Datuve :: Ierīces apskats: DELL Inspiron 9400/E1705 portatīvais dators

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 50

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 50

Datuve.lv video
Top.LV

Ierīces apskats: DELL Inspiron 9400/E1705 portatīvais dators

Ievietoja: Lauva @ 2008.03.08 14:34  

Gandrīz ikviens portatīvā datora pircējs mūsdienās nonāk dilemmas priekšā, ko izvēlēties - mazu, vieglu piezīmjdatoru, kura piemērotība ikdienas darbam tomēr būs ierobežotāka, vai arī lielāku iekārtu, kas kalpos kā pilnvērtīgs galda datora aizstājējs? Jāpiebilst arī, ka cenas abiem diametrāli pretējo ierīču veidiem ir samērā līdzīgas un ir grūti iegādāties ultra-portatīvu vai paaugstinātas veiktspējas portatīvo datoru, neiztērējot par šo pirkumu vairāk kā tūkstoš latu. Grūti, bet ne neiespējami. Pievēršoties portatīvajiem galda datoru aizstājējiem, jāsecina, ka cenu amplitūda šajā segmentā ir ļoti plaša: lētākie 17 collu ekrāna modeļi pieejami, sākot jau ar Ls 600, bet dārgāko cena var pat pārsniegt Ls 2000. Būsim reāli - par Ls 600 iespējams savā īpašumā iegūt tik vien kā budžeta klases portatīvo datoru, kura displeja izmērs palielināts no 15,4 un 17 collām (standarta 1280*800 izšķirtspēja palielināta līdz 1440*900, iegūstot aptuveni par 26% vairāk redzamo punktu), tādēļ liela ieguvuma nebūs. Vēl vairāk - ir jāšaubās, vai nelielais ekrāna izšķirtspējas pieaugums atsver datora svara un izmēru palielināšanos.

Tomēr ir vēl kāda iespēja: izvēlēties kāda ražotāja jau nedaudz novecojušu modeli. Ņemot vērā datortehnikas straujo morālo novecošanu un tās izraisīto cenu kritumu, ir pilnīgi iespējams iegādāties relatīvu lētu un tajā pašā laikā arī gana jaudīgu portatīvo datoru, izmantojamu par pilnvērtīgu vidēja galda datora aizstājēju.

Jūsu uzmanībai piedāvājam kompānijas "DELL" produktu "Inspiron 9400", kas tirgū debitēja krietnu laiku atpakaļ; tā ražošana jau pārtraukta (šobrīd DELL piedāvā 1720 sērijas 17 collu ekrāna portatīvos datorus), taču Latvijā tas vēl ir pieejams.

Iesaiņojums un klāt pievienotie aksesuāriUzreiz jāteic, ka šeit viss ir ļoti lakoniski un vienkārši: bez paša datora un tā 90 W maiņstrāvas adaptera iepakojumā atrodami Windows un DELL MediaDirect 3 instalācijas diski, kā arī īsa lietošanas instrukcija iesācējiem.Uzstādīšana un pirmā ieslēgšana

Arī šeit viss noritēja gludi un bez starpgadījumiem - Windows XP Professional SP2, kā arī visi nepieciešamie draiveri jau ir pre-instalēti, tādēļ dators uzreiz pēc ieslēgšanas gatavs darbam.
Baterijas uzstādīšana un noņemšana ērta, vienīgi jāuzmanās nejauši pavilkt izņemšanas slēdzi, jo tas nav bloķēts.

Dizains un ergonomikaDators uzreiz piesaista uzmanību ar savu sudrabaino korpusu, tajā pašā laikā nekļūstot arī pārāk uzkrītošs. Ilūzija par korpusa materiālu izvēli zūd jau pēc pirmā pieskāriena: jā, tā diemžēl ir tikai plastmasa, nevis metāls.Datora tastatūra, kā arī sānu un apakšējā daļa izveidota melna, tādējādi panākot acij tīkamu kontrastu. Detaļas ir nostrādātas samērā rūpīgi; pozitīvi ir arī tas, ka uz datora korpusa nepaliek pirkstu nospiedumi. Datora priekšējā daļā izvietoti multimediju vadības taustiņi, ar kuru palīdzību ļoti ērti var kontrolēt skaļumu un Windows Media Player darbību.Nospiežot kādu no taustiņiem, ieslēdzas to apgaismojums, un jāteic, ka tumsā tas patiešām ir ērti.Diemžēl tastatūras veidota bez dublējošajām ciparu pogām (numpad), tādēļ, piemēram, MS Excel darbs būs apgrūtināts. Tas ir savādi, jo it kā korpusa izmēri brīvi ļautu pievienot mazo tastatūru. Taču citus mīnusus atrast ir grūti - taustiņi nospiežami ērti un precīzi, kā arī to cietība ir atbilstoša.Runājot par skārienjūtīgo virsmu (touchpad), jāatzīmē, ka tā varēja būt arī nedaudz lielāka; arī vertikālās un horizontālās (!) ritināšanas funkcijas nav diez ko precīzas. Tas nozīmē, ka datora efektīvākai lietošanai būtu nepieciešama arī pele.
Kā jau tika minēts, detaļu kvalitāte un savienojumu stiprība pretenzijas neizraisa; iekārta atstāj kvalitatīva izstrādājuma iespaidu.

