla kvalitāte - tāpat arī skaņa ir krietni progresējusi. Nav vajadzības koncentrēties tikai uz mājas kinoteātra sistēmas attēla kvalitāti, atstājot skaņu novārtā. Ar dažiem vienkāršiem uzlabojumiem ir iespējams stipri vien uzlabot sava televizora skaņu, panākot teju vai kinematogrāfisku cienīgu audio. Izlasiet padomus tālāk un uzziniet, kā uzlabot sava televizora skaņu.

Lasīt tālāk

televizora skaņa, audio

USB Flash atmiņas izvēle

Ievietoja: kapanen @ 2016.04.06 | Padomi | Komentāri (1)

USB Flash

USB Flash datu nesējs tradicionāli noderēs, lai regulāri pārsūtītu datus starp dažādiem datoriem. Nekas cits nevar sacensties pārnesamībā ar Flash USB Drive, kas parasti ir pietiekami mazs, lai ietilptu dāmu makos, kabatā vai jebkur citur. Pērkot USB Flash datu nesēju, daudzi skatās tikai uz tā ietilpību, tomēr vērts ir arī pievērst uzmanību citām specifikācijām.

Lasīt tālāk

usb, usb flash

Iesācējiem: Mājas lapas izveide (4.daļa)

Ievietoja: kapanen @ 2016.04.05 | Padomi | Komentāri (0)

CMS

Turpinot iesākto tēmu par sava pirmā projekta / mājas lapas izveidi - solīju, ka detalizēti parādīšu, kā uzstādīt kādu no CMS (Content Management System). Kā piemēru esmu izvēlējies PHP-Fusion, tomēr gribu uzsvērt, ka pēc būtības visu CMS uzstādīšanas princips ir ļoti līdzīgs – atšķiras tikai noformējums un citas sīkas detaļas.

Lasīt tālāk

mājas lapa, web

Kā iztīrīt klaviatūru?

Ievietoja: kapanen @ 2016.04.03 | Padomi | Komentāri (0)

keyboard

Nesen publicēju pamācību par to, kā iztīrīt optisko datorpeli. Nesen internetā uzdūros kādai visnotaļ interesantai pamācībai, kā iztīrīt portatīvā datora vai stacionārā datora klaviatūru jeb kā iztīrīt putekļus starp klaviatūras taustiņiem.

Lasīt tālāk

clean, keyboard

Daži elementāri datorjociņi 1.aprīlim

Ievietoja: kapanen @ 2016.04.01 | Padomi | Komentāri (0)

gg

Pirmais aprīlis ir izjokošanas laiks. Ja jau kāds kolēģis, draugs vai paziņa ir pazobojušies par tevi, tad nu ir pienācis atmaksas laiks. Šie praktiskie jociņi, ir vairāk domāti tiem, kuriem ir iespēja izjokot kādu savu kolēģi, kurš darbojas pie datora, bet uz brīdi ir aizgājis pēc kafijas, uz tualeti vai kur citur prom no datora. Protams, joki noder arī mājas apstākļos un draugu lokā.

Lasīt tālāk

pranks, computer

Optiskās peles tīrīšana

Ievietoja: kapanen @ 2016.04.01 | Padomi | Komentāri (0)

0

Vai Jūsu optiskā pele nedarbojas pareizi un kursors lāgā neklausa vai arī sācis pats savu patstāvīgu pārvietošanos? Ja tā, tad visdrīzāk optiskā pele pēc ilgstošas lietošanas noteikti ir palikusi vairāk vai mazāk netīra. Šajā rakstā piedāvāšu vienkāršu pamācību, kā iztīrīt optisko datorpeli. Daudziem droši vien tas nebūs nekāds jaunums...

Lasīt tālāk

optical, mouse

Iesācējiem: Mājas lapas izveide (3.daļa)

Ievietoja: kapanen @ 2016.03.29 | Padomi | Komentāri (0)

web3

Iepriekšējos divos rakstos nonācām līdz brīdim, kad visi priekšdarbi ir veikti, lai sāktu veidot pašu mājas lapu. Tālāk katram ir ejams savs ceļš, jo mājas lapu idejas sadalīsies dažās lielās sadaļas – spēļu projekti, forumi, informatīvās lapas, portfolio. Šajā brīdī ir svarīgi izvēlēties pamatu, uz kāda tiks būvēta mājas lapa. Skaidrs, ka iesācējam ir ļoti problemātiski pašam uzkodēt mājas lapu, tieši tāpēc plašajā internetā ir pieejamas vairākas bezmaksas koncepcijas, kuras bez specifiskām zināšanām var attīstīt un pielāgot savām vajadzībām.

