Profesionālie tulkošanas pakalpojumi. 5
Pardod: MSI GeForce RTX 2080ti gaming X TRIO Graphic Card 1
Vēlos piedāvāt darbu online. 0
OCTA termiņš 13
Ka sauc Pasaules dalu kura dzivojam 4
google 1
Taustiņu funkcijas izmainīšana 2
Torrent 1
Cik maksā šodien kārtigs Gamer PC? 4
ESET izlaiž 2017.gada produktu izdevumus 23
VIAPLAY: Video tiešsaistē skatās 70% Latvijas iedzīvotāju 21
Katrā desmitajā datorā joprojām izmanto Windows XP 2
Google tuvākajā laikā atteiksies no Chrome paplašinājuma palaidēja 2
Acer ievieš nozares pirmo ieliekto monitoru ar acu izsekošanas funkcionalitāti 4
Adobe laiž klajā ārkārtas atjauninājumu 3
Tests: Cik precīzs ir "lēta gala" velo spidometrs? 3
Leģendārie telefoni – Nokia 3310 un citi 3
Puisis iziet Super Mario spēli mazāk kā piecu minūšu laikā un labo pasaules rekordu 2
Līdz 29.jūlijam atjaunini savu Windows bez maksas! 3
Kā uzlabot televizora skaņu? 2
Programma, ar kuras palīdzību fotogrāfijas pārveidot .gif formātā 1
Aproce, kas sastāv no 25 instrumentiem 1
Trīs padomi televizora izvēlei 2
Windows 7 ēra tuvojas noslēgumam, Microsoft koncentrējas uz Windows 10 1
Lietotāji online: 400
Reģistrētie lietotāji online: 0
Viesi online: 400
Datuves rīcībā (beidzot) bija nonācis LG Optimus 2x – viedtālrunis, kas CES 2011 izstādē tika prezentēts ar nosaukumu LG Star un iekļuvis Ginesa rekordu grāmatā kā pirmais tālrunis, kas aprīkots ar divu kodolu procesoru. Iespaidi un secinājumi – raksta turpinājumā.
Tālruņa priekšpuse ir melna, savukārt sāni ir metāliski pelēki. 4 collu displejam ir šāda izmēra Android ierīcēm tipiskā WVGA 480 x 800 pikseļu izšķirtspēja. Protams, attēls nav tik ass kā iPhone 4 Retina displejā attēlotais, taču tas ir vairāk nekā pieklājīgs. Krāsas ir košas, it īpaši kad uz displeju skatās tieši no priekšpuses. Ja uz displeju paraugās no ļoti maza leņķa, krāsas zaudē spilgtumu, taču tekstu joprojām var lieliski saskatīt. Virs displeja izvietots skaļrunis un 1,3 megapikseļu kamera.
Tālruņa labajos sānos ir izvietoti divi taustiņi skaļuma regulēšanai, savukārt tā apakšpusē atrodas skaļruņi un microUSB pieslēgvieta.
LG Optimus 2x augšpusē redzama 3,5mm austiņu pieslēgvieta, sleep/wake taustiņš (ar kura palīdzību tālruni arī izslēgt) un mini-HDMI ports ar vāciņu. Šķiet nedaudz dīvaini, ka HDMI portam, kas ir tikpat liels kā microUSB ports, ir vāciņš, savukārt microUSB portam tāds nav. Iespējams, LG ļoti vēlējušies kaut kur novietot uzrakstu HDMI.
Tālruņa aizmugurējā daļā atrodas pelēka, rievota josla, uz kuras izvietots Google logo. Virs šīs joslas atrodas LED zibspuldze un 8 megapikseļu kamera. Tieši šī pelēkā, metāliskā josla varētu būt pirmā viedtālruņa daļa, kas ciestu no skrāpējumiem.
Viedtālruņa aizmugurējo panelīti var noņemt, pabāžot nagu zem tā pie USB porta. Atrodoties uz tālruņa, panelītis šķiet ciets, taču noņemot to, saprotam, ka patiesībā tas ir ļoti plāns un elastīgs. Zem panelīša atrodas 1500mAh akumulators (kamēr konkurenti cenšas pievērsties 1620mAh un pat 1930mAh akumulatoriem), kā arī vieta SIM kartei un microSD kartei. Lai ieliktu SIM karti, nepieciešams izņemt akumulatoru, savukārt atmiņas kartes slotam var piekļūt jebkurā brīdī.
LG Optimus 2x piedāvā sākuma ekrānu papildināt ar dažādiem sīkrīkiem - pulkstens, modinātājs, grāmatzīmes, kalendārs, FM radio kontroles, sociālo tīklu barotnes u.c.
LG atveidojuši arī HTC Leap View, kas atrodams tādos viedtālruņos kā HTC Desire. Nospiežot home taustiņu tiek parādīti samazināti sākuma ekrānu attēli, un lietotājs, nospiežot uz kāda no tiem, tiek pārvietots uz konkrēto ekrānu.
Pateicoties divu kodolu procesoram, pārvietošanās pa izvēlnēm ir ātra un patīkama – tā norisinās bez aizķeršanās. Kaitinošākā daļa darbā ar tālruni varētu būt tā atbloķēšana – lai atbloķētu tālruni, nepieciešams pirktu vilkt no displeja apakšas uz augšu, turklāt tas jādara ļoti precīzi un diezgan lēni, reizēm ar pirmo reizi tas neizdodas.
