Datuve :: Tehnikas salīdzinājums: Nintendo Wii pret Sony un Microsoft konsolēm

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 82

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 82

Datuve.lv video
Top.LV

Tehnikas salīdzinājums: Nintendo Wii pret Sony un Microsoft konsolēm

Ievietoja: AigarsIevins @ 2008.03.15 07:29  

Lai arī visas trīs tā sauktās „jaunās paaudzes” konsoles – Sony PlayStation 3, Microsoft Xbox 360 un Nintendo Wii – tirgū ir jau vairāk nekā gadu (Microsoft gadījumā – pat divus), joprojām nerimst kaislības ap to, kas tad īsti ir labākā un mājas izklaidei piemērotākā sistēma. Līdz ar cenu pazemināšanos un plašāku pieejamību, Datuve pēc divu nedēļu ilgušas aktīvas izklaides ar minētajām konsolēm cenšas šajā sāgā viest nelielu skaidrību, piedāvājot visu triju konsoļu salīdzinājumu vienkopus.

Dizains

Nenoliedzami, konsoles izvēlē mūsdienās aizvien lielāku lomu ieņem tieši produkta dizains. Gluži tā pat kā telefona izvēlē, arī konsoles pirkumam daudzi savu izvēli par labu vērš tieši savas telpas dizaina prasībām atbilstošam produktam.

Atturīgajā dizainā ieturētais „mazais cinītis” Nintendo Wii ir kā mazs zvirbulis ērgļu barā – konsole ir ne tikai divreiz mazāka nekā Microsoft Xbox 360 vai Sony PlayStation 3 (PS3), bet arī atturīgāka. Nintendo vertikālā veidā nav augstāks par standarta DVD vāciņu, savukārt dziļuma ziņā tā nepārsniedz vidusmēra mobilā tālruņa kastīti. Konsole viscaur ir baltā krāsā, un šai ierīcei nav neviena acis piesaistoša knifiņa, tādēļ tā mājas tehnikas stūrī tā iekļausies tik pat organiski, kā kaktuss tuksneša vidū. Jāpiezīmē, ka Nintendo Wii īpatnējās spēļu vadības dēļ nepieciešams virs vai zem televizora novietot iegarenu, taču acīs neuzkrītošu uztvērēju.
Gluži pretējā pusē Nintendo „vieglumam” un nemanāmībai atrodas konkurentu Microsot un Sony lolojumi. Konsoļu „vectētiņš” – melnas pulētas plastmasas ieskautais PlayStation 3 – ir izmēru ziņā lielākā konsole, pie tam, tā ir izliekta no abām malām, tādējādi dizaina vārdā PlayStation 3 ir biezāka nekā tā varētu būt bijusi. Arī Microsoft lolojums Elite versijā pieejams melnā krāsā, taču tā priekšpusi rotā sudraboti akcenti, kas nebūt neļauj konsolei pazust telpas dizainā.


Visi trīs plejādes dalībnieki


Vizuālais baudījums – grafika

Tieši konsoles piedāvātā grafika bija iemesls analītiķu skepsei par Nintendo Wii iespējamajiem panākumiem, taču, kā rāda fakti, tas nebija šķērslis, lai konsole kļūtu par pieprasītāko sfēras produktu pasaulē.


Nintendo Wii vienkāršā grafika


Nintendo Wii, atšķirībā no pārējiem diviem plejādes locekļiem, jau no sākta gala netika ražots, lai pārsteigtu cilvēkus ar apbrīnojamu grafiku un efektiem, tādēļ arī spēļu grafika šīs konsoles izpildījumā spēlēs nav tik krāšņa un fascinējoša. Konsolē izmantotā ATI videokarte nodrošina vien visparastāko PAL standarta (576i) izšķirtspēju, kas gan ļauj izvairīties gan no nopietniem procesoru dzesēšanas risinājumiem, gan no augstas cenas.


