Datuve :: Beidzot ir atļauts izmantot mobilos tālruņus arī lidojuma laikā!

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 227

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 227

Datuve.lv video
Top.LV

Beidzot ir atļauts izmantot mobilos tālruņus arī lidojuma laikā!

Ievietoja: BaibaKlava @ 2014.11.07 14:57  


Šādu paziņojumu nesen sniegusi Eiropas Aviācijas drošības aģentūra (EASA). Lidmašīnas pasažieriem tiek atļauts lietot ne vien savus telefonus, bet arī citas elektroniskās ierīces, piemēram, planšetdatorus un portatīvos datorus, kas ir kļuvuši par neaizvietojamu mūsu ikdienas sastāvdaļu.

EASA atzina, ka šīs ierīces ar sevis izstarotajiem signāliem neietekmē lidmašīnas sistēmas un tādā veidā neapdraud lidojuma drošību. Elektriskās ierīces būs iespējams izmantot visu lidojuma laiku, un tās nebūs jāpārslēdz uz lidojuma režīmu pat pacelšanās un nolaišanās laikā.

Pagājušajā gadā ASV un Eiropas valstīs tika pieņemts līdzīgs lēmums, sakarā ar elektroierīcēm lidaparātā. Proti, tās bija atļauts izmantot, tikai obligāts nosacījums bija ieslēgts lidojuma režīms. Tas nozīmēja, ka tika atslēgti mobilie sakari un nebija iespējams ne veikt, ne arī saņemt zvanus.

Tā ir laba ziņa visiem tiem, kas bieži izmanto aviokompāniju sniegtos pakalpojumus. Jāteic gan, ka lidsabiedrībām tas sagādās zināmas neērtības. Iesākumā, tām būs jāizvērtē, vai šāds solis ir pilnībā nekaitīgs pašam lidaparātam. Starp citu, pirmās aviokompānijas to izdarīs aptuveni divu mēnešu laikā. Kā arī, būs jāuzstāda īpašs aprīkojums, kas nodrošinās mobilos sakarus pat augstu gaisā.

Eiropas Aviācijas drošības aģentūra ir arī aicinājusi aviokompānijas veikt grozījumus iekšējās kārtības noteikumos, iekļaujot punktu par atļautu mobilo ierīču lietošanu lidojuma laikā.

Kādēļ tas nebija atļauts jau agrāk? Pastāvēja aizdomas par to, ka ierīču izstarotais signāls varētu ietekmēt lidmašīnas drošību pacelšanās un nolaišanās laikā, taču nu ir gūti pārliecinoši pierādījumi, ka tas tā nav. Baudīsim lidojumu ar mūsdienīgām ērtībām!

Saistītie raksti