Datuve :: Trīs dienas pie daudzsološa 22 collu LCD monitora

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 113

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 113

Datuve.lv video
Top.LV

Trīs dienas pie daudzsološa 22 collu LCD monitora

Ievietoja: Mareks @ 2008.03.19 21:42  

Hewlett Packard w2207 LCD monitors ar 5 milisekunžu reakcijas laiku, 3000:1 dinamisko kontrastu un HDMI ieeju nokļuva tāda cilvēka verdzībā, kuram šie labumi nemaz neinteresē. Monitors uz vairākām dienām tika nesaudzīgi ierauts 16 stundu smaga darba un primitīvu izklaižu režīmā. Atzinums: izcili piemērots birojam un atpūtai, bet viduvēji derīgs datorgrafiķa vajadzībām.

Atvērt testējamo LCD monitoru iepakojumus ir nepatīkami – rodas vēlēšanās pēc iespējas ilgāk atlikt to brīdi, kad būs jāmēģina savienot ekrāna moduli ar pamatnes pēdu. Pamatne šļūc pa galdu, savienojuma elementi nesakrīt, palīgu nav. Šādu pārdomu apsēsts, pagājušajā nedēļas nogalē uzšķērdu kartonu, paskatījos uz putu plēvē ietīto pacientu un atstāju to divas dienas neizpakotu uz galda. Kad šīs nedēļas sākumā atgriezos pie testa objekta, apņēmība cīnīties ar nepaklausīgajiem stiprinājumiem beidzot bija parādījusies. Izvilku LCD monitoru un tā komplektāciju no kastes, nodīrāju amortizācijas materiālus un sapratu, ka veltīgi esmu raizējies – ieraudzīju visdažādākajiem stāvokļiem paredzētu pēdu, kurai ir divas eņģes un viena rotācijas ass. Pamata pēda ar šo neiedomājami lietderīgo un inovatīvo rotācijas asi piestiprināta pie ekrāna moduļa un nekādu noņemamu vai pieliekamu detaļu šajā konstrukcijā nav. Ekrāna pagriešana no ainavas stāvokļa portreta stāvoklī iespējama ar vienu kustību. Izklausās nedaudz pārgudri, taču klātienē izskatās vienkārši - HP w2207h LCD stabili stāv uz tādas kā vistas kājas un pēc vajadzības griežas kā vējdzirnavu spārns. Ja monitoru jāiepako transportēšanai, pamatnes konstrukcija tiek vienkārši salocīta aizmugurē. Pamatnes pēdai ir speciālas austiņas, kurās ieguldīt monitoram pievienotos vadus, lai tie nesapītos mudžeklī.


Maksimālo izšķirtspēju – 1680 x 1050 pikseļus, iestatīju tikai krietnu brīdi pēc monitora pievienošanas, kad jau biju pietiekami paniekojies, piemēram, ar 1280 x 960 pikseļu režīmu. Viss, kas bija mazāk par 1680 x 1050, izskatījās smieklīgi. Lietotājiem iesaku – netērējiet laiku, piemeklējot optimālo izšķirtspēju, vienkārši iestatiet maksimumu. Nav jēgas pirkt šādu monitoru, ja pilnībā neizmanto tā sniegtās iespējas.

60 hercu kadru frekvence ir tikai viduvēja televizora rādītājs, taču LCD monitoriem tā ir norma. Neko vairāk arī negaidīju. Nevajag piebāzt savu galvu ar sazvērestības teorijām un piesārņot internetu ar jautājumiem, kāpēc vecajiem CRT monitoriem ir brangāki herci nekā jaunajiem LCD – attēla ģenerēšana un kadra pārzīmēšana sen vairs nav tāda pati kā klasiskajā televizorā. Pietiks ar to, ka zināsiet – jūsu suns nespēj normāli skatīties filmu ne LCD, ne arī CRT ekrānā ar 60 herciem, taču gūst patiesu vizuālu baudījumu, skatīdamies ekrānā ar 70 – 80 herciem. Savukārt cilvēka redzei, lai uztvertu animētu notikumu, pietiek ar iepriekšminētajiem 60 herciem un viss, kas ir vairāk, patiesībā būtiski neietekmē uztveri. Ja CRT ekrānā 60 herci izskatās sliktāk nekā 80 herci, tad jāvaino veselu virkni fizikālu blakusefektu nevis tikai 20 hercu starpību.

