Datuve :: Var noskaidrot, kurā printerī printēts dokuments

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 36

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 36

Datuve.lv video
Top.LV

Var noskaidrot, kurā printerī printēts dokuments

Ievietoja: Xan @ 2015.10.20 14:05  

Ja CSI ir ko iemācījis, tad to, ka ir ļoti grūti nosūtīt anonīmas draudu vēstules bijušajām draudzenēm vai kādām nenoteiktām valsts iestādēm. Ja rakstīsi ar roku, tad salīdzinās rokrakstus. Ja līmēsi avīžu izgriezumus, pavisam noteikti nejauši pielīmēsi kādu matu. Rakstīsi ar rakstāmmašīnu – salīdzinās nodilušos burtus. Rezultātā vienīgais labais risinājums būtu draudu (vai novēlotu mīlestības vēstuļu) rakstīšana uz datora un tas izprintēšana. Tomēr arī printeri atstāj savu zīmi un visai detalizētu.

Kā jau ir atzīts, ir ticis noslēgts līgums ar lielu daļu printeru ražotājiem. Uz katras lapas tiek uzlikti mazi, dzelteni punktiņi, kuru secībā ir iekodēts printēšanas laiks, datums, printera sērijas numurs un cita informācija. Lūk, kā tas izskatās.

padomi

Starp citu, punktiņi ir ļoti, ļoti maziņi. To diametrs ir mazāks par milimetru, tāpēc daudz labāk ir izmantot vai nu zilās gaismas lampu, kas izceļ dzelteno krāsu, vai vieglāk – mikroskopu. Šeit mikroskops ar 60x palielinājumu pēta lapu:

padomi

Tomēr pie šāda palielinājuma punktiņus nevar saskatīt visus kopā, tikai kā atsevišķus. Tāpēc vislabāk ir izmantot nelielu pietuvinājumu un zilo gaismu.

padomi

Te nu ir skaidri redzams raksts. Tas tāds atkārtojas visas izprintētās lapas garumā, tikai to nevar īsti redzēt. Tagad ir arī ”atkosts”, ko tieši šie punktiņi nozīmē un kāda tieši informācija lapā tiek iekodēta.

padomi

Augšējā rinda un pirmais stabiņš nesatur informāciju, tas tikai norāda, kur punktošana sākās. Rindas vienmēr būs ar nepāra skaita punktiņiem. Ja tajās ir pāra skaits, tad būs vēl viens punktiņš 1. stabiņā. Ja ir izskaitīts pāra skaitlis, tad jāpārbauda, vai skaita ar pareizo rindu un vai pareizi izskaitīts. Sākam ar pirmo stabiņu.

1) Papildus punktiņš nepāra iegūšanai.
2) Printēšanas minūte.
3), 4) Neizmantoti.
5) Printēšanas stunda.
6) Printēšanas diena.
7) Printēšanas mēnesis.
8) Printēšanas gads.
9) Neizmantots.
10) vienkārši atdala stabiņus, informācijas nav.
11), 12), 13), 14) Satur printera unikālo numuru.
15) Nezināms. Bieži 0. Nemainīgs. Ja printeris tur liek 1, tad visu laiku tas printeris liks 1.

Te nu ir. Ja nu gadījumā savam priekšniekam nosūti vēstuli, viņš var ātri pārbaudīt internetā, no kura printera tā ir printēta un kura darbinieka maiņā. Tā kā ja gribi kādam ko sūtīt, sākumā pārbaudi, vai tavs printeris ir “nodevīgo printeru” sarakstā. Tur nav visi, bet liela daļa ir.

Šādā situācijā nekad nevar zināt, kura ierīce sūta papildus informāciju par apstākļiem un kura to nedara. Printeriem kā tādiem, šķiet, nevar vairs īsti uzticēties. Esmu vienīgi priecīgs, ka nekad neesmu naivumā nosūtījis nevienu printētu draudu vēstuli un vienmēr aprobežojies ar nogalinātu dzīvnieku atstāšanu uz durvju sliekšņa.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 SpiegZ @ 2015.10.21 10:21

Jāprintē uz dzeltena papīra :D