Datuve :: Ja dzīvniekiem tiktu dota iespēja izvēlēties mūziku, kāda tā būtu?

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 51

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 51

Datuve.lv video
Top.LV

Ja dzīvniekiem tiktu dota iespēja izvēlēties mūziku, kāda tā būtu?

Ievietoja: Datuve @ 2016.05.25 14:35  

Sadarbojoties ar dzīvnieku uztveres eksperti un dzīvnieku uzvedības pētījumu asociācijas (ASAB ) biedri Dr. Annu Vilkinsoni (Anna Wilkinson), kā arī audio vizuālo inovāciju uzņēmumu “Unit 9”, Sony veica pētījumu, noskaidrojot mājdzīvniekiem tīkamākās mūzikas skaņas.

Sony

Ieceres realizēšanai tika izmantotas divas Sony GTK-XB7 audio sistēmas, kuru skaņas tika vizualizētas atbilstoši dzīvnieku reakcijai, tās salīdzinot. Mūzika tika atskaņota no abiem skaļruņiem, katrā pa vienai dziesmai. Dziesmu pāru un skaļruņu kombināciju izvēle bija nejauša, lai nodrošinātu objektīvu rezultātu. Tika iekļautas 5 klasiskās mūzikas skaņdarbi, kurus radījuši tādi komponisti kā Mocarts un Bēthovens, kā arī 5 mūsdienu populārās dziesmas, piemēram, Martin Garrixx un Beyonce.

Sony

Mājdzīvnieki labprātāk klausās Beyonce, nevis Bēthovenu

Pētījumā konstatēts, ka lielāku patiku iemanto populārie hiti – 62% suņu priekšroku deva mūsdienu mūzikai un tikai 38% klasiskajai mūzikai. Piedāvājot 10 dažādus skaņdarbus divos mūzikas žanros, suņi lielākoties izvēlējās mūsdienu hitus, pavadot ievērojami ilgāku laiku ap skaļruņiem, kas atskaņo dinamiskākas, ritmiskākās melodijas, nevis klasisko mūziku.

Sony

Video attēlo kaķu, suņu un trušu reakciju uz atskaņoto mūziku izteiktā palēninājumā (1000 FPS). Viens no labākajiem video momentiem, kas panākts, pateicoties EXTRA BASS™ tehnoloģijai, ir persiešu kaķa atpūta uz atklāta sabvufera, vibrējot līdzi ritmam. Apvienots ar 3 veidu multi-krāsu apgaismojumu, GTK-XB7 rada īpašu svētku sajūtu jebkurā mājas ballītē – kāpēc uz to neielūgt arī mūsu mīluļus, mājdzīvniekus?

Saistītie raksti