Datuve :: Izcila skaņas kvalitāte bez vadiem

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 56

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 56

Datuve.lv video
Top.LV

Izcila skaņas kvalitāte bez vadiem

Ievietoja: Mareks @ 2008.03.13 10:21  

Creative Xdock Wireless un Xmod Wireless testēju ar vienu vienīgu jautājumu – vai manā darba vietā un atpūtas zonā pazudīs vadu mudžekļi? Televizors, DVD spēlētājs, spēļu konsole, audiosistēma, 2 datori, printeris, skaneris, web kamera – visi šie ikdienā nepieciešamie darba un izklaižu rīki nāk komplektā ar datu kabeļiem un barošanas vadiem, kas kopumā nu jau izskatās pēc milzīgas vārnas ligzdas. Creative skaņas straumēšanas bezvadu risinājums vadu mudžekli patiešām ievērojami samazināja.


Creative Xdock Wireless un Xmod Wireless komplekti sastāv no viena raidītāja un viena uztvērēja, kuri viens otru atpazīst nepilnu 30 metru rādiusā. Xmod Wireless jāpieslēdz pie audio signāla avota – datora, audio sistēmas vai pat vienkārša pārnēsājamā audio spēlētāja. Savukārt, Xdock Wireless ne tikai pārraida audio signālu uz X-Fi Wireless Receiver – uztvērēju, bet arī dod iespēju padarīt iPod par vienīgo un galveno audio un video failu glabāšanas un atskaņošanas ierīci visā mājā vai birojā. Šajā publikācijā mēģināšu dalīties iespaidos par vienkāršāko no testa objektiem - Xmod Wireless.

Lietošanas pamācību es pat neatšķīru – vienkārši iespraudu Xmod Wireless USB vadu Ziemassvētku eglītei līdzīgajā datora USB sadalītājā, no kura ikdienā rēgojas visa mana daudzveidīgā perifērija. Nopriecājos, ka ierīce darbojas arī bez barošanas vada. Pievienoju Winamp dziesmu sarakstam plakanu, neizteiksmīgu pagrīdes roka melodiju un ļoti ambiziozu, ar basiem un augšām piebāztu remiksu, kuru uz ātru roku biju uztaisījis pirms pāris gadiem, taču ne reizi pēc tam tā arī nebiju noklausījies. Aizgāju uz blakus telpu, pieslēdzu barošanai X-Fi Wireless Receiver, iespraudu austiņu izejā vecās, labās Sennheiser un ... sastingu. Nezinu, kā darbojas skaļas labotājs Creative X-Fi Crystalizer, kurš visu šo pasākumu padara nopietnu, taču rezultāts ir satriecošs – plakanā, neizteiksmīgā pagrīdnieku roka dziesmele pēkšņi bija atdzīvojusies. Es tā arī paliku stāvot ar X-Fi Wireless Receiver rokā pie sienas rozetes līdz brīdim, kad sāka skanēt mans sintētiskais audioeksperiments. Tad gan metos atpakaļ pie datora un sāku spīdzināt Winamp pieticīgos iestatījumus. Skaņa, kura jau pašos pamatos nākusi nevis no koka gabala ar stīgām, bet no datora, protams, bija un palika sintētiska. Taču labā ziņa ir tāda, ka man neizdevās apmānīt Creative X-Fi Crystalizer – 24 bitu skaņas labotāju, kurš pēc saviem ieskatiem papildina un paplašina audiofaila skanējumu.


Gan raidītājs, gan arī uztvērējs izskatās līdzīgi - nelielas, glītas kastītes, kuras iespējams kontrolēt arī ar pulti.

Pieļauju iespēju, ka analogās skaņas cienītāji, kuri stundām ilgi var lielīties ar savu individuāli pasūtīto un meistardarbnīcās būvēto audio supersistēmu granīta pamatnēm un sarkankoka korpusiem, nomētās ar dubļiem arī šo digitālā laikmeta brīnumu. Taču viduslīmeņa melomāns būs gandarīts un slavēs Creative par cenas ziņā pieejamu inovāciju. Lai gan, sākot testu, biju pārliecināts, ka vienkārši noklausīšos pāris dziesmas ar kvalitatīvām audio austiņām, kritu azartā un izmēģināju visus iespējamos pieslēgšanas variantus – piemēram, klausījos interneta radio caur guļamistabas audiosistēmu, būdams sajūsmā, ka mūzikas baudīšanu netraucē datora uzmācīgā dūkšana.


