Datuve :: Latviešu fotogrāfs nominēts 2013.gada Sony World Photography Awards godalgai

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 155

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 155

Datuve.lv video
Top.LV

Latviešu fotogrāfs nominēts 2013.gada Sony World Photography Awards godalgai

Ievietoja: Antra_F @ 2013.02.12 21:52  

Pasaules fotogrāfijas organizācija šodien paziņoja nominētos darbus 2013.gada Sony World Photography Awards profesionāļu, brīvajās un jauniešiem domātajās kategorijās.

Latviešu fotogrāfs Reinis Hofmanis ir viens no trijiem finālistiem arhitektūras kategorijā profesionāļiem.

Šogad saņemts rekordliels pieteikumu skaits – vairāk nekā 122 000 pieteikumi no 170 valstīm, no kuriem žūrija ir atlasījusi fotogrāfijas, kas izceļas citu vidū ar savu iespaidīgo kvalitāti, oriģinalitāti un moderno pievilcību. Fotogrāfiju tēmu loks ir ļoti daudzpusīgs - no satriecošām Sīrijas konflikta ainām līdz Obamas prezidenta kampaņai, intīmām Kabulas kinoapmeklētāju bildēm līdz asprātīgām dzīvnieku pasaules fotogrāfijām.Apkopojot labāko starptautisko mūsdienu fotogrāfiju, nominētie darbi sniedz unikālu ieskatu 2012.gadā - gan no pasaules labākajiem uzlecošajiem, gan jau atzītiem fotogrāfijas talantiem.

Goda žūrijas, kas atlasīja profesionāļu darbus, vadītāja Katrīna Čermajefa no Magnum Photos atzīst: “Tās bija trīs uzmundrinošas dienas, kas tika pavadītas dzīvās un kaislīgās debatēs. Es domāju, ka mēs, žūrija, uzsākot šo procesu, jutāmies pārņemti. Man ir prieks atzīt, ka trešajā dienā katra grupa lepni prezentēja un argumentēja par labu izvēlētajiem darbiem, un atklāja pārsteidzoši spēcīgus nominētos darbus visās kategorijās.”

Astrīda Mergeta, Pasaules fotogrāfijas organizācijas radošā direktore saka: “Pasaules fotogrāfijas organizācija vēlas atrast labāko starptautisko mūsdienu fotogrāfiju visā pasaulē. Nominētie darbi ir nepārprotams atgādinājums par aizraujošu fotogrāfiju un kā katru gadu ar nepacietību gaidām, lai iepazīstinātu ar šiem fotogrāfiem globālu auditoriju.”

Nominētie darbi tiks izstādīti Londonas Somerseta namā no 26.aprīļa līdz 12.maijam. Fotogrāfijas tiks publicētas 2013.gada Sony World Photography Awards grāmatas izdevumā.

Brīvās un jauniešiem paredzēto kategorijas uzvarētāji tiks paziņoti 19.martā.

Profesionāļu kategoriju uzvarētāji un iekārojamā L’Iris D’Or/ Sony World Photography Awards gada fotogrāfa tituls tiks paziņots gala ceremonijā Londonā 25.aprīlī. L’Iris D’Or uzvarētājs saņems 25 000 ASV dolārus, savukārt brīvās kategorijas uzvarētājs saņems 5 000 ASV dolārus. Visi uzvarētāji, to skaitā arī kategoriju uzvarētāji, saņems jaunāko Sony fototehniku.

Ar nominēto darbu sarakstu iespējams iepazīties šeit.

Saistītie raksti