Datuve :: LG Optimus 2x

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 66

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 66

Datuve.lv video
Top.LV

LG Optimus 2x

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.06.21 12:03  

Datuves rīcībā (beidzot) bija nonācis LG Optimus 2x – viedtālrunis, kas CES 2011 izstādē tika prezentēts ar nosaukumu LG Star un iekļuvis Ginesa rekordu grāmatā kā pirmais tālrunis, kas aprīkots ar divu kodolu procesoru. Iespaidi un secinājumi – raksta turpinājumā.

LG Optimus 2x dizainsAtverot iepakojumu, kurā atrodas ne tikai viedtālrunis, bet arī datu kabelis/lādētājs, HDMI kabelis, austiņas un lietošanas pamācība, pārsteigts nejutīsies neviens, kas pēdējo gadu laikā redzējis viedtālruni – LG Optimus 2x dizaina ziņā ir klasisks viedtālrunis ar četriem skārienjutīgiem taustiņiem (menu, home, back, search).


Tālruņa priekšpuse ir melna, savukārt sāni ir metāliski pelēki. 4 collu displejam ir šāda izmēra Android ierīcēm tipiskā WVGA 480 x 800 pikseļu izšķirtspēja. Protams, attēls nav tik ass kā iPhone 4 Retina displejā attēlotais, taču tas ir vairāk nekā pieklājīgs. Krāsas ir košas, it īpaši kad uz displeju skatās tieši no priekšpuses. Ja uz displeju paraugās no ļoti maza leņķa, krāsas zaudē spilgtumu, taču tekstu joprojām var lieliski saskatīt. Virs displeja izvietots skaļrunis un 1,3 megapikseļu kamera.


Tālruņa labajos sānos ir izvietoti divi taustiņi skaļuma regulēšanai, savukārt tā apakšpusē atrodas skaļruņi un microUSB pieslēgvieta.


LG Optimus 2x augšpusē redzama 3,5mm austiņu pieslēgvieta, sleep/wake taustiņš (ar kura palīdzību tālruni arī izslēgt) un mini-HDMI ports ar vāciņu. Šķiet nedaudz dīvaini, ka HDMI portam, kas ir tikpat liels kā microUSB ports, ir vāciņš, savukārt microUSB portam tāds nav. Iespējams, LG ļoti vēlējušies kaut kur novietot uzrakstu HDMI.


Tālruņa aizmugurējā daļā atrodas pelēka, rievota josla, uz kuras izvietots Google logo. Virs šīs joslas atrodas LED zibspuldze un 8 megapikseļu kamera. Tieši šī pelēkā, metāliskā josla varētu būt pirmā viedtālruņa daļa, kas ciestu no skrāpējumiem.


Viedtālruņa aizmugurējo panelīti var noņemt, pabāžot nagu zem tā pie USB porta. Atrodoties uz tālruņa, panelītis šķiet ciets, taču noņemot to, saprotam, ka patiesībā tas ir ļoti plāns un elastīgs. Zem panelīša atrodas 1500mAh akumulators (kamēr konkurenti cenšas pievērsties 1620mAh un pat 1930mAh akumulatoriem), kā arī vieta SIM kartei un microSD kartei. Lai ieliktu SIM karti, nepieciešams izņemt akumulatoru, savukārt atmiņas kartes slotam var piekļūt jebkurā brīdī.

LG Optimus 2x saskarsneŅemot vērā, ka tālrunim ir Android 2.2 operētājsistēmas versija, vairāki sākuma ekrāni nav nekāds pārsteigums. LG Optimus 2x piedāvā uzstādīt pat 7 sākuma ekrānus. Ir skaidri redzams, ka LG komanda ir HTC fani, jo saskatāmas līdzības ar HTC Sense lietotāja saskarsni.


LG Optimus 2x piedāvā sākuma ekrānu papildināt ar dažādiem sīkrīkiem - pulkstens, modinātājs, grāmatzīmes, kalendārs, FM radio kontroles, sociālo tīklu barotnes u.c.


LG atveidojuši arī HTC Leap View, kas atrodams tādos viedtālruņos kā HTC Desire. Nospiežot home taustiņu tiek parādīti samazināti sākuma ekrānu attēli, un lietotājs, nospiežot uz kāda no tiem, tiek pārvietots uz konkrēto ekrānu.