Sienas nav šķērslis un arī vadi nemaisās pa kājām

Tiem, kuri kritizē Creative bezvadu mūzikas straumēšanas principu un aizrāda, ka X-Fi Wireless Receiver nepieciešams arī ekrāns, uz kura būtu redzams dziesmu saraksts, vēlos atgādināt, ka mūzikas straumēšana nav tas pats, kas faila nosūtīšana. Svarīgāka šajā Creative kompaktajā audio risinājumā likts ir skaņas kvalitāte un, manuprāt, ar to viss ir kārtībā. Plakans MP3 fails patiešām kļūst pilnasinīgāks, kad ir izdzīts caur Creative X-Fi Crystalizer. Par ierīces dizainu neieminējos apzināti – tas ir tik askētisks, ka atbilst jebkurai gaumei un iederas jebkurā interjerā. Gan raidītāja, gan uztvērēja korpuss ir izturīgs, ar noapaļotiem stūriem, tātad – piemērots ikdienas lietošanai ne tikai atpūtas zonā vai biroja telpā, bet pat virtuvē vai garāžā. Ja vien tā ir melomāna garāža.

Creative Xdock Wireless testiem nodrošināja Euroshop.lv

Saistītie raksti

Komentāri

#1 hmh @ 2008.03.13 10:39

Un cik shaads joks maxaa?

#2 mcgh @ 2008.03.13 10:51

GNT
Xdock Wireless 151.39Ls
Xmod Wireless 104.31

#3 Tomy @ 2008.03.13 11:29

Hmm.. interesanti.. :)

#4 KakTusss @ 2008.03.13 12:47

Hmmm... Dārgi

#5 m_janis @ 2008.03.13 14:38

1. Jēdziens Creative un izcila skaņas kvalitāte nav savienojami jēdzieni, Trerratec vai M-Audio ieliek aci nepamirkšķinot.
2. Jebkurš papildus verķis (šajā gadījumā divi - raidītājs un uztvērējs) neglābjami noved pie kvalitātes zudumiem.
Protams, tiem ,as pieraduši skraidīt ar MP3 pleijeri un austiņām, skaņas kvalitāte ir neizprotams vārdu salikums :D.

#6 oto skruuve @ 2008.03.13 15:49

Vai Trerratec un M-Audio speej nodroshinaat Crystalizer liimenja digitaalaa audio signaala uzlabojumu? Ja zini kaadu normaalu aprakstu, iedod linku. Man likaas, ka autors nemaz nepretendee uz kaut kaadu Hi-End statusu.

#7 sci @ 2008.03.13 18:01

eeeem un shitas buutu kkas jauns? kehkehke

#8 m_janis @ 2008.03.13 18:48

#7: Ko nozīmē "uzlabojumu"? Nu protams, ierakstu studijās strādā uz ausīm krituši idioti, kas no skaņas neko nejēdz, tāpēc katram pokemonam jācenšas cik nu var kaut ko sača..., atvainojos, protams uzlabot.
Nu b$#n, jebkuras iekārtas pamatuzdevums ir maksimāli precīzi atskaņot ierakstu tādu, kāds tas ir oriģinālā, jotikai paši mūziķi ierakstu studijā un skaņu inženieri, kas ierakstu apstrādājuši (diemžēl gan jau digitālā formātā) zin kā gabalam jāskan un tādu arī izveido.
Ideāla audio sistēma: Kvalitatīvs atskaņotājs > kvalitatīvs ieraksts > pareizi saregulēts ekvilaizers, lai konkrētā telpās  visas frekvences skanētu atbilstoši (regulējot izmantojam pilnu skaņas spektru (balto, rozā, peleko troksni) > kvalitatīvas akustiskās sistēmas. Viss.
Digitālie uzlabotāji, b&%n, bērnudārzs.

#9 :D @ 2008.03.13 19:47

shis ir tikai review, nevis kaukaa jauna prezentacija. un kas tur bljauj par creative suudigo skanju? skanjaskartes datoriem kur creative ir TOP razotaajs nu nemaz nav saistitas ar saknju ne?

#10 Enkidu @ 2008.03.13 20:33

Kaut kā nesapratu, kā iespējams šim pieslēkt kaut vai 5.1 sistēmu

#11 Kiwi @ 2008.03.14 10:09

m_janis, atdziesti, visticamāk tu neesi šī produkta mērķauditorija, nav ko cepties. Nelaime ir tā, ka 99% cilvēku (tajā skaitā es) neko nezina par balto, rozā un pelēko troksni. Viņiem pietiek ar vienkāršu audio sistēmu, kas skan. Te tiek risināta problēma ar mūzikas pārraidīšanu bez vadiem. Tavā minētajā gadījumā ar kvalitatīvu akustisko sistēmu, atskaņotāju, pareizi saregulēto ekvalaizeri konkrētajai telpai bezvadu risinājums jau pēc definīcijas neiet cauri, tāpat, kā neiet cauri arī pa Ls 1.50 RIMI nopērkamie audio vadi.