Datuve :: Lattelecom paraksta sadarbības līgumu ar Huawei par multimediju pakalpojumu platformas ieviešanu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 235

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 235

Datuve.lv video
Top.LV

Lattelecom paraksta sadarbības līgumu ar Huawei par multimediju pakalpojumu platformas ieviešanu

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.07.21 07:42  

Vakar, 20.jūlijā Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis un Ķīnas vadošā elektronikas ražotāja Huawei korporatīvo klientu viceprezidents Jens Friberg parakstīja sadarbības līgumu par jaunas multimediju pakalpojumu platformas ieviešanu. Lattelecom būs pirmais telekomunikāciju operators Latvijā, kam būs šāda sistēma.

Šīs sadarbības rezultātā līdz gada beigām tiks izbūvēta sistēma, kas Lattelecom klientiem ļaus lietot tehnoloģiski modernākās saziņas iespējas – pieslēgt fiksēto tālruni pie jebkura platjoslas datu pārraides tīkla (vairs nebūs vajadzības pēc atsevišķiem telefonu vadiem dzīvokļos), lietot virtuālo telefoniju gan uz datoriem, gan mobilām ierīcēm, izmantot visus mājas telefona papildpakalpojumus un funkcijas (piemēram, izveidot "vēlamo" un "nevēlamo" zvanītāju sarakstus, kuru sastāda pats abonents), veikt video izsaukumus starp abonentiem, ar papildpakalpojumu iespējām (pāradresācija, zvanu gaidīšana, izsaukuma pārvirzīšana utt.) u.c.

Lattelecom jau šobrīd ir izbūvējis modernu optisko datu pārraides tīklu, kas klientiem nodrošina kvalitatīvu datu plūsmu. Sadarbībā ar Huawei izveidotā platforma būs pēdējais posms nākamās paaudzes tīklā, un tā tiks izbūvēta saskaņā ar pēdējiem tehnoloģiju standartiem. Pasaulē visi lielākie telekomunikāciju operatori pāriet uz IP jeb interneta protokola telefoniju, kas ir kvalitatīvāka, ērtāka un lētāka gan klientam, gan operatoriem.
„Lattelecom kā tirgus un inovāciju līderis nekad neapstājas pie sasniegtā, jo vēlamies piedāvāt saviem klientiem jaunākās tehnoloģiju pasaules tendences. Sava tīkla modernizācijā kopš 2008. gada līdz šī gada beigām būsim ieguldījuši jau 62 miljonus latu, un šīs multimediju platformas ieviešana ir noslēdzošais solis, lai mūsu klienti varētu baudīt pasaulē modernākos iespējamos saziņas pakalpojumus,” pēc līguma parakstīšana saka Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Huawei korporatīvo klientu viceprezidents Jens Friberg, kurš atbildīgs par Telia Sonera grupu norāda: „Mēs esam pagodināti, ka Lattelecom mūs ir izvēlējies par partneri šīs multimediju platformas ieviešanā un mēs varam turpināt mūsu līdzšinējo stipro partnerību, ko jau esam pārbaudījuši veicot LTE testus un attīstot optiskā tīkla izbūvi. Mēs kopīgi nodrošināsim Latvijas iedzīvotājiem piekļuvi pēdējām inovācijām, lai izbaudītu mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas.”

Multimediju pakalpojumu platforma ļaus nākotnē attīstīt dažādus papildpakalpojumus, piemēram, čatu, failu apmaiņu starp platformas lietotājiem, balss pakalpojumu integrāciju ar sociālajiem tīkliem. Atrodoties ārpus mājas ienākošo zvanu uz mājas telefonu varēs "pārņemt" uz mobilo telefonu, kuram uzinstalēta virtuālā telefona aplikācija, bet ienākot telpās, sarunu atkal varēs atkal pārslēgt uz telefonu vai datoru, turpat pieslēdzot video funkciju.

„Būvējam šo platformu ar skatu uz nākotni, jo līdz ar tehnoloģiju attīstību mainās arī cilvēku saziņas paradumi – viņi grib vienkārši sazināties un komunicēt, nevis obligāti piezvanīt. Tehnoloģiju attīstība ļaus sazināties daudzos un dažādos veidos, nevis tikai klasiskajā zvanīšanā no stacionārā vai mobilā tālruņa. Lattelecom gan šobrīd, gan nākotnē vēlas būs galvenais klientu sabiedrotais saziņai ar ārpasauli, tādēļ jau šodien investējam tehnoloģijās, lai jau rīt mūsu klienti saņemtu vismodernākos pakalpojumus,” skaidro J.Gulbis.

Jaunais risinājums nodrošina arī lielāku datu apmaiņas drošību, jo servisa platformā ir iebūvēta automātiska vairāku pakāpju drošības sistēma, kas neļaus nelikumīgi iegūt klienta informāciju vai nodarīt kaitējumu tehnikai ar vīrusa programmām.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 Neticis @ 2011.07.21 10:11

Principā atbalstu Lattelecom centienus ieviest arvien jaunākas lietas, tomēr bažas izraisa tas, ka tie arvien vairāk palielina "digitālo plaisu" — kamēr dažiem izredzētajiem ir kosmosa tehnoloģijas, citiem (vēl arvien) valsts uzņēmums nespēj nodrošināt pat pagājušā gadsimta iespējas.

#2 Vārds @ 2011.07.21 10:35

Šitajā sūda portālā ir arī ne apmaksāti reklāmraksti ??