Datuve :: Intel un Nokia sadarbības rezultātā taps jauna operētājsistēma

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 107

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 107

Datuve.lv video
Top.LV

Intel un Nokia sadarbības rezultātā taps jauna operētājsistēma

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2010.02.15 21:27  

Sadarbība tehnoloģiju pasaulē nav nekāds jaunums. Tā dažos gadījumos palīdz samazināt izmaksas un sadala risku, kas saistīts ar jauniem piedāvājumiem. Pagājušā gada jūnijā Intel un Nokia paziņoja par savu sadarbību, kuru rezultātā tiktu īstenoti vairāki projekti. Kā viens no tiem tika minēta Intel Moblin operētājsistēma. Tagad abi uzņēmumi paziņojuši par jaunu OS, kura ir Moblin un Nokia veidotās Maemo apvienojums.

Jau minētā Intel Moblin ir uz Linux balstītā operētājsistēma, kuru Intel radīja kā alternatīvu Windows un citām operētājsistēmām netbook’os. 2009.gada maijā Intel runāja par gaidāmajiem Pineview Atom procesoriem un Moblin v2, un tajā laikā analītiķi uzskatīja, ka šai operētājsistēmai nav izredžu konkurēt netbook’u un tradicionālo klēpjdatoru tirgū. Intel apgalvoja, ka nākotnē gaidāmās Moblin versijas būšot paredzētas viedtālruņiem.

Nokia ir viens no galvenajiem mobilo tālruņu tirgus dalībniekiem un visā pasaulē pārdot vairāk viedtālruņu un citu mobilo tālruņu, nekā jebkurš cits ražotājs. Kopš pagājušā gada vasaras Nokia viedtālruņos (piemēram, N900) piedāvā savu operētājsistēmu – Maemo. Intel un Nokia sadarbības rezultātā taps jauna mobilo tālruņu operētājsistēma, kura tiek dēvēta par MeeGo.

MeeGo ir atvērtā koda Linux projekts, kas apvieno Moblin un Maemo. Projektu vadīs Linux Foundation. Jaunā operētājsistēma piedāvās plašu savietojamību ar Linux programmatūru. MeeGo visticamāk redzēsim netbook’os, mobilajos tālruņos un citās ierīcēs. Pagaidām gan nav zināms, kad tas notiks.

DailyTech

Saistītie raksti

Komentāri

#1 neieviesis @ 2010.02.15 21:40

Nu priekš kam vēlvienu OS? .. man tiešām nav skaidrs.

#2 damncrow-nav-ielogojies @ 2010.02.15 21:56

Nu nav tā vēl viena OS. NAV. N.A.V. Īpaši debiliem cietpauriem paskaidrošu tuvāk... tas ir tikai vēl viens Linux "go fork yourself", kas finālā nav saderīgs ar mainstream un sekojoši tiek apkrauts ar attiecīgu devaisu atbalstu un vidējam Jānim viegli saprotamu starpseju... err... interfeisu.

Google "uztaisīja" Android. Un Google OS. MSI ir SYSLINUX prodžekts Winki (jā, nosaukums pat stulbs), kas arī izpilda līdzīgas funkcijas. Katram kretīnam pa Linux! Džeah!

#3 o @ 2010.02.15 22:22

Jaunā operētājsistēma piedāvās plašu savietojamību ar Linux programmatūru

tik aizmirsa piebildi -   ar atbilstosu sertifikatu, kuru par "mazu samaksu" izsniegs visiem gribetajiem. guess who?

#4 TrakaisKursis @ 2010.02.16 11:13

bik nesaprotu... Intel savu Moblin virzīja kopā ar savu Intel Atom procesoru līniju. Nokia tradicionāli ir strādājusi ar ARM procesoru, un telefoni (visviens Nokia vai citu ražotāju) 99% gadījumu ir aprīkoti kā reiz ar ARMu. Priekš ARM procesoriem Moblinam ir eksperimentālais ports, kas vēl arvien ir ļoti tālu no alfas stadijas. Turklāt Intel ir pārdevis savu ARM procesoru nodaļu. Kur tu Intel saredz peļņu un kāpēc lien iekšā? Vai arī tā ir ideja par makaroni pa flotski - proti, ka būs kaut kāds ķīselis ar vienu grafisko vidi, bet divām arhitektūrām atsevišķi izstrādātu kerneļu izsaukumiem? Vai arī tas ir jāsaprot, ka Intelam ir padomā procesors, kas virtualizē ARM instrukcijas ... līdzīgi kā Transmeta Crusoe/Effecion bija nevis x86 procesori, bet gan virtualizēja x86 instrukcijas... ? gaidīsim vairāk infas...