Lasīt tālāk

web, home page

Iesācējiem: Mājas lapas izveide (2.daļa)

Ievietoja: kapanen @ 2016.03.27 | Padomi | Komentāri (0)

web2

Turpinot iesākto tēmu par mājas lapas izveidi, šajā rakstā vēlos aprakstīt divas galvenās programmas, kuras būtu nepieciešamas jebkuram iesācējam un ir noderīgas arī lietpratējam. Ņemot vērā to, ka iesācējam nav nekādu dižu zināšanu par programmēšanu, tad nekādu specifisku programmatūru nevajadzētu, jo tiks izmantots kāds gatavs un viegli pielāgojams risinājums tā vietā, lai veidotu lapu no nulles.

Lasīt tālāk

web, home page

Iesācējiem: Mājas lapas izveide (1.daļa)

Ievietoja: kapanen @ 2016.03.26 | Padomi | Komentāri (0)

web page

Nešaubos, ka šī tēma internetā ir iztirzāta krustām šķērsām, bet tik un tā daudziem, kuri vēlas atvērt savu pirmo mājas lapu vai projektu, rodas daudz un dažādi papildu jautājumi. Datuve.lv aizsāks vairāku rakstu sēriju ar padomiem par savas interneta vietnes atvēršanu. Šie padomi visvairāk saistoši būs tiem, kuri ir pilnīgi iesācēji un vēlas atvērt savu pirmo mājas lapu vai projektu. Šajā rakstā apskatīsim tikai primārās un fundamentālas lietas, kuras nepieciešamas sākumā.

Lasīt tālāk

web, home page

Kā atjaunot nolietotu klēpjdatora bateriju?

Ievietoja: kapanen @ 2016.03.24 | Padomi | Komentāri (1)

+/-

Portatīvo datoru baterijas nav mūžīgas, jo ar laiku zaudē savu kapacitāti, šāda problēma ir it īpaši aktuāla datoriem, kuri kalpojuši jau vairākus gadus. Portatīvie datori ar beigtām un nolietotām baterijām, ir pielīdzināmi stacionārajiem datoriem, jo būtībā bez rozetes tie nav lietojami. Ir kāds pārbaudīts veids, kura rezultātā „nomirušo” bateriju var kaut nedaudz atdzīvināt - protams, atdzīvināšana nepadarīs to par jaunu bateriju, bet noteikti uzlabos tās stāvokli vismaz uz kādu laiku.

Lasīt tālāk

battery, laptop

Vienkārši soļi datora darbības paātrināšanai

Ievietoja: kapanen @ 2016.03.23 | Padomi | Komentāri (5)

Pref

Darbojoties ar datoru, bieži vien visvairāk tracina tas, ka dators strādā lēni un mēdz „uzkārties”. Šajā gadījumā vieglākais veids ir aizvest datoru pie speciālista, kurš novērsīs šo problēmu, uzlabot datora konfigurāciju vai pat iegādāties jaunu datoru. Jebkurā no šiem gadījumiem tiks iztērēta lielāka vai mazāka naudas summa, tomēr ir pāris lietas, kuras var veikt ik viens cilvēks - tās neprasa īpašas prasmes vai zināšanas, bet rezultātā ir iespējams kaut nedaudz paātrināt datora veiktspēju.

Lasīt tālāk

computer, speed

Par TV istabas antenām

Ievietoja: kapanen @ 2016.03.17 | Padomi | Komentāri (0)

antena

Nav šaubu, ka tehnoloģijas un to iespējas strauji attīstās. Mūsdienās televīziju ļoti liela daļa skatās, izmantojot interneta pieslēgumu vai satelītu. Piekrītu, ka interaktīvajai televīzijai ir daudz patīkamu priekšrocību un lietas, kuras ikdienā prasmīgi protam izmantot. Šajā rakstā netaisos salīdzināt interaktīvo televīziju ar digitālo televīziju, jo tas būtu diezgan bezjēdzīgi. Vēlos nedaudz parunāt par istabas antenas iespējām kontekstā ar televīzijas skatīšanos un uztveramību.

Lasīt tālāk

tv, antena

Apskats: kāda ir bezvadu datorpele par 2 eiro?