Paņemot to klēpī gan rodas sajūta, ka korpuss ir par lielu un biezu savam svaram (~3,6 kg); it kā tā iekšpusē būtu vairāk brīvas vietas nekā nepieciešams.
Datora aizmugurē atrodas barošanas kabeļa un četras USB 2.0 pieslēgvietas, kā arī VGA, DVI-D Dual Link un S-video izejas. Turpat arī izvietoti RJ-45 (Ehernet) un RJ-11 (tālruņa līnijas) kontakti.Kreisajā sānā izvietotas vēl divas papildus USB 2.0 pieslēgvietas un optiskais diskdzinis (CD-RW un DVD-ROM). Jāatzīst, ka mūsdienīgam datoram DVD RW (un pat DVD RW DL) ir absolūti nepieciešams, tāpēc nav skaidrs, kādēļ tik pašsaprotamas funkcijas nav pieejamas konkrētajā modelī.Savukārt korpusa labajā sānā atrodas atvērums ExpressCard 54 ievietošanai un 4-kontaktu FireWire 400 pieslēgvieta, 3,5 mm stereo audio izeja (austiņām) un 3,5 mm ieeja mikrofonam, kā arī universāls atmiņas karšu lasītājs (SD, MMC, Ms, MsPro, xD).Ekrāns

Ar nožēlu jāsecina, ka LCD matricas tehniskie parametri tomēr ir relatīvi zemi. Ekrāns ir matētais, un daudzi to pat uzskatītu par plusu, tomēr tā spilgtums (185 cd/m2) šķiet nepietiekams darbam ārpus telpām.Visbēdīgākos rezultātus uzrādīja elementārs ekrāna skata leņķa tests. To būtu grūti nodēvēt par labu. Ražotāja specifikācijā norādīti +-40 grādi H/+-30 grādi V šķiet atbilstoši īstenībai, tomēr 17 collu ekrānam noteikti būtu nepieciešams vismaz +-65 grādu H/+-45 V skata leņķis.

Kā redzams no fotogrāfijām, pieņemama attēla kvalitāte iegūstama tikai tad, ja skatītājs atrodas tieši pretim ekrānam.
Vienīgi kā neliels pluss jāatzīmē fakts, ka ekrānam nebija neviena bojāta pikseļa.Veiktspēja un aprīkojums

Dators aprīkots ar:

Intel Core 2 Duo T7200 procesoru (2.0 GHz, 667 MHz FSB, 4 MB L2 Cache);
Intel 945PM čipsetu;
1 GB RAM (DDR2-667);
ATI Mobility Radeon X1400 videokarti (256 MB, 128-bit, 11 GB/sec);
120 GB Fujitsu 2.5” MHW2120BH cieto disku (SATA, 5400rpm, 8MB Cache);
802.11 a/b/g bezvadu tīkla un Bluetooth atbalstu.

Procesora specifikācija ir visai konkurētspējīga - T7200 uzskatāms par lielisku cenas/veiktspējas apvienojumu, tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka SuperPi testā tas parādīja sevi no labākās puses:Salīdzinājumam var sacīt, ka krietni dārgākais T7700 uzrādītu tikai nedaudz labākus rezultātus, piemēram, 2 miljonu ciparu skaitli Super Pi testā T7700 veiktu apmēram 52 sekundēs, kamēr T7200 to veic 65 sekundēs. Atšķirība nav liela.
Cietā diska testā dators uzrādīja visai viduvējus rezultātus, bet tas jau arī bija gaidāms, zinot, ka disks ir 5400 rpm klases:Ļoti nepatīkams pārsteigums bija ATI videokartes izgāšanās 3DMark 2006 testā. Lai arī tas tikai veikts ar noklusētajiem iestatījumiem, tomēr attēls vairāk atgādināja diapozitīvu demonstrējumu - nav nekāds brīnums, jo vidēji kadru nomaiņas ātrums bija ap 3 kadriem sekundē. Attiecīgi iegūtais rezultāts lika pamatīgi vilties:Iekārtā integrētais Wi-Fi un Bluetooth modulis funkcionē nevainojami, vienīgi nelielas problēmas iesākumā radīja Intel PROSet Wireless konfigurēšana. Dators pēc katras pārlādes pazaudēja automātisko savienojumu ar bezvadu tīklu un nācās savienot manuāli. Taču šī jau ir programmatūras kļūda.

