Datuve :: MS Paint alternatīvas Mac lietotājiem: 2.daļa

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 78

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 78

Datuve.lv video
Top.LV

MS Paint alternatīvas Mac lietotājiem: 2.daļa

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2010.11.29 21:59  

Iepriekšējā raksta daļā piedāvājām pavisam nelielu ieskatu četrās MS Paint programmas alternatīvās Mac lietotājiem. Šoreiz apskatīsim vēl četras programmas (Pixelmator, Acorn, Scribbles, ArtRage 2) Mac videi, kas vairāk vai mazāk līdzinās visiem labi zināmajai Microsoft Paint.


Pixelmator
Pixelmator ir programma ar pievilcīgu lietotāja saskarsni. Programma gan piedāvā visas Pain iespējas, taču to varētu nodēvēt par ļoti attēlu Paint līdzinieku, jo tajā tiek piedāvāts lērums papildu iespēju, piemēram, slāņi (layers). Neraugoties uz ievērojami lielāko iespēju skaitu, programmas lietošana nav īpaši sarežģīta.


Neraugoties uz plašo iespēju klāstu, tā diez vai derēs kā Photoshop aizstājējs, taču tai lieliski izdodas pacelt Paint funkcionalitāti jaunā līmenī. Ja esat gatavi par attēlu rediģēšanas programmu maksāt 59 ASV dolārus, noteikti nenožēlosit Pixelmator iegādi.

Pixelmator cena ir 59 ASV dolāri un to var izmantot Mac OS X 10.4 vai jaunākas operētājsistēmas versijas lietotāji. Programmu izstrādājuši Pixelmator Team


Acorn
Acorn tiek reklamēta kā ”attēlu rediģēšanas programma cilvēkiem”, netieši apsmejot pārlieku sarežģītās attēlu rediģēšanas programmas. Acorn ir līdzīga Pixelmator. Programmas saskarsne ir diezgan vienkārša: attēlo logs, rīku logs un slāņu izvēlne. Uzspiežot uz kāda no rīkiem, parādās papildu iespējas.


Lai gan Pixelmator programmai ir ērta sociālo tīklu integrācija un skaista saskarsne, Acorn ir lētāka, turklāt pildīs visas nepieciešamās funkcijas, kas gaidāmas no Paint alternatīvas.

Acorn cena ir 50 ASV dolāri un to var izmantot Mac OS X 10.4 vai jaunākas operētājsistēmas versijas lietotāji. Programmu izstrādājuši Flying Meat


Scribbles
Scribbles ir neliela programma, ko veidojusi Lorēna Brihtere (viņa arī Tweetie izstrādātāja). Šīs programmas lietošanai nepieciešama citāda pieeja, jo saskarnse ievērojami atšķiras no pārējo aprakstīto programmu saskarsnēm.


Scribbles saskarsne ir vienkārša, grafiska un ērta lietošanai – uz ekrāna vienlaicīgi atrodas tikai dažas pogas. Zem vienas no tām slēpjas rīki, otra ļauj izvēlēties krāsas, trešā kontrolē slāņus, savukārt josla ar taustiņu ļauj mainīt izmantotā rīka izmēru. Pārējo saskarsnes daļu aizņem attēla logs.

Pirmajā mirklī programma varētu šķist dīvaina, taču pierodot, attieksme pret to noteikti mainīsies.

Scribbles cena ir 20 ASV dolāru, to var izmantot Mac OS X 10.4 vai jaunākas operētājsistēmas versijas lietotāji. Lai iegādātos programmu, dodieties uz šejieni.


ArtRage 2
ArtRage ir izstrādājuši vairākas programmas, tajā skaitā nesen izveidoto iPad aplikāciju un ArtRage2 ”Studio” versiju.


Lietotāja saskarsne ir diezgan interesanta, bet par tās ērtumu gan būs jāspriež pašiem. Tās centrā ir attēla logs, ap kuru novietotas dažādas pogas un citi iespēju rīki. Šī noteikti nebūs tradicionāla Paint alternatīva, kāda varētu nākt prātā, iedomājoties slaveno Microsoft veidojumu, taču ja vēlaties ne tikai „paķēpāties” vai pamainīt attēlu izmērus, bet radīt mākslas darbus, kas pat datorā izskatīsies īsti, ArtRage 2 domāta tieši jums.

Programmas cena ir 20 ASV dolāru, to var izmantot Mac OS X 10.4 vai jaunākas operētājsistēmas versijas lietotāji. Programmas veidotāji – ArtRage

Kā jau varat secināt, arī Mac lietotājiem pieejamas daudz un dažādas MS Paint alternatīvas. Izvēloties sev piemērotāko, padomājiet, ko sagaidāt no programmas un kādas iespējas patiešām vēlaties izmantot.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 BTT @ 2010.12.01 18:43

Pa cik sapuvušais ābols LV nav populārs, safu softu vari tirgot ebajā :)