Ievietoja: kapanen @ 2016.03.16 | Padomi | Komentāri (0)

mouse

Jau kopš bērnības, kad man parādījās pirmais dators, sāku spēlēt pirmās datorspēles ložņāju pa dažādiem forumiem, nereti esmu redzējis diskusijas par to, kādai ir jābūt datorpelei, kāda ir labākā datorpele, par kādu cenu ir jāiegādājas datorpele. Šoreiz piedāvāju aptuveni divus gadus vecas bezvadu datorpeles apskatu, kura tika iegādāta par aptuveni diviem eiro.

Lasīt tālāk

mouse, ebay, wifi

Video reģistratora izvēle savam auto

Ievietoja: kapanen @ 2016.03.15 | Padomi | Komentāri (0)

video

Mūsdienās aizvien vairāk cilvēku savās mašīnās sāk izmantot videoreģistratorus. Palielinoties pieprasījumam, palielinās arī piedāvājums. Bieži vien cilvēki, nonākot līdz veikala stendam, apjūk, jo piedāvājums ir tik liels, ka ir grūti izvēlēties pareizo modeli un pēc tam to nenožēlot. Datuve.lv šajā rakstā centīsies sniegt padomus, kā arī noteikt galvenās vadlīnijas un kritērijus, pēc kuriem vadīties videoreģistratora izvēlē.

Lasīt tālāk

gps, videoreģistrators, auto

Citi raksti

Kā paātrināt Windows 10 ielādi? (0) Padomi 2016.03.11
Var noskaidrot, kurā printerī printēts dokuments (6) Padomi 2015.10.20
Tu vari iegūt kopiju ar visiem saviem jebkad publicētajiem „Twitter” ierakstiem (0) Padomi 2015.01.30
5 padomi, kā padarīt e-pasta lietošanu drošāku (0) Padomi 2014.12.31
Vēlies vairāk „like” savam Facebook ierakstam? Izmēģini šo aplikāciju! (0) Padomi 2014.12.02
Ko iesākt ar veco telefonu un planšeti? (3) Padomi 2014.11.20
8 ieradumi, no kuriem jāatbrīvojas tehnoloģiju lietotājiem (2) Padomi 2014.11.19
Kā noskaidrot visu to, ko „Google” zina par tevi? (2) Padomi 2014.11.18
„Android” viedtālruņu priekšrocības salīdzinājumā ar „iPhone” (2) Padomi 2014.11.16
Vērtīgi ieteikumi par telefona uzlādi (0) Padomi 2014.11.10
Kolektīvās iepirkšanās portālu klienti visbiežāk žēlojas par sliktu attieksmi un preces kvalitāti (0) Padomi 2013.07.12
Platformu daudz — aizsardzība viena (0) Padomi 2013.03.15
Cisco: Vai izmaiņas jauniešu tehnoloģiju lietošanas paradumos veicinās darba stila maiņu? (0) Padomi 2013.02.12
Desmit padomi Gmail e-pasta lietošanai (0) Padomi 2012.11.27
Padomi, kā labāk lietot Google Search (0) Padomi 2012.11.25
LIKTA kategoriski iebilst pret grozījumiem MK noteikumos par publiskajiem IT iepirkumiem ES fondu projektos (99) Padomi 2012.02.03
Google Images uzlabotas, stoku attēli par velti (15) Padomi 2011.06.21
Augstas pieejamības serveri (40) Padomi 2011.03.31
Acer Aspire 5742G apskats (14) Padomi 2011.03.22
Kādu hostingu izvēlēties 2011.gadā? (14) Padomi 2010.11.29
MS Paint alternatīvas Mac lietotājiem: 2.daļa (2) Padomi 2010.11.29
MS Paint alternatīvas Mac lietotājiem: 1.daļa (18) Padomi 2010.11.23
Fotogrāfu nometne Art Camp 2010, pievienojies (4) Padomi 2010.07.28
Maksas aptaujas - reāla peļņa internetā (22) Padomi 2010.07.22
Alternatīvas PDF failu apskatei un rediģēšanai (8) Padomi 2010.04.17
Padoms: Kā atjaunot laptopa bateriju (46) Padomi 2010.04.01
Kā pareizi pievienot Youtube video Draugiem.lv albumā bez maksas (52) Padomi 2010.03.21
Kas jums būtu jāzina par Google Buzz. (10) Padomi 2010.02.19
Failu atgūšana to nozaudēšanas gadījumā (14) Padomi 2010.02.16
Failu atgūšana to izdzēšanas gadījumā (17) Padomi 2010.02.16