Baterija

Dators aprīkots ar 6 šūnu litija-jonu 53 Wh akumulatoru (11,1 V; secinām, ka tā kapacitāti varētu izteikt arī apmērstundās: aptuveni 4,8 Ah). Ar šo enerģijas rezervi pietiek, lai nodrošinātu datora darbu autonomi apmēram 2 h 20 min. Samazinot ekrāna spilgtumu un aktivizējot energotaupības režīmu, iespējams šo laiku paildzināt līdz 2 h 55 min, kas jau ir samērā pieņemams rezultāts, ņemot vērā faktu, ka baterijas kapacitāte nav no tām lielākajām.Interesanta funkcija ir iespēja uzzināt baterijas uzlādes līmeni, nemaz neieslēdzot pašu datoru; tam kalpo īpašs laukums uz paša akumulatora. Uzspiežot uz tā, izgaismojas visas piecas diodes, kas atbilst pilnībā uzlādētam akumulatoram. Baterijai izlādējoties, proporcionāli samazinās arī pēc uzspiediena izgaismoto gaismas diodīšu skaits. Līdzīgi kā Apple McBook portatīvajiem datoriem.

Skaņa

Dators aprīkots ar diviem (2 W) skaļrunīšiem, kas iebūvēti priekšpusē, un apakšējā daļā atrodas 5 W jaudīgs sabvūfers, kuru gan par sabvūferu nosaukt būtu grūti, tomēr skaņas kvalitāte ir labāka nekā vidusmēra portatīvajam datoram. Arī skatoties DVD, ne reizi neradās vajadzība skaņu noregulēt uz maksimālo. Te gan jāpiebilst, ka dažreiz pietrūkst analogā skaņas regulatora - bieži vien ir vajadzīgs operatīvi samazināt skaņu, bet ar pogu palīdzību tas tik ātri nav paveicams.
Pieslēdzot kvalitatīvas austiņas skanējuma kvalitāte bija pat ļoti baudāma.

Troksnis un karšana

Pie mazas procesora noslodzes dators ir ļoti kluss, arī karstā gaisa plūsma no dzesēšanas atverēm ir gandrīz nejūtama. Gadījumā, ja dzesēšana kļūst intensīvāka, neliela rūkoņa ir dzirdama, tomēr subjektīvi tas nešķiet traucējoši. Diemžēl karstums, kas izdalās no datora apakšējā daļā esošās RAM moduļu un procesora vietas, ir pamatīgs. Būtu ļoti apgrūtinoši ilgstoši datoru turēt rokās vai klēpī.

Secinājumi:

Šī datora veiktspēja dramatiski uzlabotos, ja vārgulīgās ATI videokartes vietā tiktu uzstādīta kāda cita, piemēram, nVidia GeForce Go 7900. Cenu starpība nebūtu liela, tomēr ieguvums - acīmredzams. Ir pieejamas Inspiron 9400 konfigurācijas arī ar šo videokarti, tiesa, tās ir nedaudz dārgākas.
Arī LCD ekrāna matrica būtu nepieciešama ar labākiem tehniskajiem parametriem, jo 185 cd/m2, 200:1 un +-40 grādu H/+-30 grādu V nav pietiekami 17 collu ekrānam.
Dators noteikti būs noderīgs mazāk prasīgiem lietotājiem, kas nevar un/vai nevēlas investēt vairāk kā tūkstoš latu portatīvajā datora iegādē. Ofisa aplikāciju, amatieru līmeņa foto un video apstrādes, kā arī vidēji prasīgu datorspēļu vajadzībām DELL Inspiron 9400 veiktspēja būs pilnīgi pietiekama.
Ļoti pievilcīga šķiet tā cena, kas svārstās ap Ls 700. Ja potenciālo pircēju nebiedē tas, ka šo modeli ilgāk vairs neražo, DELLInspiron 9400 varētu izrādīties labs pirkums un sabiedrotais kā ikdienas ofisa darbos, tā izklaidē.

Plusi:
jaudīgs procesors;
plašas savienojuma iespējas;
gaumīgs dizains;
klusa dzesēšana;
izdevīga cena.