Sony PlayStation 3 (pa kreisi) un Microsoft Xbox 360 (pa labi) grafikas salīdzinājums


Tajā pat laikā gan Xbox 360, gan PS3 piedāvā lietotājam visaugstākā līmeņa baudījumu ar 1080p augstas izšķirtspējas attēla nodrošināšanu. Jāatzīst, PS3 un Xbox 360 piedāvātā grafika ir apbrīnojami reālistiska un baudāma, taču, protams, par to jāmaksā. Interesanti, ka, lai arī abus „grandus” debijas ziņā šķir vairāk nekā gads, konsoļu piedāvātā video kvalitāte nedz Datuves redakcijai, nedz pieaicinātajiem palīgiem nešķita dramatiski atšķirīga.

Izklaides baudīšana – spēļu vadāmība
Spēļu vadīšana Wii konsolē ir likusi datorspēļu faniem visā pasaulē lauzt šķēpus par labākās konsoles godu. Un iemesls tam ir vienkāršs - ja PlayStation 3 un Xbox 360 vairāk pieturas pie tradicionālām vadības metodēm, tad Nintendo Wii izceļas ar savu savdabīgo spēles vadības mehānismu. Gan Sony, Gan Microsoft konsolēs izmanto jau klasisko vadības mehānismu „gamepad”, kas dažādās modifikācijās pazīstams jau 20 gadus, savukārt Nintendo lielais trumpis un lietotāju pievilināšanas magnēts ir vadības ierīce, kas aprīkota ar kustību sensoru.


Nintendo Wii klientu magnēts – pults ar akselerometru


Nav iespējams salīdzināt, piemēram, golfa spēlēšanu ar Wii un ar datora+peles kombināciju – pārliecinošs klātbūtnes efekts ir tā sajūta, kas nepamet lietotājus Nintendo Wii lietošanas laikā. Pat standarta komplektācijā iekļautās sporta spēles (teniss, beisbols, boulings, golfs un bokss) spēs aizraut jaunos lietotājus nedēļām ilgi, ka nebūs vajadzība pirkt papildus spēles. Arī dažādas autosacīkšu simuācijas daudz baudāmāk un reālistiskāk spēlet, grozot pašu Wii pulti, nevis kustinot kloķīšus, kā tas ir PS3 un Xbox 360 produktiem. Tiesa, šī pati netradicionālā vadība ir viens no iemesliem, kādēļ testa laikā brīžiem vēlējāmies pāriet no Wii uz kādu no pārējām konsolēm – spēļu pamatbūtība tomēr ir izklaide un relaksācija, nevis aktīvs sports un locītavu mežģīšana. Otrs būtiskais koncepcijas mīnuss ir Wii pults un tās papildpults (nunchick) pārlieku īsais vads, kas garāku roku īpašniekiem neļauj pilnvērtīgi izbaudīt boksa spēles iespējas.


Xbox 360 un PlayStation 3 klasiskās vadības ierīces


Konsoļu papildus iespējas

Nenoliedzami, mūsdienās spēļu konsoles ir kļuvušas par stipri vien sarežģītāku un daudzšķautnaināku produktu nekā tas bija pirms pieciem vai desmit gadiem. Pērkot konsoli šodien, ir iespējams izvairīties no mājas kinozāles atskaņotāja vai pat tālruņa pirkšanas (šādu iespēju nodrošina Sony PlayStation Portable, kam pieejama populārā saziņas programma Skype).
Svarīgākā iezīme konsolēm ir atbalstīto video formātu lasīšana, kas Nintendo lauciņā ir pamatīgs akmens. Ja PlayStation 3 (40 GB versija – aptuveni 355 Ls) un Xbox 360 (Elite versija – ap 330 Ls) piedāvā gan HD, gan tradicionālo DVD videoierakstu atskaņošanu, tad nepilnus 200 latus vērtais Nintendo produkts nesaprotas pat ar MP3 ierakstiem, kur nu vēl tradicionālajiem DVD. Faktu vēl sliktāku padara ziņa, ka Sony jau ieviesis un Microsoft grasās ieviest DivX kodējuma filmu atbalstu, tādējādi konsoles, tandēmā ar 5.1 skaņu vēl vairāk apvienojas ar mājas kinozāles prasībām.
Diemžēl arī Microsoft izvēlētā taciņa – papildus konsolei piedāvāt iegādāties arī vairākus simtus dolāru vērtu HD DVD atskaņotāju – nav izrādījusies pareizākā izvēle, jo Toshiba nesen paziņoja par HD DVD standarta attīstības pārtraukšanu (var teikt, ka Microsoft piedāvā miruša standarta atskaņošanu).