Pateicoties divu kodolu procesoram, pārvietošanās pa izvēlnēm ir ātra un patīkama – tā norisinās bez aizķeršanās. Kaitinošākā daļa darbā ar tālruni varētu būt tā atbloķēšana – lai atbloķētu tālruni, nepieciešams pirktu vilkt no displeja apakšas uz augšu, turklāt tas jādara ļoti precīzi un diezgan lēni, reizēm ar pirmo reizi tas neizdodas.

Displeja augšpusē izvietota paziņojumu josla, kuru iespējams palielināt pilnā izmērā, pavelkot joslas apakšpusi uz leju. Šajā ekrānā atrodas taustiņi skaņas, WiFi, Bluetooth un GPS ieslēgšanai/izslēgšanai, kā arī taustiņš, kas ļauj izslēgt automātisko displeja pagriešanās iespēju. Ekrānā izvietots arī mūzikas atskaņošanas sīkrīks.


No sākuma ekrāna iespējams piekļūt programmu sarakstam, kurā sākotnēji atrodami dažādi tradicionāli rīki, kā arī LG veidotas programmas Twitter un Facebook lietotājiem, kā arī draugiem.lv programma un tvnet un delfi ziņu barotnes.


Secinājumi par saskarsni – tā nenoliedzami ir ātra, taču ne īpaši ātrāka par, piemēram, HTC Desire S saskarsni. Android operētājsistēma nav tik populāra bez jebkāda iemesla un LG nav riskējuši ieviest kādus radikālus jaunumus.

LG Optimus 2x sniegtās iespējasSākumā apskatīsim tālruņa galveno funkciju - zvanu veikšanu. Kā jau pierasts Android operētājsistēmā, tālruņa kontaktu sarakstam iespējams pievienot gan Google konta kontaktus, gan kontaktus no sociālajiem tīkliem. Kontakti izvietoti sarakstā, kura sānā redzams alfabēts. Ja kontakts pievienots no kāda sociālā tīkla (Twitter vai Facebook), zem kontakta vārda būs redzama šīs personas jaunākā ziņa konkrētajā tīklā.

Saraksta augšdaļā izvietoti taustiņi, kas ļauj piekļūt klasiskajai ciparu tastatūrai, zvanu sarakstam un kontaktu grupām. Visa informācija kontaktu izvēlnē izvietota ļoti skaidri. Uzspiežot uz kāda no kontaktiem ilgāku brīdi, parādās izvēlne, kas ļauj piezvanīt kontaktam, nosūtīt ziņu, veikt video zvanu, labot kontakta informāciju vai izdzēst to.


Skaņas kvalitāte zvanu laikā, neraugoties uz labo signāla uztveršanu. nav tālruņa stiprā puse, it īpaši jau trokšņainā vidē.

Ziņu nosūtīšanas izvēlnē saņemtās ziņas sakārtotas pēc sūtītāja. Izvēloties kādu sūtītāju, iespējams apskatīt visu saraksti ar konkrēto personu. Android, iPhone, WP7 un HP webOS lietotājiem tas nebūs nekas jauns. LG Optimus 2x piedāvā arī īpašas programmas e-pastu sūtīšanai (Gmail un Email).


Pateicoties WiFi un 3G savienojamībai, LG Optimus 2x piedāvā ātru tīmekļa pārlūkošanu. Viedtālrunis ļoti veiksmīgi uztver pat vājākus signālus. Žestu darbības ātrums (pārvietošanās pa lapu, tuvināšana) tīmekļa pārlūkā mēdz būt dažāds. Problēmas reizēm var sagādāt tuvināšana (divi pieskārieni) netālu no saites, jo tālrunis reizēm pārprot lietotāja nolūku un tiek atvērta saite. Video apskatīšana tīmeklī ir ļoti ērta un problēmas nesagādā.


Kas attiecas uz mūzikas atskaņošanu, LG Optimus 2x piedāvā nelielu programmu, kurā mūziku var sakārtot pa dziesmām, albumiem, izpildītājiem vai atskaņošanas sarakstiem (kurus var izveidot tālrunī). Gluži kā kontaktu saraksts, arī mūzikas saraksts tiek sakārtots alfabēta secībā, un alfabēts redzams saraksta labajā malā. Audio kvalitāte ir pieņemama, taču nekādus brīnumus šajā ziņā gaidīt nevajadzētu.

Google Maps ļauj izmantot GPS sniegtās iespējas. Jaunākā programmas versija piedāvā apskatīt 3D ēku modeļus atsevišķās pasaules pilsētās un vairāk multi-touch iespēju. Pēc tuvināšanas attēls tiek ielādēts pietiekami ātri, 3D modeļu ielāde ir lēnāka.