Sadzīvoju ar HP w2207h LCD trīs dienas no vietas – rakstīju tekstus, apstrādāju fotogrāfijas un skanējumus, skatījos filmas. Strādājot acis nenogura, logi aiz muguras un sānos netraucēja. Salīdzinājumam – CRT monitorā šādos apstākļos praktiski nekas nebūtu redzams. Video failus skatīties bija patīkami, viss, kas bija ierakstīts DVD kvalitātē, ekrānā tā arī parādījās. Diemžēl, produktīva fotoattēlu apstrāde nenotika – kalibrē kā gribi, LCD ierobežojumiem pārkāpt nav iespējams. Meinstrīma ekshibicionistiem, kuri nedēļā apstrādā pāris momentuzņēmumus, ko lepni publicēt personīgajos interneta albūmos, principā ir vienalga – LCD vai CRT, jo neko vairāk par auto level un auto contrast viņi vienalga nelieto. Taču datorgrafiķiem es šo monitoru neiesaku un tie, kuri strādā profesionāli, arī bez manis lieliski zina, ka LCD monitori (izņemot nenormāli dārgus topmodeļus) šajā jomā pagaidām ievērojami atpaliek no CRT. Neticiet Latvijas reklāmistiem, ja tie mēģinās jums iesmērēt šo monitoru kā augstākā līmeņa foto/video apstrādes rīku – sulīgas krāsas nav tas pats, kas pareiza krāsu gamma un kontrasti. Ne jau velti apritē ir neglaimojošs teiciens – ar LCD taisīts dizains.

HP w2207h LCD monitors ir ļoti labs spēlēm, filmām, teksta darbiem, sērfošanai internetā – prasības, kuras izvirzām katram monitoram, taču mēģināt to pozicionēt profesionālajā sektorā ir smieklīgi. Tāpēc arī tik lēts – cenu prasiet veikalniekiem, kuri man šo lielisko mājas un biroja monitoru aizdeva. Ar nožēlu atgriežos pie liela un jaudīga CRT, šo brīnišķīgo sānsoli nekad neaizmirsīšu.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 sdfsdf @ 2008.03.19 22:06

kaut kāds tizls apraksts...

#2 borns @ 2008.03.19 22:12

A man patīk. Var redzēt, ka cilvēks paspēlējies ar mantu nevis nokopējis tehnisko lapiņu.

#3 Tomy @ 2008.03.19 22:56

Jauks raksts :)

#4 StyleZ WWW @ 2008.03.19 23:32

Ljoti interesantaa izteiksmee pastaastiitas izjuutas :))
Cik saprotu, tad var pirkt nost, jo pasham ir vajadziiba peec smuka 22" wide. Un cik paguugleeju, shis ir labaakais price/performance variants..

#5 Jonis @ 2008.03.20 00:42

var just, ka Datuve un euroshop...baigaa reklaama,

veikalniekiem

#6 DeathB0Y @ 2008.03.20 01:12

Pats izmantoju Acer AL2216W jau kaadu labu laiku, nekaada vaina, vieniig speeles bija bik saakumaa uzspeeleet, jo nepierasti ka galva jaakustina vairaak...

#7 budziz @ 2008.03.20 07:40

1) Par herciem kaut kadu sviestu sadzina... Ja LCD 60 un 75hz nejut itnekadu starpibu, tad starp 60 un 75 starpiba ir nomacosha!
2) Datorgrafikiem neder? Kaa to njem. Un ja taisa internetam visadus shtruntus? Uz kaa reiz jaredz krasas, ko redzes gala lietotajs. Bet tie tagad jau 80% gadijumu sez pie LCD...

#8 BlackSand @ 2008.03.20 08:58

budziz rakstīja:

2) Datorgrafikiem neder? Kaa to njem. Un ja taisa internetam visadus shtruntus? Uz kaa reiz jaredz krasas, ko redzes gala lietotajs. Bet tie tagad jau 80% gadijumu sez pie LCD...

Khmm - esmu no cilvēkiem, kuri internet projektos ir 13+ gadus. Autoram ir pilnīga taisnība par LCD disainiem.

Datorgrafiķi fiziku parasti nezina, monitori vēl tagad netiek līdzi CRT krāsām, kuras jau arī nau perfektas, turklāt, LCD tas novietojuma leņķis arī ietekmē kvalitāti.. utt.

Protams, uz LCD arī ir jātestē, bet, dies sargi no kaktu disaineriem :)

Sajūta, ka esi disaineris vēl nenozīmē ka esi disaineris.

#9 elmucis @ 2008.03.20 09:26

Nu gan nodevi - ja tas ir domāts kā tests, tad esmu radiators. Pats tikko saskāros ar to, ka iegādājos SAMSUNG SyncMaster 931c. Viss labi, 2ms response, krāsas labas, spilgtums labs, bet... Photoshopu labāk vaļā nevērt. Kalibrācija nav iespējama.

