Datuve :: Tehnoloģijas: Tad un Tagad (1.daļa)

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 125

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 125

Datuve.lv video
Top.LV

Tehnoloģijas: Tad un Tagad (1.daļa)

Ievietoja: kapanen @ 2016.04.14 18:42  

tehnoloģijas

Turpinot tēmu par vecām, klasiskām un pirmatnīgām ierīcēm, šoreiz pievērsīsimies pavisam pirmatnīgām ierīcēm un salīdzināsim tās ar mūsdienu attīstītajiem tehnoloģiju izgudrojumiem. Atgādināšu, ka dažos iepriekšējos rakstos atskatījāmies uz leģendārajiem Nokia telefoniem un pirmo portatīvo datoru.

Spēļu konsules
Tad
1972.gadā Nolans Bušnels (Nolan Bushnell) iepazīstināja pasauli ar pirmo spēļu konsuli – Atari Pong. 1975.gadā tika sākta masveida Pong spēļu konsules tirdzniecība. Pong bija divu dimensiju sporta spēle – galda teniss. Pong spēle palīdzēja Atari kompānijai kļūt atpazīstamai saistībā ar spēļu konsules produktiem.
spēļu konsules

Tagad
Domāju, ka par mūsdienu spēļu konsules produktiem ir lieki ko piebilst. Populārākās - PlayStation, Nintendo Wii un XBOX.
spēļu konsules

Televizori
Tad
Televīzija un televizori sākotnēji tika prezentēti 1939.gadā Pasaules gadatirgū. 1940.gadā tirdzniecībā jau bija nonākuši televizori. Tajā laikā ļoti populārs kļuva 1948.gadā ražotais melnbaltais televizors – Admiral 9A111. Televizoram bija 7 collu ekrāns un tajā laikā tas maksāja 2495 ASV dolāru. Tajā laikā ASV dolārs bija daudz vērtīgāks. Mūsdienās konvertējot šo skaitli, sanāk, ka televizors maksātu nedaudz vairāk kā 22.5 tūkstoši ASV dolāru.
TV

Tagad
Skatīties simtiem kanālu HDTV uz 50 collu 3D Sony, 42 collu Panasonic plazma, Samsung vai Sharp LCD televizoriem savā dzīvojamā telpā. Nemaz nerunājot, par Smart TV tehnoloģijām...
TV

Rakstāmmašīnas jeb portatīvie datori
Tad
Blicksenderfer Manufacturing Company izlaida pirmo elektrisko rakstāmmašīnu 1902.gadā. Tomēr šī rakstāmmašīna nesasniedza masu tirgu. Pirmā rakstāmmašīna, kura iekaroja pasaules tirgu, bija IBM ražojums – Generation X 01. Tā tika uzbūvēta 1935.gadā.
Portatīvie datori

Tagad
Mūsdienās rakstāmmašīnas ir pārtapušas par portatīvajiem datoriem. Nesaukšu nevienu ražotāju vai modeli – salīdzināšanai pietiks ar bildi!
TV

Nākamajā rakstā apskatīsim: telefonus, mobilās mūzikas ierīces, video kameras.

Saistītie raksti