#5 bujks @ 2010.02.16 13:24

Gan jau kaut kas padomā ir, nav jau viņi stulbi...

#6 Vie @ 2010.02.16 16:23

es to Moblinu pagājušā gadā nokačāju un iemēģināju. interesanta pieeja grafiskās vides risinājumam. diemžēl neatradu package manager  vai kādu citu risinājumu, kas ļautu uzstādīt papildus programmas, tāpēc atteicos no turpmākas lietošanas.
manā ieskatā tas ir labi, ka lielās kompānijas pievēršas Linuxam. tas varētu uzlabot iekārtu ražotāju atbalstu un arī piesaistīt dažādu programmu autorus. galu galā kodolu jau viņi neaiztiek, Moblins arī ir Ubuntu atvasinājums, līdz ar to katra šāda distribūcija palīdz uzlabot dzīvi pārējiem Linux lietotājiem

#7 damncrow-nav-ielogojies @ 2010.02.16 16:38

Mhm, nez kāpēc Googli ar kaunu patrieca no Linux Foundation ar visu Androīdu.
Nokia diez vai gribēs visu savu dārgo kodu atdot freetardiem un attiecīgi agri vai vēlu arī šo izdrātēto Linux herņeli ar spīdīgu UI patrieks dēļ tādiem pašiem iemesliem. Vēsture mīl atkārtoties.

#8 Reloaded @ 2010.02.16 19:19

damncrow-nav-ielogojies rakstīja:

tas ir tikai vēl viens Linux "go fork yourself", kas finālā nav saderīgs ar mainstream

Par mainstream atbalstu Nokia jau ir parūpējusies, iegādājoties Trolltech un viņu Qt freimu. Katrā ziņā nebūs vairs tāda programmatūras nesavietojamība starp OS versijām kā SymbianOS gadījumā. Finālā ir iespējams, ka viens un tas pats softs būs lietojams gan PC, gan viedtelefoniem. Eat this, Windows!

#9 TrakaisKursis @ 2010.02.17 08:53

-> Vie

izskatās, ka Nokia / Intel meklē lohus, tas ir, entuziastiskus programmētājus, kas viņiem palīdzētu attīstīt OS, kas pat netiks izplatīta zem GPL licences. NOT NICE!

#10 Vie @ 2010.02.17 10:05

TrakaisKursis rakstīja:

-> Vie

izskatās, ka Nokia / Intel meklē lohus, tas ir, entuziastiskus programmētājus, kas viņiem palīdzētu attīstīt OS, kas pat netiks izplatīta zem GPL licences. NOT NICE!

teikšu godīgi, ka nezinu, kādi ir GPL licences noteikumi, vismaz tajā MeeGo lapā ir teikts, ka tas būs opensource project, tātad man domāt, ka kods būs pieejams un jebkurš varēs lietot.
jā, pilnīgi pieļauju iespēju, ka viņi varētu vēlēties iedzīvoties uz entuziastu ieguldīta laika un pūļu rēķina, tanī pašā laikā man izskatās, ka viņi paši tomēr uzņemas visu produkta izveides slogu, līdz ar to mans viedoklis paliek tāds, ka - lai jau taisa un iegulda līdzekļus, man kā Linux lietotājam no tā būs labāk arī tad, ja es to konkrēto distribūciju nekad neieraudzīšu.
bet īstenībā tās mums tādas baigās prognožu spēles, jāpagaida rezultāts un tad jau redzēs, kas sanāks. varbūt esmu pārāk optimistisks :)