Mīnusi:
vāja videokarte;
zemi ekrāna tehniskie parametri;
nav DVD ieraksta iespēju;
datora apakšējā daļa pastiprināti karst.


Svarīga piebilde: testā apskatītais DELL Inspiron 9400 bija norādītās komplektācijas; ir pieejami arī jaudīgākas (un attiecīgi dārgākas versijas), tāpēc katram jāizdara izvēle, vadoties no savām vēlmēm un iespējām.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 kasix WWW @ 2008.03.08 15:09

njā. 3,6 KG :) shkjiet ka jaunie cietie diski bez ritoshaas daljas izdariis revoluuciju arii shaja laucinjaa :) shkjiet savu pirmo portatiivo pirkshu jau ar taadu cieto disku :) bet no šāda šobrīd ar neatteiktos ja būtu lieka nauda:) btw labs apskats! :)

#2 akastejaraksta? @ 2008.03.08 15:15

Piedodiet atvainojiet..
Kads tolks no kjaplkapa apskata kuru sen vairs nerazho ?
Nekrofilija.
Saakumaa taa liela taa liela.. beigaas.. karst, video suudc.. akjis netur d veel arii sver gandriiz 4kg (kopaa ar laadiikli buus visi 4)
Kas tur labs ?
Taads iespaids ka cileevks aprakstija to ko pirms nez cik gadiem nopircis.
Baigais aprskats.
Es arii varu uzbliezt apskatu par savu suni kursh mira pirms 3 gadiem.

#3 kasix WWW @ 2008.03.08 15:33

#2 loh...

#4 Lauva @ 2008.03.08 15:52

To: akastejaraksta?

"Kads tolks no kjaplkapa apskata kuru sen vairs nerazho ?"
Datora čipsets ir ļoti moderns (I945PM), kā arī procesors. Jaunajos DELL 1720 sērijas portatīvajos lieto to pašu I945PM un C2D procesorus - mainījies tikai korpuss.

"Saakumaa taa liela taa liela.. beigaas.. karst, video suudc.. akjis netur d veel arii sver gandriiz 4kg (kopaa ar laadiikli buus visi 4)"
Rakstīju objektīvi gan visus plusus, gan mīnusus.

"Taads iespaids ka cileevks aprakstija to ko pirms nez cik gadiem nopircis."
2 nedēļas atpakaļ.
"Es arii varu uzbliezt apskatu par savu suni kursh mira pirms 3 gadiem."
Ar nepacietību gaidu! :-P

#5 asdfgfh @ 2008.03.08 16:12

A suņa bildes arī būs?

#6 Madarz @ 2008.03.08 16:16

citējot kādu slashdot komentāru - no trackpoint, no sale.

#7 ice nil @ 2008.03.08 17:22

cik saprotu pēc shiis lapas ipashnieka mainjas, visulaiku buus jaalasa shis uudens, ko nav izdevies paardot un kas staav noliktavas plauktos. Paskatieties pashi peedeejos ~10 virsraxtus.

#8 Lauva @ 2008.03.08 17:38

To: ice nil

Cik man zināms, tad Datuves īpašnieki nepiedāvā tieši šo modeli. Iekārtu pats iegādājos, un apraksts ir maksimāli objektīvs - minu arī visus trūkumus.

#9 KaNeiet WWW @ 2008.03.08 19:26

ice nil rakstīja:

Paskatieties pashi peedeejos ~10 virsraxtus.

Šo gan, atšķirībā no lielas daļas pārējo, patiešām var saukt par rakstu.

#10 Johnie @ 2008.03.08 20:28

Sitais tacu ir vecs modelis un sen nonemts no razosanas... Un 700Ls par vecu modeli...

#11 Johnie @ 2008.03.08 20:29

Par to pasu cenu varu piedavat I1720 vai I1721 par 650Ls:)

#12 vaivai @ 2008.03.08 22:44

Pilnigi slimi suņa murgi tādam reklāmas rakstam produktam,
kuru sen vairs neražo un par tādu ārprāta cenu!
Aļo, Datuve, kas jūs galīgi nojūgušies?

#13 Xtaps @ 2008.03.09 00:25

akastejaraksta? rakstīja:

Es arii varu uzbliezt apskatu par savu suni kursh mira pirms 3 gadiem.

nevaru vien sagaidīt :)

#14 2008 @ 2008.03.09 11:08

Beidzot viens normāls, korekts raksts, kas saprotams arī tiem, kas nav ar datoru uz "tu"! Vairāk tādu rakstu un Datuve iegūs vēl lielāku apmekletaju skaitu!!! Paldies lauvam!

