Datuve :: Huawei arī 2015.gadā ieņem pirmo vietu pasaules patentu pieteikumu topos

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 104

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 104

Datuve.lv video
Top.LV

Huawei arī 2015.gadā ieņem pirmo vietu pasaules patentu pieteikumu topos

Ievietoja: Datuve @ 2016.06.01 11:34  

Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (World Intellectual Property Organization - WIPO) preses relīzē ziņots, ka pagājušajā gadā WIPO iesniegto patentu pieteikumu skaits sasniedza 218 000, tādējādi uzstādīts jauns rekords. Pēc iesniegto patentu skaita, Amerikas Savienotās Valstis saglabājušas līderpozīcijas, savukārt Ķīna uzrādījusi lielāko izaugsmi. Vērtējot atsevišķus uzņēmumus, Huawei Technology saglabājusi vadošo pozīciju starp pasaules uzņēmumiem.

2015. gadā Amerikas Savienotās Valstis kopumā iesniegušas 57 400 pieteikumus, kam seko Japāna ar 44 200 un Ķīna ar 29 800 pieteikumiem. Saskaņā ar WIPO datiem, pagājušajā gadā Ķīna, Dienvidkoreja un Izraēla piedzīvojušas lielāko patentu pieteikumu skaita pieaugumu par attiecīgi 16,8%, 11,5% un 7,4%.

huawei

Vērtējot uzņēmumus, Huawei jau otro gadu ar 3898 pieteikumiem ierindojies pirmajā vietā. Tam seko Qualcomm ar 2442 pieteikumiem un Ķīnas ZTE ar 2155 pieteikumiem.

huawei

huawei

Kāda bijusi Huawei patentu attīstība?
Kā jauns tehnoloģiju uzņēmums, kas piedzīvo strauju izaugsmi viedtālruņu laikmetā, Huawei uzrādījis īpaši labus patentu rezultātus. Huawei saņēmis lielu patentu skaitu ne tikai Ķīnā, bet arī citās pasaules valstīs, tādējādi padarot to par “gigantu klases ”uzņēmumu, kas konkurē ar lielajiem mobilo telefonu nozares uzņēmumiem rietumos.

Saskaņā ar Eiropas Patentu biroja 2015. gada ziņojumu Huawei ar 498 apstiprinātiem pieteikumiem ierindojas devītajā vietā un saglabā vietu starp 10 uzņēmumiem ar vislielāko patentu skaitu Eiropā. 2015. gada Eiropas patentu pieteikumu topā Huawei kopvērtējumā ierindojies ceturtajā vietā ar 1953 pieteikumiem un pirmajā vietā digitālo komunikāciju jomā ar 1197 pieteikumiem diferencēšanas stratēģijas ietvaros. Šobrīd Huawei piedzīvo stabilu izaugsmi, gadā novērojams pieaugums par 1300 patentu pieteikumiem visā pasaulē.

Kā zināms, Huawei šobrīd ir ievērojams patentu skaits un tiek pievienoti aizvien jauni. Tajā pat laikā Huawei noslēdzis arī savstarpējos patentu licencēšanas līgumus ar Apple un Ericsson. Kā viens no globālo telekomunikāciju un tehnoloģiju nozares līderiem, Huawei strādā ne vien pie tā, lai palielinātu savus intelektuālā īpašuma krājumus, bet arī sadarbojas ar citiem lielajiem tirgus spēlētājiem, lai ievērotu un saglabātu kārtību patentu jomā.

Tiesības uz Augstas kvalitātes patentiem ir dzinējspēks turpmākai Huawei attīstībai.
Patentu pieteikumi vien iesniedzējam nesniedz nekādas priekšrocības, jo tikai apstiprināti patenti var tikt izmantoti, lai aizstāvētu intereses. Piedevām, starptautiskā patentu tiesvedībā par juridisko pamatu var kalpot vien citās pasaules valstīs izsniegtie patenti. Pēdējās desmitgadēs Huawei uzkrājis lielāko aizjūras patentu skaitu. Līdz 2015. gadam Huawei Consumer BG bija iesniedzis vairāk kā 9000 patentu pieteikumus, tai skaitā vairāk kā 2000 Ķīnā un 1100 aizjūras teritorijās, piemēram, Eiropā, Amerikā un citos reģionos iegūtos patentus.

Huawei ir skaidrs pārākums patentu skaitā, kas, konkurējot starptautiskajā tirgū, tiek uzskatīts par galveno intelektuālā īpašuma ieroci. Nākamajos 10 vai 20 gados šī priekšrocība ļaus Huawei attīstīties tālāk un koncentrēties uz tehnoloģiskām inovācijām un produktu attīstību, kā arī saglabāt stabilu un efektīvu izaugsmi un stiprināt tā globālās konkurences priekšrocības.

Saistītie raksti