Plusi un mīnusi

Nintendo Wii:


+ Draudzīgākā cena (zem 200 Ls)
+ Mazs izmērs un atturīgs dizains
+ Var lietot visi – sākot no pirmklasnieka līdz pat pensionāram
+ Fiziska slodze spēlēs
+ Nav nepieciešams HD televizors, lai baudītu spēles pilnvērtīgi
- Vājas papildiespējas
- Fiziskā slodze spēlēs
- Pults daļas savienojošais vads ir pārlieku īss
- Mazs spēļu piedāvājums (Eiropā – zem 200 spēlēm)

Sony PlayStation 3:


+ Izcila un baudāma grafika
+ Izmantojams kā Blu-Ray video atskaņotājs
- Cena, dārgākas oriģinālās spēles
- Grūti kopjams dizains
- Jaunākajās versijās vāja savietojamība ar iepriekšējo PlayStation spēlēm

Microsoft Xbox 360:


+ Plašākais spēļu klāsts (464 dažādas spēles), tai skaitā episkā sāga „Halo”
+ Oficiāla Microsoft 3 gadu garantija
+ Lētākas spēles
- Nav iebūvēts bezvadu tīkls Xbox Live tīkla lietošanai
- Slikta slava – pirms neilga laika apmēram trešdaļa konsoļu bija ar defektiem

Secinājumi
Nintendo atraktīvā spēļu konsole Wii nenoliedzami ir interesantākais no tirgū pieejamajiem produktiem. Lai arī ar konsoli nav iespējams baudīt multimediju iespējas, jautrība, ko piedāvā Wii nemaz neliks aizdomāties līdz iespējamai DVD filmas ielikšanai mazajā kastītē. Šī konsole pilnīgi noteikti būs pareizā izvēle ģimenei, kas vēlas vienkāršu atpūtu, nevis grafisko iespēju izraibinātu piedzīvojumu.
Salīdzināt ar Microsoft Xbox 360 un Sony PlayStation 3 šo produktu būtībā var tikai relatīvi – uz papīra. Praksē Wii un PS3/Xbox 360 ir divas dažādas lietas, kas piemērotas dažādām auditorijām.

Datuves redakcija nonāca pie secinājuma, ka Wii no trim konsolēm ir saucama par labāko, bet tas ir tikai tādēļ, ka tā ir par svara kategoriju zemākā līmenī nekā Sony vai Microsoft veikumi.

Pateicamies interneta veikalam Euroshop.Lv par Nintendo Wii, PlayStation 3 un Xbox 360 piegādi testiem!

Izmantoti attēli no www.nwiizone.com, www.console-exploits.com un www.flickr.com

Saistītie raksti

Komentāri

#1 nickkarlis @ 2008.03.15 09:46

Interesanti! Paldies.

#2 bush @ 2008.03.15 10:04

labs ārtikls. man gan liekas, ka mūsdienās fizisko slodzi spēlēs nekādā gadījumā nevar uzskatīt par mīnusu. drīzāk par nenovērtējamu plusu.

#3 asdfgfh @ 2008.03.15 11:09

Labs raksts. Paldies!

#4 marcha999 @ 2008.03.15 11:21

uz wii vispaar var skatiities filmas, protams nelegaali. vajag chipu (wiikey) un var saakt dedzinaat filmas dvd un skatiities! :)

#5 zoner @ 2008.03.15 11:27

"Fiziskā slodze spēlēs" ir mīnuss?

#6 TrakaisKursis_neielogojies @ 2008.03.15 11:40

Par to Wii runaajot taa arii iisti nesapratu:
+ Fiziska slodze spēlēs

- Fiziskā slodze spēlēs

Ta pluss vai miinuss?

#7 AigarsIevins @ 2008.03.15 13:35

Tas ir gan pluss, gan mīnuss. Pluss, jo nodzen tauciņus, mīnuss, jo apnīk ātrāk nekā bakstīt peli pie datora vai gamepadu PS3/xbox'am.