#15 afigel @ 2008.03.09 11:57

nesapratu parto karstumu - tas ir tik pamatiigs, ka var apdedzinaat rokas?

#16 Lauva @ 2008.03.09 13:50

To: afigel

Ne gluži tik ļoti, bet ilgstoši turēt konkrēto datoru rokās vai klēpī kļūst nepatīkami.

#17 KleptoZirgs @ 2008.03.09 14:18

Kapeec Datuve apskata aizveesturisku tehniku? Pasaule pilna ar jaunaakiem aparaatiem... FUj

#18 sorry @ 2008.03.09 19:33

Es atvainojos, bet tas ir kaut kads fufelis nevis portativais. Es nezinu cik stulbam jabut lai tadu pirktu. Man portativais sver 1.5Kg apmeram 2x reizes ātrāks un maksāja lētāk pie tam IBM/Lenovo.

#19 asdfgfh @ 2008.03.09 21:21

nelasi ja nepatīk.

#20 11111 @ 2008.03.09 21:51

Tas ir jauns ar 1 GB operatiivo un piedevaam veel ar XP??? kur vinju var iegaadaatiess ???

nu tiem kuriem patiik pokemonu Vista tie var mukt no shejienes...!!!

#21 Skyforger @ 2008.03.10 01:56

Kā man riebjas tie idioti kas māk tikai no**rst par rakstu kautko padomājat cilvēks ielicis savu laiku un darbu.

#22 Skizo21 @ 2008.03.10 05:41

njaa... sho modeli nonjema no razoshanas aptuveni gadu apaklj... vai tiesham nevarat pardot tape liekat veco prechu aprakstus... tad jums vajag sadalju zinjas par veciem produktiem... apraksts labs tikai kadu gadu aizkeries kadam padoma... nu jaa prasija ilgu laiku lai kaut ko tadu izdomatu/iztulkotu...

#23 Ezis-adatainis @ 2008.03.10 13:01

Klau, varbūt vajag fočukam baltā balansu saregulēt? Tās dzeltenās bildes ir vienkārši briesmīgas!

#24 pirceejs @ 2008.03.25 10:48

Rakstam nav ne vainas. Ieriice ir labi izreklameta, tikai veca, arii cena ir nesameerigi augsta. varbuut lauva var ieteikt kur nopirkt leetaaku,jo pirceejus nebiedee tas, ka so preci vairs nerazo, biezi cena nosit apetiti.

#25 BUXOY @ 2008.08.08 15:24

varat palidzet ka man  dell inspiron 1720 jaunajam ieslegt bluetooth nekadu pogu lai ieslegtu nav plizz palidzat

#26 rojs2 @ 2009.01.24 03:11

Man ir Inspirion 1501, neaudz gan uzlabots pasa rokam, bet tik un labs dators, var darit pilnigi visu, bez jebkadiem ierobezojumiem. Pirkes par vinu. Par to, ka bateriju var noteikt uzspiezot uz tiem punktiem, gan nezinaju.

#27 santis @ 2009.04.05 14:41

Ezis-adatainis rakstīja:

Klau, varbūt vajag fočukam baltā balansu saregulēt? Tās dzeltenās bildes ir vienkārši briesmīgas!

#28 Godhard @ 2009.04.06 16:31

raxts labs tikai par vecu kompi, bet ja visi saaktu likt raxtus par saviem lapshiem kaut vai, tad buutu ko palasiities, ne jau katru dienu peerkam lapshus.

#29 thatguy @ 2010.04.23 03:38

esmu proud useris kādus 3+ gadus šim laptopam (pirku customizētu no tā kantora, kas latvijā kustomizētus dell tirgo), bet viedoklis par kopsavilkumu man citāds

> Plusi:
> gaumīgs dizains;
nepiekriitu, izskatas drankigi, it seviski tas atversanas mehanisms un baltā plastmasa.
> klusa dzesēšana;
rūc un šņāc kā traktors
> izdevīga cena.
virs 1000 latiem pirms 3gadiem, bija tad kalvīša laiki, bet vienalga, nav tā sviestmaize.

> Mīnusi:
> vāja videokarte;
vispar piekritu, nodedzinaju vienu trenkajot geimus, bet samainija pa velti :)

> zemi ekrāna tehniskie parametri;
1920x1200 ir zemi? un pēc 3 gadiem rāda pat labāk nekā vidējais monitors veikala plauktā. saprotu ka manejam cits displeys, izvēlējos krut;ako ko piedāvāja, un nenozeloju 8)

> nav DVD ieraksta iespēju;
-  manejam ir