Un tad, tā vietā, lai kliegtu, ka visi LCD ir sūdi, sāku jautāt gugles tantei un guvu atbildes. Visi LCD nav vienādi. Ir TN paneļi, kas ir lēti un ar lielu response ātrumu. Bet viņi reāli rāda 6 bitus uz pikseli. Un tad ir PVA, MVA, S-PVA, S-MVA utt. paneļi, kas spēj parādīt arī 8 bitus uz pikseli. Šķiet, ka šo lasa cilvēki zina atšķirību starp 6 un 8 bitiem (tiem kas tankā - 4 reizes).  Un tad arī kļūst skaidrs, kāpēc LCD nespēj parādīt bildes bez polarizēšanas.

Un tad es nopirku SAMSUNG SyncMaster 971p - par 100Ls dārgāks par iepriekšējo. Un viss nostājās savās vietās. Bilde ir kalibrējama, bildes izskatās ok. Un pats galvenais - skata leņķis ir 178 grādi! (Tiem kas tankā - 180 ir max)

Tā kā jāapzinās viena lieta - lēts LCD nav domāts tādām lietām, kā fotoapstrāde. Savukārt no otras puses -- kāpēc lai cilvēks pirktu dārgāku, lēnāku LCD, ja viņš grib skatīties filmas, spēlēt spēles un priecāties, ka saule netraucē redzēt ekrānu :)

#10 Skurstenis. @ 2008.03.20 09:54

Disainera gala produkts ir paredzēts plašām tautas masām, bet tās sēž pie lētiem LCD monitoriem.
Disainera darbu var tā pa īstam novērtēt cits disaineris, bet tām jau minētajām masām ir vienalga.

#11 budziz @ 2008.03.20 10:38

BlackSand rakstīja:

Sajūta, ka esi disaineris vēl nenozīmē ka esi disaineris.[/quote]Tu gan esi pashkritisks :) Pasarg dies no tiem datordiSaineriem, kas sevi uzskata par uberkrutajiem datorikiem :)
Vaita kad apstrid, ka masu letoshanas LCD ir ekvivalents proflimenja CRT? Es kaut ka neesu redzejis reklamas agenturas, ka dizaineri stradau ar masu lietosanai paredzetiem CRT... ;)

#12 aviators @ 2008.03.20 11:38

Cik zinu, liela daļa tā saucamo bilžu profu sēž pie kalibrētiem Apple Cinema 23" LCD. Un ir tīri apmierināti. Mani arī apmierina. Un tie tehniskie rādītāji tāds fufelis vien ir, jo Cinema ar saviem 14ms lieliski rāda gan filmas, gan spēles. Un nopirkt labu LCD uz 22-24" zem 600Ls ir lielā mērā naivi. Sevišķi, ja paredzētas bilžu apstrādes.

#13 m_janis @ 2008.03.20 11:55

#9, #10, #11:  Varbūt tomēr, pirms ko gudri fantazēt par LCD piemērotību grafiskam darbam pamēģiniet kaut vai ar ColorVision Spyder3 Pro perfekti nokalibrēt LCD monitoru (par dārgā gala Lacie un Apple šoreiz nerunāšu). Ja izdosies - būsiet kalibrēšanas ģēniji. Vispār, kāds te sakars ar pro vai dizainera darbu. Jebkurai visparastākajai amatiera fotogrāfijai, pirms sūtīšanas uz laboratoriju, vai publicēšanas internetā ir nepieciešama apstrāde (kadrējums, perspektīvas korekcija, krāsu balanss, melnā un baltā līmeņi, trokšņu noņemšana u.t.t.). Parādiet kaut vienu LCD, kas pareizi attēlotu kaut vai melno  - LCD melno iegūst, vienkārši izslēdzot pikseli, tādēļ par "siltu" vai "vēsu" u.t.t. melnā toni nevar būt ne runas, bet tas ir ļoti būtiski attiecīgas foto noskaņai (iedomājieties ainavu ar rietošu sauli, viss oranžos toņos, bet ēnas zilas:)).
#budziz: Redzi, starpība ir tāda, ka arī lētā gala CRT var puslīdz normāli nokalibrēt, neraugoties uz citiem tā trūkumiem, bet ar LCD tas nekādi neizdosies.