Akumulatora darbības laiks, protams, ir ļoti atkarīgs no lietotāja dienas režīma un interesēm - klausoties mūziku, lasot sociālo tīklu jaunumus, apskatot Youtube video un pārlūkojot tīmekli, tālrunis būs jālādē katru dienu, taču, izlaižot šīs lietas, tālrunu varēsit lādēt pēc pāris dienām.

LG Optimus 2x kameraŅemot vērā tālruņa tehniskās specifikācijas, LG Optimus 2x kamerai vajadzētu būt vienai no tā stiprajām pusēm. Lai pilnībā varētu izmantot Tegra 2 jaudu un HDMI portu, tiek piedāvāta 1080p video ieraksta (24fps) iespēja. Tāpat var ierakstīt 720p (30fps), 720x480, 640x480 un sliktākas kvalitātes video.

Tiek piedāvātas dažādas iespējas pielāgošanai - attēla izmērs un kvalitāte, fokusa režīmi (makro, sejas atpazīšana), skata režīmi (ainava, portrets, nakts), ISO uzstādījumi, baltā balanss, krāsu efekti, taimeris, fotografēšanas režīmi (panorāma, smaidi, ilgstoša fotografēšana), attēla stabilizācija u.c. Daudzas no šīm iespējām var mainīt arī video uzņemšanas režīmā. Izmantojot mini-HDMI portu un komplektā pievienoto HDMI kabeli, uzņemtos attēlus un video iespējams aplūkot arī televizorā.

Daži foto piemēri:


Tālrunī atrodama arī uzņemto attēlu un video galerija ar tīkamu saskarsni un 3d efektiem. Attēli un video ir „samesti kaudzītēs”, taču ja tālruni pagriež horizontāli, tiek piedāvāts 3D skats. Attēli tiek ielādēti ļoti ātri, un to apskate noris ļoti gludi.

Rezumējot, LG Optimus 2x noteikti iepriecinās lietotājus ar savu ātrumu un video uzņemšanas/atskaņošanas iespējām, kā arī simpātisko mūzikas atskaņošanas programmu, taču skaņas kvalitātes, korpusā izmantoto materiālu un foto kvalitātes ziņā noteikti varētu vēlēties uzlabojumus.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 hel @ 2011.06.21 13:08

personiski super telefons, ir gan daži mīnusi.. man personīgi turot telefonu kāds no pirkstiem vienmēr atrodas virsū kamerai (laikam individuāla kroplība :D) vēl mīnuss skaļruņu izvietojums.. neder ne ''sa ne tā, skatotos video skaņa iet garām ko var novērst specifiski turot roku lai skaņa atstarotos atpakaļ.. bet fakts kā tāds.. ir neliels mīnuss ;)

#2 dd @ 2011.06.21 13:13

kur paša telefona bilde??? Es domāju Datuves rīcībā esošā, nevis gsmarena.

#3 v @ 2011.06.21 13:34

Kārtējais plastmasas lētucis... vai tad nebūtu laiks uzbūvēt kaut ko, kas liekas cienīgs tālrunis?

#4 cthulhu_avvake @ 2011.06.21 17:19

#3

tavaas domaas tagat visiem jarazo telefoni no dzelzs vai koka? vienkarsi nesaprotu ko tu isti centies pateikt? laikam tev kabataa stav telefons no ista zelta vai pat no ozolkoka?

pajoliitis atradies te..

#5 hel @ 2011.06.22 10:17

cthulhu_avvake rakstīja:

#3

tavaas domaas tagat visiem jarazo telefoni no dzelzs vai koka? vienkarsi nesaprotu ko tu isti centies pateikt? laikam tev kabataa stav telefons no ista zelta vai pat no ozolkoka?

pajoliitis atradies te..

lol
+1

#6 jurim patik meitenes @ 2011.06.22 23:26

es arī uzskatu, ka viedtalrunim ir jābut no metāla

#7 edde @ 2011.06.26 00:54

Man pat viens  ķinietis ir kam metala korpus!

#8 HaikuOS @ 2011.06.26 12:49

jurim patik meitenes rakstīja:

es arī uzskatu, ka viedtalrunim ir jābut no metāla

Phe! Proletariāta seklais sapnītis ar primitīvajiem metāliņiem. Korpusam jābūt, vai nu no ziloņkaula, vai oglekļa šķiedras.

p.s.
Forši uzbraucu, ne! :)