Datuve :: Tests: Cik precīzs ir "lēta gala" velo spidometrs?

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 55

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 55

Datuve.lv video
Top.LV

Tests: Cik precīzs ir "lēta gala" velo spidometrs?

Ievietoja: kapanen @ 2016.04.18 19:55  

spidometrs

Stāsts sākās ar to, ka pavasarī vajadzēja nopirkt velosipēdu - tā kā liela saprašana par velosipēdiem nav, tad nopirku iespējams labāko variantu par pieejamo budžetu un cenu. Tomēr raksts nebūs par velosipēdu, bet gan par populārāko velosipēdistu gadžetu – spidometru.

Iegādājoties velosipēdu, vēlējos padarīt arī savu braukšanu nedaudz interesantāku un iegādāties velosipēda spidometru. Tā kā velosipēdu nenopirku ideālā stāvoklī, tad tas nedēļu atradās veloservisā, kur tika novērstas esošās tehniskās problēmas.

Nedēļās laikā bija plāns sadabūt pienācīgu velosipēda spidometru par iespējami zemāko cenu. No sākuma domāju pirkt kādā no pašmāju interneta veikaliem, kur sākuma cenas ir sākot no 10 eiro. Tomēr prāts bija nemierīgs un vakarā skatoties kārtējo Ugunsgrēka sēriju, reklāmas pauzē iemetu acis eBay internacionālajā veikalā.

Protams, ka tur cenas ir daudzas reizes saldākas - sākot no 2.67 ASV dolāriem par spidometru, pa taisno no Honkongas. Tā kā laika bija maz – bija jāsūta no Eiropas valstīm.

spidometrs

Tika iegādāts šāds velosipēda spidometrs par 5.32 + 1.40 ASV dolāriem. Spidometrs atnāca nedēļas laikā no Anglijas. Spidometram ir lērums funkciju, no kurām praktiski izmantoju tikai dažas

funkcijas

Personīgi domāju, ka nav jēgas pieminēt šo lētā gala spidometru ražotājus, jo tie tāpat ne jums, ne man neko nenozīmēs. Velosipēda spidometrs tika uzstādīts pēc instrukcijas – tas tika kalibrēts pēc attiecīgā rata izmēra. To veica sporta veikala "Fans" speciālisti.

Tests
Domāju, ka nobraucot 3 km pa Rīgu, var ļoti labi notestēt spidometra precizitāti. Pararēli velo spidometram izmantoju aplikāciju Edomondo sports tracker. Pēc 3 km fiksēšanas velosipēda spidometrā – Edomondo aplikācija rādīja 2.93 km.

Domāju, ka rādījums ir diezgan precīzs, jo personiski uzskatu, ka Edomondo aplikācijai brīžiem varēja zust GPS signāls (kā jau allaž tas šāda tipa aplikācijām ir raksturīgi), tāpēc atpalicība ir 70 metri.

velosipēds

Ja vēlaties uzzināt, kā es iegādājos labu riteni par saldu cenu un kā man gāja, līdz tiku pie braukšanas, tad ziņojiet komentārā – taps raksts!

Saistītie raksti

Komentāri

#1 karuuzo @ 2016.04.20 17:16

Labākais tests ir izbraukt uz šosejas, kur ir kilometru rādītāji un nobraukt kādus 10km.
Un precizitāte šādai iekārtai nav tas būtiskākais, jo viņa tiek pieregulēta, jautājums, pēc cik ilga laika spidometru varēsi izmest :) Es nopirku par ~20Ls, nu jau 15 gadi viņam būs, ne reizi nav nekas nogļučījis, tikai pāris reizes bača mainīta.

#2 Brutto @ 2016.04.21 16:22

Nelaime, ka ķīniešu lētučiem nevar uzstādīt jau nobraukto attālumu, gadījumā ja baterija jāmaina.. Vismaz man viens tāds reiz bija. :/
Vācu (Sigma) spidometriem ar to nav problēmu.

#3 Snjabis @ 2017.07.05 23:54

karuuzo rakstīja:

Labākais tests ir izbraukt uz šosejas, kur ir kilometru rādītāji un nobraukt kādus 10km.
Un precizitāte šādai iekārtai nav tas būtiskākais, jo viņa tiek pieregulēta, jautājums, pēc cik ilga laika spidometru varēsi izmest :) Es nopirku par ~20Ls, nu jau 15 gadi viņam būs, ne reizi nav nekas nogļučījis, tikai pāris reizes bača mainīta.

Kilometru rādītāji nav precīzi - nobraucot lielākus gabalus, sekojot līdzi precīzā navigācijā, var redzēt to kļūdu. Pt ik pa brīžam, zaudējot signālu, pie nākamā signāla parādīšanās, navigācija izlabo savu iespējamo kļūdu. - citādi būtu, ja no Siguldas līdz Rīgai braucot, pa vidu to uz kādu laiku izslēgtu, tad jau rezultātā attālumu tā uzrādītu tikai pāris km, bet tā nav.