#14 kasix WWW @ 2008.03.20 12:02

Labs apskats, bet mani vairāk sasmīdināja ka šie visi komentējošie dizaineri nezin, vai negrib zināt kā raksta "dizaineris" :D disaineris :DDD

#15 aviators @ 2008.03.20 12:37

Ja godīgi, kam vajadzīgs perfekti nokalibrēts monitors, ja bez tā ir vēl 100+1 iespēja tavu lielisko garadarbu sačakarēt. Izdrukājiet bildi uz trim dažādiem printeriem plus vēl trīs dažādās fotodarbnīcās. Varu derēt, ka būs interesanti. Pat paša printerim reizēm jauns kārtridžs jokus sataisa. Ā, un apskatiet savu radīto bildi kādās trīs bilžu programmās uz dāžadiem datoriem. Figņa vsjo eto...

#16 m_janis @ 2008.03.20 12:43

#aviators: 1. Arī printeri ir jākalibrē. 2. Fotodarbnīcai vari bildes dot atpakaļ lai pārtaisa, pievienojot kādu paraugu, kā tam būs izskatīties. Ja taisi patiesu mākslas bildi - stāvi blakus un koriģē. 3. Pēc tevis teiktā - kāpēc būtu jāmazgā tavs baltais krekls, ja vienalga nosmērēsies un dažādās gaismās izskatīsies krāsains:)?
4. Fotogrāfs nav vainīgs, ja kāds viņa darbu skatās uz draņķīga monitora.
Bet gaumes jau dažādas :D.

#17 BlackSand @ 2008.03.20 12:52

Bet apskats izskatās ir bijis trāpīgs - ir pateikts kam šis monitors derēs, un kam ne.

Vēl kapēc neder disainerim (es esmu darbu pasūtītājs tikai..) - bildē netaps ieliktas pareizas krāsas, lai dažādām tautām iedarbotos pareizas mentālas-stereotipiskas reakcijas. Vispār jau manipulācijā (reklāmā) pareizas krāsas tā kā vaidzētu gan.

#18 wabrix @ 2008.03.20 13:22

laps rakstiņš
parmaiņas pēc kkas ir paša rakstīts nevis sakopets no citām lapām

#16 ja nēesi neko nopietnu darijis, kur nepieciešams kalibrēts monitors būtu labāk paklusējis

#19 wabrix @ 2008.03.20 13:23

labojums #18
#16 lasīt kā #15 [ sorri ]

p.s. atvainojos pa dubultpostu, nebij pamanijis ka labošana atkal strādā :)

#20 asdc @ 2008.03.20 14:20

Kautkāds nesaprotams un murgains apraksts, lai piedod man autors.

#21 gaylord @ 2008.03.20 18:20

stulbaaku rakstu neesmu lasiijis :/ jebkuram lcd moinitoram tikai native rezoluucijas ir ok.. j aun to saucv par native nevis maximaalo...

#22 :) @ 2008.03.20 19:45

Normāls, brīvā valodā rakstīts apraksts :)
Nav ko ieciklēties un dzīvot nevienam nevajadzīgos rāmjos un steriotipos.
Nedaudz cinisma šādos aprakstos nekad nav par daudz :)
Nav arī izteiktas pakaļlaizīšanas tieksmes.. :)

#23 ^*^ @ 2008.03.20 23:34

1) Nu ko var gribēt no monitora par 200 Ls?
2) Vai tiešām ap Ls 500 par labu monitoru ir "nenormāli dārgi"?

#24 elmucis @ 2008.03.20 23:37

Njā, šajā resursā komentārus neviens nelasa un arī pašu rakstu pārskrien pāri... Un neviens no lasītājiem pat, izskatās, nav dzirdējis, ka mēdz būt kvalitatīvi LCD paneļi...

#25 pirceejs @ 2008.03.21 07:45

gaylord rakstīja:

stulbaaku rakstu neesmu lasiijis :/ jebkuram lcd moinitoram tikai native rezoluucijas ir ok.. j aun to saucv par native nevis maximaalo...

Razhotaajs izvairas piemineet native. Rekomendeetaa ir maksimaalaa. nevaino autoru, kursh caur pukjeem meegjinaajis pateikt, ka monitors nav paaraak labs. Ko var gribeet par 200 latiem.

#26 pirceejs @ 2008.03.21 07:49

Gaylord, tu esi mudaks. Prieksh kam tad dazhaadas rezoluucijas, ja pietiktu ar native? Cilveeki taisa webus un desktopiskos interfeisus, paarbauda dazhaadaas rezoluucijaas, vienvaardsakot, straadaa. Un neviens negrib tikai vienu native. Acis nedriikst nogurt ne pie 800 x 600, ne arii pie maksimaalaa. Tu laikam esi mazgadiigs gameris, kursh nekad nav pie monitora STRAADAAJIS.

