Datuve :: Cik daudz jūs zināt par sava mobilā telefona ekrāna krāsu temperatūru?

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 59

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 59

Datuve.lv video
Top.LV

Cik daudz jūs zināt par sava mobilā telefona ekrāna krāsu temperatūru?

Ievietoja: Datuve @ 2016.05.01 11:13  

Kādēļ cilvēki bieži vien pamana mobilā telefona ekrāna nokrāsu?
Kopumā viedtālruņu ekrānus var iekļaut divās grupās – ar vēso un silto nokrāsu. Vēss ekrāns ir zilgani balts, un tas spēj attēlot kontrastainākas krāsas, kamēr siltajam piemīt sarkanīga vai dzeltenīga nokrāsa, un tas mazāk noslogo acis. Vēsus ekrānus no siltiem ekrāniem atšķir pēc krāsu temperatūras. Krāsu temperatūras, kas pārsniedz 5 000K tiek uzskatītas par vēsām , un krāsu temperatūras 2 700 - 3 000K robežās tiek uzskatītas par siltām. Parasti krāsu temperatūru izsaka, apzīmējot ar K (Kelviniem) – mērvienību, kas balstīta uz Kelvina skalu.

Kas ir krāsu temperatūra?
Redzamo krāsu spektrā ir septiņas krāsas. Krāsu, ko redzam, veido septiņi dažādi gaismas avoti un, mainoties katra krāsas komponenta procentuālajai vērtībai, mainās arī uz displeja attēlotā krāsa. Krāsu temperatūra palīdz izmērīt šīs gaismas krāsu komponentes.

Britu zinātnieks Lords Kelvins piedāvāja krāsu temperatūras koncepciju, kad viņš atklāja, ka objekti, kad tie tiek uzkarsēti, izstaro dažādas krāsas gaismu. Piemēram, kad tiek kalta dzelzs, tās krāsa mainās no tumši sarkanas līdz pat oranžai. Caur šādiem novērojumiem fiziķis atklāja saistību starp temperatūru un krāsu.

Kelvina krāsu temperatūras skala modelē, kā tiek uzsildīts melns objekts. Tiklīdz tas kļūst pietiekami karsts, tas spīd ar tumši sarkanu gaismu. Temperatūrai palielinoties, krāsa mainīsies no sarkanas uz oranžu, baltu un, visbeidzot, zilu. Tabulā apkopota spīdēšanas krāsas izmaiņas dažādās temperatūrās. Krāsu temperatūra ir temperatūra, līdz kurai jāuzkarsē objekts, lai tas izstarotu attiecīgo krāsu. To mēra absolūtās temperatūras mērvienībā – Kelvinos (K).

huawei

Dažāda krāsu temperatūra nosaka displeja krāsu atšķirības un dažādus vizuālos efektus.
Aplūkojiet tabulu ar dažiem redzamās gaismas piemēriem:

huawei

Bet kas ir telefona ekrāna krāsu temperatūra?
Krāsu temperatūra ir ļoti svarīgs parametrs. To parasti pielāgo konkrētam baltā balansam. Pastāv divi galvenie standarti – 6500K (D65) un 9000K (D90).

Kad krāsu temperatūra iestatīta uz 5600K (tuvu saules gaismas temperatūrai dienas vidū), objekta krāsu attēlojums ir vistuvākais realitātei. Daudzi lietotāji atzīst, ka ekrāns, kura krāsu temperatūra ir palielināta līdz 6500K, mazāk noslogo acis. Tieši tādēļ daudziem viedtālruņiem noklusējuma krāsu temperatūra ir 6500K. Augstāka krāsu temperatūra liek ekrāna krāsām izskatīties vēsākām, un zemāka krāsu temperatūra liek ekrāna krāsām izskatīties siltākām. Tajā pat laikā daudzi cilvēki saredz dzeltenu nokrāsu 6500K ekrānā.

Pētījumu rezultāti liecina, ka pastāv saistība starp krāsu temperatūras izvēli un ģeogrāfiskā platuma grādiem. Piemēram, zemāka ģeogrāfiskā platuma reģionos krāsu temperatūra ir augstāka un baltā krāsa šo reģionu iedzīvotājiem ar augstāku krāsu temperatūru, tādēļ viņi dod priekšroku ekrāniem ar aukstāku krāsu temperatūru (piemēram, ķīnieši kā baltu redz 9000K). Turpretim, augsta ģeogrāfiskā platuma reģionos, cilvēki dod priekšroku siltākas nokrāsas ekrāniem (piemēram, eiropieši kā baltu redz 6500K). Tāpat pierādīts, ka mūsu krāsu temperatūras uztveri ietekmē arī acs varavīksnenes krāsa.

Tieši tādēļ krāsu temperatūras uztvere ir visai individuāls un subjektīvs jautājums. Krāsu temperatūras rādījumam nav nozīmes, galvenais, lai jums ekrāna lietošana būtu ērta.

Vai dažādas krāsu temperatūras dažādi ietekmē acis?
LED ir mākslīgās gaismas avots. Lai to padarītu šķietami gaišāku un baltāku, tā sastāvā ir procentuāli vairāk zilās gaismas. Tieši tādēļ dažiem ļoti gaišiem LED ekrāniem ir zilgana nokrāsa. Zinātnieki noskaidrojuši, ka acu pakļaušana zilai gaismai ilgtermiņā rada radzenes bojājumus un mākulas deģenerāciju, jo zilā gaisma tieši iespiežas acs mākulas pigmentā, kas rada radzenes bojājumus, izdalot brīvos radikāļus un iznīcinot radzenes pigmenta epitēlija šūnas. Vēsākas krāsas ekrāni izstaro vairāk zilās gaismas, kas var kaitēt acīm, tādēļ siltākas krāsas ekrāni var būt labāki jūsu acu veselībai.

Kā regulēt kāsu temperatūru HUAWEI P9?
1.Dodieties uz Iestatījumi>Ekrāns>Krāsu temperatūra
2.Izvēlieties Siltās krāsas vai Vēsās krāsas
3.Ja jums nav preferences, nospiediet un velciet “+” uz skalas, lai veiktu pielāgošanu
A. Pārvietojiet “+” jums nepieciešamās krāsas virzienā (piem., ja jūs vēlaties zilākas nokrāsas ekrānu, velciet to uz zilo reģionu apakšējā labajā stūrī).
B. Ja jūs neapmierina ekrāna krāsa, velciet “+” prom no krāsas (piem., ja domājat, ka ekrāns ir pārāk dzeltenīgs, velciet krustiņu uz apakšējo labo stūri zilā reģiona virzienā vai velciet to uz apakšējo kreiso stūri, ja domājat, ka ekrānam ir sarkana nokrāsa).
4.Spiediet “Labi”, lai apstiprinātu izmaiņas.

huawei

Saistītie raksti