Datuve :: Sony slēdz spēļu izstrādātāju studiju Evolution Studios

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 54

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 54

Datuve.lv video
Top.LV

Sony slēdz spēļu izstrādātāju studiju Evolution Studios

Ievietoja: OskarsM @ 2016.03.24 21:12  

evolutionstudios

Sony ir oficiāli apstiprinājuši, ka slēdz Lielbritānijas spēļu studiju Evolution Studios, kas vēl nesen laida klajā ekskluzīvo PlayStation 4 spēli Driveclub.

Evolution Studios savu darbību spēļu industrijā aizsāka jau 1999.gadā, uz personālajiem datoriem izstrādājot sacīkšu spēles demo. Tas bija tik vērienīgs projekts, ka ieinteresēja pat tādu gigantu kā Sony, kas pēc redzētā nevilcinoties pārņēma šo studiju savā azotē. Tomēr neskatoties uz 15 gadu ilgo sadarbību, Sony tomēr nolēma to slēgt.

Jāpiebilst, ka pavisam nesen arī Microsoft paziņoja par lēmumu slēgt Lielbritānijas spēļu studiju Lionhead Studios.

Sony stāsta, ka šāds lēmums tika pieņemts pēc vairākiem spēļu apskatiem Eiropā, kas lielākoties nav pārāk pozitīvi. "Mēs saprotam, ka ar šādu lēmumu mēs riskējam pazaudēt augsti kvalificētus darbiniekus, taču koncentrējoties uz citām spēļu studijām, kuri jau strādā pie vienreizējiem projektiem - mēs ticam, ka ar tiem atradīsimies labākā pozīcijā, tādējādi sperot soli tālāk un piedāvājot saviem klientiem vislabāko kvalitāti".

"Cik vien iespējams, mēs centīsimies šos darbiniekus piesaistīt citiem projektiem vai palīdzēt, veicot pārrunas ar vietējiem darba devējiem un citām spēļu izstrādātāja kompānijām."

evolution studios

Evolution Studios specializējās sacīkšu spēlēs - sākot jau ar Sony spēļu konsolēm. Pirmā laistā spēle bija uz PlayStation 2 World Rally Championship, kuru klajā laida 2001.gadā, pēc kuras sekoja arī vairāki turpinājumi.

Vēlāk 2006.gadā Evolution Studios iepazīstināja spēlētājus ar interesanto Motorstorm sacīkšu spēli, braukājot pa dubļiem, kalniem un citām bīstamām vietām, kas uz PlayStation 3 konsoles iznāca 2006.gadā. Pēc tam sekoja vēl trīs turpinājumi - Motorstorm: Pacific Rift, Motorstorm: Apocalypse un Motorstorm: RC, kas guva salīdzinoši labus vērtējumus, taču diemžēl Driveclub kopvērtējumā guva sliktākus rezultātus no spēļu kritiķiem.

Sākotnēji jaunākā Evolution Studios Driveclub (spēle, kas ir veidots, lai ļautu sešiem spēlētājiem izveidot savu klubu un sacensties ar citām komandām tiešsaistē) tika paredzēts izdot 2013.gada beigās kā vienu no pirmajām PlayStation 4 spēlēm, taču dažādu iemeslu dēļ to atcēla līdz pat 2014.gada beigām.

Kad Driveclub beidzot piedzīvoja relīzi 2014.gada oktobrī - sākās serveru problēmas, un spēļu izstrādātāji veltīja tam laiku, lai atrisinātu šo problēmu un apmierinātu pieprasījumu, kā arī tika pārcelts plāns PlayStation Plus lietotājiem ieviest Driveclub kā bezmaksas spēli uz nenoteiktu laiku.

Kopš tā laika spēle piedzīvoja dažādus ielāpus un trūkumu novēršanu. Spēli beigu beigās uzlaboja tik labi, ka Eurogamer portāls Driveclub nodēvēja to par "viena no labākajām sacīkšu spēlēm, kāda patlaban ir pieejama spēļu industrijā", kā arī atklāja, ka Driveclub izdevies pārdot 2 miljonos eksemplārus.

fablelegends

Interesanti, taču Sony nāca klajā ar šādu paziņojumu tikai trīs nedēļas pēc Microsoft paziņojuma par RPG spēles Fable Legends spēļu izstrādi un arī diskutēja par tās studijas slēgšanu - Lionhead Studios.

"Domāju, ka tā ir nejaušība, ka Evolution un Lionhead studijas tika slēgtas ar trīs nedēļu starplaiku", tā komentēja Gamespot videospēļu portāla redaktors Robs Kroslijs (Rob Crossley).

"Spēļu industrija patlaban atrodas izaugsmes periodā, kurā ir daudz pazīmju par pozitīvām lietām. Un šīs divas studijas diemžēl nenesa gaidītos rezultātus, kādi bija paredzēti. Noteikti ir dzirdēts, ka AAA (lielbudžeta) tipa spēles dažkārt ir jāpārdod pat 5 miljonos spēļu kopiju, lai nenonāktu šādā situācijā".

Saistītie raksti