#27 KleptoZirgs @ 2008.03.21 10:07

hmm man shis monitors ir no pagaajushaa gada juunija - u fail again

#28 raiviik @ 2008.03.21 21:18

Man patīk gribētus tādu ka es saku :

Smuki jau smuki bet dārgi gan ! ! !

#29 jānis rainis @ 2008.03.22 03:17

rēcīgi, var beigt lasīt, kad ir skaidrs, ka apskatītājs nesajēdz iedzimtās izšķirtspējas principu

a.k.a. lohisms pa pirmo zorti

#30 sers winstons che @ 2008.03.22 08:22

jānis rainis rakstīja:

rēcīgi, var beigt lasīt, kad ir skaidrs, ka apskatītājs nesajēdz iedzimtās izšķirtspējas principu

a.k.a. lohisms pa pirmo zorti

Ko jūs tur matus plēšat. HP nelieto native jēdzienu. HP norāda rekomendēto.

Raini, pastāsti kādam dizainerim, ka viņš ir lohs, testēdams web lapas uz 800x600 vai 1024x768. Ja tu 8 stundas dienā lēkā starp izšķirtspējām, tomēr gribas, lai pēc tam nesāp acis. Man liekas, ka raksta autors ir no grafiķu ģildes, ja jau cepas par mazajām rezolūcijām. Savukārt, Rainis izklausās pēc tā puisīša, kurš rūgti raudāja, kad mīļotajā LCD nojūdzās pikselis.

Dizaineris grib normālu skatu pie vairākām izšķirtspējām, jo viņam ikdienā ir jāblenž uz to, kas nav native. Hewlett Packard w2207 rekomendētā (aizmirsti par native) izšķirtspēja ir maksimālā - 1680 x 1050. Web izstrāde šādā rezolūcijā nenotiek. Filmas, protams, skatīties ir jauki, taču darba cilvēkam vajadzīga daudzrežīmu virpa.

#31 Brutto @ 2008.03.22 18:02

Šobrīd eurošopā tāds monitors nemaz nav.:P

#32 bmwUser @ 2008.03.23 09:30

šādu lietoju jau apm. mēnesi, pirms tam bija ļoti labs 17"CRT, protams šim krāsas nav tādas kā crt, bet monitors ir labs, liels, pārskatāms, un atpakaļ nemainītos. un glancētais ekrāns priekš LCD ir labāks par matēto krāsu un dzidruma ziņā.

#33 budziz @ 2008.03.23 15:31

m_janis, kaa tev ar veseliibu? Leto CRT kalibret laikam tikai tas, kas perk istabas chiibas 100m sprintoshanai :)))

#34 champion8 @ 2008.03.24 18:24

Man arii ljoti tiik shis rakstinjs, jo var redzēt arī autora domas par produktu, un tā labajām/sliktajām īpašībām nevis tikai tehniskie parametri un vsjo :)

#35 kkk @ 2008.03.25 10:19

www.euroshop.lv gan shaadu HP monitoru neatradu, tur lielaakais bija 20''  LCD! :D

#36 makaronz @ 2008.03.27 22:08

paldies par aprakstu!! tieshi biju domaajis par 22' iegaadi izlasiiiju, izpeetiju citus piedavaajumus un vakar iegadaajos tieshi sho! dizains labs un arii HDMI ieeja bija noteicoshais izveeloties! speeleem un seerfoshanai ir ok!!

#37 Poox WWW @ 2008.04.01 18:38

Parejot uz 22 collu monitoru ir jaapierod dienas 4/5...peec tam viss ir ok!Filmas skatiities ir ideaali,bet speeleem prasaas pac stipraakais procis...Taču datorgrafiķiem labs 22 collu monitors velk ap 600ls,bet neder speeleem - 25 milisekunžu reakcijas laiks...

#38 Sp @ 2008.04.29 22:50

uzliec savam lielajam un jaudigajam CRT 60 hz un pasaedi 16 stundas, un peec tam pasaki ka tiem 20 hz nav nozimes

#39 rennss WWW @ 2008.04.30 14:27

man ir 21colllu CRT ar 120hz, atnāk draugs ar fotoaparatu pa 3štukām, un rāda savas bildes ko nobildējis, un sašutis ka nav pazeizas krāsas, jo redziet uz LCD ir baigi labi.

#40 sdf @ 2008.06.09 18:28

pat suns uz taadu neskatiisies....

#41 360 @ 2008.06.28 22:36

Manu praat ja cilveeks pieradis pie crt tad nevar objektiivi veerteet LCD

#42 q64silvers @ 2008.06.28 23:41

Labs raksts. Bauda lasīt...