Datuve :: 8 ieradumi, no kuriem jāatbrīvojas tehnoloģiju lietotājiem

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 55

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 55

Datuve.lv video
Top.LV

8 ieradumi, no kuriem jāatbrīvojas tehnoloģiju lietotājiem

Ievietoja: BaibaKlava @ 2014.11.19 10:18  


Laika gaitā daudziem no mums ir izveidojušies vairāki nelāgi ieradumi, kas saistīti ar moderno tehnoloģiju lietošanu. Reizēm tā vienkārši ir ērtāk vai vieglāk, pat tad, ja apzināmies, ka tādā veidā tiek kaitēts ikdienā lietojamajām ierīcēm. Ir vēl arī sliktāki varianti, piemēram, mēs riskējam ar personīgo informāciju. Apskatīsim šos nelāgos ieradumus un meklēsim tiem risinājumu!

1.Vienas un tās pašas paroles atkārtota izmantošana. Šis ir viens no visu laiku izplatītākajiem interneta lietotāju netikumiem. Tas taču atvieglo dzīvi, ja viena parole der visiem sociālajiem tīkliem, vai ne? Kurš gan vēlas iegaumēt desmitiem dažādu paroļu? Šis ir ļoti riskants pasākums. Ja kādam lietpratējam izdosies uzlaust kādu no parolēm, tad viņš varēs piekļūt visai tavai virtuālajai pasaulei. Ja tev grūtības sagādā paroļu izveidošana, tad vari izmantot šim nolūkam radītas aplikācijas, piemēram, „Last Pass” vai „Dashlane”.

2.Paroles nemainīšana. Ja vēlies, lai tavi dati būtu drošībā, tad regulāri maini paroles. Operētājsistēma „Microsoft” rekomendē veikt paroles nomaiņu reizi 1 – 3 mēnešos.

3.Divu soļu autorizēšanās piedāvājuma neizmantošana. Tā kā mūsdienās pastāv visai liels hakeru darbības apdraudējums, tad ir svarīgi nodrošināties ar papildus aizsardzību. Šādu autorizācijas pakalpojumu piedāvā diezgan daudz interneta vietņu, piemēram, „Google”. Tas nozīmē, ka vari izmantot savu telefonu, lai apstiprinātu savu identitāti, ielogojoties savā kontā. Pēc paroles ievadīšanas, tu savā tālrunī saņemsi ziņojumu ar kodu, kurš jāievada, lai pabeigtu reģistrāciju un ielogotos. Kādēļ tas ir vajadzīgs? Divu soļu autorizācija attur hakerus no ielogošanās tavā kontā pat tad, ja viņiem ir zināma īstā parole.

4.Lieku failu glabāšana tālrunī. Neaizmirsti reizi pa reizei izdzēst fotogrāfijas, mūziku un citus failus, kurus vairs neizmanto – tā tu lieki neaizņemsi tālruņa atmiņu.

5.Regulāra datora neizslēgšana un nerestartēšana. Tas, ka dators netiek pienācīgi izslēgts, bet gan regulāri atstāts miega režīmā, tam kaitējumu nenodarīs, taču var tavu datoru piebremzēt. Neaizmirsti to ik pa laikam pārstartēt, jo tas ir lielisks veids, kā apstādināt fona procesus, kas tavam datoram liek strādāt lēnāk. Centies ieviest jaunu ieradumu – pēc darba pabeigšanas vienmēr izslēdz datoru, un tad tā darbības ātrums tev nesagādās neērtības.

6.Regulāra ielūkošanās telefonā pirms gulētiešanas. Spožā gaisma no ekrāna ir viens no modernā cilvēka visizplatītākajiem miega traucējumu iemesliem. Varētu šķist mazliet dīvaini, taču tā ir patiesība – viedtālruņu un planšetdatoru lietošana pirms došanās pie miera var traucēt personīgajam miega ciklam. Amerikas ķīmiķu sabiedrība ziņo, ka no ierīces izstarotā zilā gaisma liek tavam ķermenim domāt, ka ir jau rīts.

7.Vilcināšanās instalēt svarīgus atjauninājumus. Šis process var būt ilgs un kaitinošs, bet tas ir svarīgs. Programmatūras atjauninājumi, jo īpaši tavam viedtālrunim paredzētie, piedāvā izlabot un novērst lietas, kas liek tam darboties lēnāk vai arī nostiprināt „vājās” vietas. Nākamreiz, kad redzēsi piedāvājumu veikt atjauninājumu, neatliec to uz vēlāku brīdi!

8.Failu nedublēšana un visas svarīgās informācijas glabāšana vienuviet. Par laimi, mūsu telefoni jau saglabā lielu daļu no mūsu kontaktiem, tālruņa numuriem, fotogrāfijām un ziņām tādās glabātuvēs kā „iCloud” vai „Google Drive”. Ja tev ikdienā nākas saskarties ar lielu informācijasapjomu, tad vēlams to dublēt – arī tehnoloģijas reizēm mēdz pievilt, tādēļ sargā svarīgo!

Saistītie raksti

Komentāri

#1 Vecisss @ 2014.11.23 10:54

Hulji nav pievienots "paarpubliceets no tvnet".

#2 BaibaKlava @ 2014.11.23 15:16

Vecisss rakstīja:

Hulji nav pievienots "paarpubliceets no tvnet".

Dārgo lasītāj, visi raksti, ko esmu publicējusi, ir manis pašas veidoti. Nav pamata satraukumam. :)