Displeja augšpusē izvietota paziņojumu josla, kuru iespējams palielināt pilnā izmērā, pavelkot joslas apakšpusi uz leju. Šajā ekrānā atrodas taustiņi skaņas, WiFi, Bluetooth un GPS ieslēgšanai/izslēgšanai, kā arī taustiņš, kas ļauj izslēgt automātisko displeja pagriešanās iespēju. Ekrānā izvietots arī mūzikas atskaņošanas sīkrīks.
No sākuma ekrāna iespējams piekļūt programmu sarakstam, kurā sākotnēji atrodami dažādi tradicionāli rīki, kā arī LG veidotas programmas Twitter un Facebook lietotājiem, kā arī draugiem.lv programma un tvnet un delfi ziņu barotnes.
Secinājumi par saskarsni – tā nenoliedzami ir ātra, taču ne īpaši ātrāka par, piemēram, HTC Desire S saskarsni. Android operētājsistēma nav tik populāra bez jebkāda iemesla un LG nav riskējuši ieviest kādus radikālus jaunumus.
Skaņas kvalitāte zvanu laikā, neraugoties uz labo signāla uztveršanu. nav tālruņa stiprā puse, it īpaši jau trokšņainā vidē.
Ziņu nosūtīšanas izvēlnē saņemtās ziņas sakārtotas pēc sūtītāja. Izvēloties kādu sūtītāju, iespējams apskatīt visu saraksti ar konkrēto personu. Android, iPhone, WP7 un HP webOS lietotājiem tas nebūs nekas jauns. LG Optimus 2x piedāvā arī īpašas programmas e-pastu sūtīšanai (Gmail un Email).
Pateicoties WiFi un 3G savienojamībai, LG Optimus 2x piedāvā ātru tīmekļa pārlūkošanu. Viedtālrunis ļoti veiksmīgi uztver pat vājākus signālus. Žestu darbības ātrums (pārvietošanās pa lapu, tuvināšana) tīmekļa pārlūkā mēdz būt dažāds. Problēmas reizēm var sagādāt tuvināšana (divi pieskārieni) netālu no saites, jo tālrunis reizēm pārprot lietotāja nolūku un tiek atvērta saite. Video apskatīšana tīmeklī ir ļoti ērta un problēmas nesagādā.
Kas attiecas uz mūzikas atskaņošanu, LG Optimus 2x piedāvā nelielu programmu, kurā mūziku var sakārtot pa dziesmām, albumiem, izpildītājiem vai atskaņošanas sarakstiem (kurus var izveidot tālrunī). Gluži kā kontaktu saraksts, arī mūzikas saraksts tiek sakārtots alfabēta secībā, un alfabēts redzams saraksta labajā malā. Audio kvalitāte ir pieņemama, taču nekādus brīnumus šajā ziņā gaidīt nevajadzētu.
Google Maps ļauj izmantot GPS sniegtās iespējas. Jaunākā programmas versija piedāvā apskatīt 3D ēku modeļus atsevišķās pasaules pilsētās un vairāk multi-touch iespēju. Pēc tuvināšanas attēls tiek ielādēts pietiekami ātri, 3D modeļu ielāde ir lēnāka.
Akumulatora darbības laiks, protams, ir ļoti atkarīgs no lietotāja dienas režīma un interesēm - klausoties mūziku, lasot sociālo tīklu jaunumus, apskatot Youtube video un pārlūkojot tīmekli, tālrunis būs jālādē katru dienu, taču, izlaižot šīs lietas, tālrunu varēsit lādēt pēc pāris dienām.
Tālrunī atrodama arī uzņemto attēlu un video galerija ar tīkamu saskarsni un 3d efektiem. Attēli un video ir „samesti kaudzītēs”, taču ja tālruni pagriež horizontāli, tiek piedāvāts 3D skats. Attēli tiek ielādēti ļoti ātri, un to apskate noris ļoti gludi.
Rezumējot, LG Optimus 2x noteikti iepriecinās lietotājus ar savu ātrumu un video uzņemšanas/atskaņošanas iespējām, kā arī simpātisko mūzikas atskaņošanas programmu, taču skaņas kvalitātes, korpusā izmantoto materiālu un foto kvalitātes ziņā noteikti varētu vēlēties uzlabojumus.
Kārtējais plastmasas lētucis... vai tad nebūtu laiks uzbūvēt kaut ko, kas liekas cienīgs tālrunis?
#3
tavaas domaas tagat visiem jarazo telefoni no dzelzs vai koka? vienkarsi nesaprotu ko tu isti centies pateikt? laikam tev kabataa stav telefons no ista zelta vai pat no ozolkoka?
pajoliitis atradies te..
cthulhu_avvake rakstīja:
#3
tavaas domaas tagat visiem jarazo telefoni no dzelzs vai koka? vienkarsi nesaprotu ko tu isti centies pateikt? laikam tev kabataa stav telefons no ista zelta vai pat no ozolkoka?
pajoliitis atradies te..
lol
+1
jurim patik meitenes rakstīja:
es arī uzskatu, ka viedtalrunim ir jābut no metāla
Phe! Proletariāta seklais sapnītis ar primitīvajiem metāliņiem. Korpusam jābūt, vai nu no ziloņkaula, vai oglekļa šķiedras.
p.s.
Forši uzbraucu, ne! :)
personiski super telefons, ir gan daži mīnusi.. man personīgi turot telefonu kāds no pirkstiem vienmēr atrodas virsū kamerai (laikam individuāla kroplība :D) vēl mīnuss skaļruņu izvietojums.. neder ne ''sa ne tā, skatotos video skaņa iet garām ko var novērst specifiski turot roku lai skaņa atstarotos atpakaļ.. bet fakts kā tāds.. ir neliels mīnuss ;)