#8 munky @ 2008.03.15 13:57

- Vājas papildiespējas - pilnīgākās muļķības, to var teikt tas, kas nav ar Wii saistīts.
- Fiziskā slodze spēlēs - tieši otrādi - lielākais pluss. nafig sēdēt dīvānā, spēlēt PS3 vai Xbox 360 un audzēt treknas pakaļas?
- Pults daļas savienojošais vads ir pārlieku īss - tas gan nav tā. laikam rokas par garu.
- Mazs spēļu piedāvājums (Eiropā – zem 200 spēlēm) - pietiekošs spēļu piedāvājums. ņemot vērā vēl to ka Wii Shop var iegādāt visas vecās labās NES, SNES un N64 spēles.

#9 sword @ 2008.03.15 14:12

- Tiem ekrāna šavieniem, kur tu salīdzini PS3 ar Xbox - var varbūt pielikt klāt kuras bildes ir no kura, Kad apskatījos likās pirmās minētas konsoles attēli ir pirmie un otrās ir otri attēli, bet tad tiku līdz viņu konsolēm - un tur atkal ir otrādāk - pirmais minēts PS3, bet pirmajā attēlā ir Xbox vadības pults.
Vajadzētu ievērot kādu sistemātiku.

#10 brunas zebras @ 2008.03.15 14:23

a kaadas tad veel vinjam ir papildiespeejas? dvd nerada, mp3 nespeelee... bildiites ir apskataamas no atminjas kartes. nu un?

#11 ass @ 2008.03.15 15:42

xboxam bildē jau ROD - respect :)

#12 asdasnd @ 2008.03.15 23:15

ar kuru tad mazāk acis bojā un salīdzinājumā - ar kuru mazāka atkarība rodas? :D

#13 unreal @ 2008.03.16 11:36

Nu vispār jau PS3 arī ir motion sensor, bet protams, ar ne tik daudz iespējām kā wii.

#14 grisha WWW @ 2008.03.16 16:50

#15 acis bojaa monitors, nevis konsole... .

#15 ATM @ 2008.03.17 07:54

#8 jā, kāpēc gan tā nevar būt?
ir cilvēki, kuriem patīk slodze n ir cilvēki, kam nepatīk
man grūti izskaidrot, bet domu es esmu sapratis

#16 ENIMNa @ 2008.03.17 11:57

muhahaaa Wii mīnuss "- Fiziskā slodze spēlēs"

Es pa zemi - kurš to izdomāja - kāda amīšu taukpuika?

#17 E-7 @ 2008.03.17 12:20

Faktiski Wii ir pieturējies pie tradicionālajām vērtībām, spēles ir domātas pirmkārt lai spēletu un pārvarētu, grafika nāk tikai pēc tam. Atceros vēl tos arhaiskos laikus kad bija 8-bitu konsoles un pēc tam ieviesa SEGU, kam drīz sekoja arī Sony PS. Pēc  grūtības pakāpes 8-bitu bija visgrūtāk izejamās un Sony PS visvieglāk. Lai gan, protams spēļu veidotāji ir īpaši pacentušies radīt kompleksas skaistas spēles, tomēr es pieturos pie varianta spēles laikā domāt kā apiet problēmu ar ierobežotajām kontroles iespējām, nevis meklēt kāda pogu kombinācija der šm gadījumam (Starpība starp A-B pogu un Sony 4 augšējās + 4 aizmugurējās (F1-F4) pogu vadību).

#18 sir_irius @ 2008.03.27 17:28

Nu, man labāk patīk xbox... man pašam viņš jau ir kādus 4 mēn, nekādu defekti utt... ;D

#19 Dvielis @ 2008.05.05 23:03

Labāk labs PC, kuru var izmantot kā Media Center

#20 viktorrs @ 2008.06.07 20:40

xbox ir vienkarsi super.       ps3 smell.

#21 voodoo people. @ 2008.10.08 17:04

man irr Wii. nekāda vaina, ļoti laba, tikai pults daļu savienojošais vads ir mazliet par īsu, kad grib boksu spēlēt.

#22 georgijs @ 2009.09.15 19:55

Sveiki .. vai kads var palidzet ?! .. kur es varu atrast euro adapteri WI konsolem .. ?!