Profesionālie tulkošanas pakalpojumi. 5
Pardod: MSI GeForce RTX 2080ti gaming X TRIO Graphic Card 1
Vēlos piedāvāt darbu online. 0
OCTA termiņš 13
Ka sauc Pasaules dalu kura dzivojam 4
google 1
Taustiņu funkcijas izmainīšana 2
Torrent 1
Cik maksā šodien kārtigs Gamer PC? 4
ESET izlaiž 2017.gada produktu izdevumus 23
VIAPLAY: Video tiešsaistē skatās 70% Latvijas iedzīvotāju 21
Katrā desmitajā datorā joprojām izmanto Windows XP 2
Google tuvākajā laikā atteiksies no Chrome paplašinājuma palaidēja 2
Acer ievieš nozares pirmo ieliekto monitoru ar acu izsekošanas funkcionalitāti 4
Adobe laiž klajā ārkārtas atjauninājumu 3
Tests: Cik precīzs ir "lēta gala" velo spidometrs? 3
Leģendārie telefoni – Nokia 3310 un citi 3
Puisis iziet Super Mario spēli mazāk kā piecu minūšu laikā un labo pasaules rekordu 2
Līdz 29.jūlijam atjaunini savu Windows bez maksas! 3
Kā uzlabot televizora skaņu? 2
Programma, ar kuras palīdzību fotogrāfijas pārveidot .gif formātā 1
Aproce, kas sastāv no 25 instrumentiem 1
Trīs padomi televizora izvēlei 2
Windows 7 ēra tuvojas noslēgumam, Microsoft koncentrējas uz Windows 10 1
Lietotāji online: 565
Reģistrētie lietotāji online: 0
Viesi online: 565
Turpinot iesākto tēmu par mājas lapas izveidi, šajā rakstā vēlos aprakstīt divas galvenās programmas, kuras būtu nepieciešamas jebkuram iesācējam un ir noderīgas arī lietpratējam. Ņemot vērā to, ka iesācējam nav nekādu dižu zināšanu par programmēšanu, tad nekādu specifisku programmatūru nevajadzētu, jo tiks izmantots kāds gatavs un viegli pielāgojams risinājums tā vietā, lai veidotu lapu no nulles.
Nedaudz vēlos atgādināt par par to, ko rakstīju iepriekšējā rakstā: oriģināla ideja un superīgs projekta plāns, skanīgs nosaukums un reģistrēts domēna vārds, kā arī izvēlēts labākais hostings.
DNS ieraksti
Sākumā nepieciešams savienot domēna vārdu ar hostinga serveri. Hostinga pakalpojuma sniedzēji noteikti ir iedevuši NS serveru adreses, kuras ir jāievada sava domēna vārda kontrolpanelī.
Šajā gadījumā, ja domēna vārds ir iegādāts no NIC, tad dodamies uz viņu mājas lapu, ielogojamies, spiežam uz „Mani domēna vārdi” un ievadām saņemtās NS adreses zem NS kategorijas.
Kad izdarītas augstāk minētās lietas, secīgi vajadzētu nodrošināties ar vajadzīgajām programmām, kuras ir vitāli nepieciešamas, lai varētu turpināt mājas lapas izveidi.
FTP programmas
Lai piekļūtu mājas lapas hostingam, kur varētu veikt failu augšupielādi, lejupielādi un failu rediģēšanu – nepieciešama specifiska FTP (File Transfer Protocol) programma. Šobrīd internetā ir pieejamas vairākas šāda tipa bezmaksas programmas, no kurām personīgi gribētu izcelt FileZilla, jo tā ir ļoti vienkārša un pārskatāma. Varat lietot arī SmartFTP softu, jo tas arī ir diezgan populārs un atzīts tautā.
Kā pieslēgties hostingam?
Kad ir iegādāts hostings, tad noteikti arī ir saņemti visi vajadzīgie piekļuves dati, kuru starpā arī ir FTP pieslēgšanās adrese, lietotājvārds un parole. Minētos datus attiecīgi ir jāievada šajos lauciņos un ja nepieciešams, tad arī attiecīgais pieslēgšanās ports, kuru nosūtījis ir pakalpojuma sniedzējs (hostings):
Tālāk jau darbība ir pašsaprotama, līdzīgi kā pašā Windows, kad darbojaties ar failiem un mapēm.
Koda redaktors
Šeit noteikti iesaku Notepad++ - šī programma ir nepieciešama, lai veiktu kaut nelielākās korekcijas mājas lapas failos. Programma atbalsta lielāko daļu programmēšanas valodas un ļauj jaunizveidotu failu saglabāt vēlamajā programmēšanas valodas formātā.
Ar šo programmu ir ērti darboties, jo tā strukturē programmēšanas kodu – līdz ar to tas paliek pārskatāms, nav viengabalains un tiek sadalīts pa rindām.
Tātad šobrīd mums ir oriģināla ideja un superīgs projekta plāns, skanīgs nosaukums un reģistrēts domēna vārds, izvēlēts labākais hostings, sadabūtas nepieciešamās programmas, lai pilnvērtīgi varētu sākt veidot mājas lapu.
Nākamajā rakstā aplūkosim instalējamās mājas lapas, to iespējas un priekšrocības jeb CMS (Content Management System), kas būtu optimālākais variants priekš pirmā projekta, ja esi iesācējs šajā jomā.