Datuve :: Bankas, dodot kredītu, izskata tavu Facebook profilu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 97

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 97

Datuve.lv video
Top.LV

Bankas, dodot kredītu, izskata tavu Facebook profilu

Ievietoja: Xan @ 2015.11.04 12:02  

Jau sen bankas aktīvi pēta visu tavu vēsturi. Visvieglāk tās seko līdzi taviem kredītu maksājumiem. Tu vari dabūt lielāku kredītu nevis tad, ja nekad neko neesi ņēmis kredītā, bet gan tad, ja regulāri ņem kredītus un regulāri un labi tos atmaksā. Dažreiz ASV cilvēki tīšām ņem nevajadzīgus kredītus, tikai tāpēc, lai parādītu bankām, ka ir regulāri maksātāji.

Facebook kredīts

Tagad tiek ņemts vērā arī tavs Facebook konts. Ja ir atrodami daudz ieraksti ar vārdiem “piedzēries”, automātiski tiks piešķirts sliktāks reitings, kas nozīmē, ka būs grūtāk dabūt kredītu un noteikti vairs ne labu.

Pieņemsim, ka meklē kredītu mājas iegādei. Esi izpildījis visas vajadzīgās formas un esi kārtīgi atzīmējis, ka esi nesmēķētājs. Tad kāds no darbiniekiem ies cauri visam tavam profilam un skatīsies uz bildēm. Ja atradīs bildes, ka kādā pasākumā ar draugiem smēķē – tātad esi melojis. Ja esi melojis par to, par ko vēl esi melojis? Un, ja vari vēl izkontrolēt savu saturu un savas bildes, nekā nevari izkontrolēt draugu bildes, kuras arī apskatīsies. Svarīgi ir ne tikai, lai tavs profils būtu tīrs, bet pati dzīve kā tāda.

Par draugiem runājot, cerams, ka tie tev ir veiksmīgi un jauki. Par cilvēku spriež pēc viņa draugiem
un to dara pat bankas. Pieņemsim, ka esi kārtīgi visu maksājis un tev ir skaists profils, kurā ir tikai bildes ar studijām skolā un lasījumiem baznīcā. Tomēr nevienam no taviem draugiem nav labs kredītreitings? Pārāk skaisti, lai būtu patiesība. Labam kredītam ir svarīgi, lai tu būtu draugos ar uzticamiem un turīgiem cilvēkiem. Tas parāda, ka tev saskan ar veiksmīgiem cilvēkiem, tātad esi līdzīgs. Un, iespējams, ka tas arī nozīmē, ka nelaimes gadījumā tev būs kāds, uz ko paļauties. Un turpināt atmaksāt bankai.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 Haiduk @ 2015.11.04 19:21

Jā, bankas aktīvi tagad sāk pētīt uzreiz piereģistrētu zīdaini :D un "visvieglāk" tagat bankām ir koplietojamā klientu datu bāze :D Tikai nesaprotams kpc bankas un citas iestādes pieprasa konta izrakstu.  Bet tā - ļoti labs un izglītojoš raksts latviešu tautai.  
Nez cik daudz bankas un cik reizes jau ir izskatījušas manu profilu :D bļ, cirvju pakāpe.

#2 Haiduk @ 2015.11.04 19:26

čalis būs augšupielādējis smadzenes no amerikāņiem :D

#3 Draxo @ 2015.11.04 21:48

Nezinu, kā ir ar bankām, bet vismaz darba devēji arī Latvijā arvien biežāk mēdz papētīt situāciju attiecīgā kandidāta sociālo tīklu aktivitātēs.

P.S.Ja ir tik nevaldāma vēlme citus dēvēt par cirvjiem - kāpēc pats neveido savus ļoti aizraujošos un aktuālos rakstus, un nepublicē šeit? :)

#5 1984 @ 2015.11.05 20:05

Dž.Orvels bija optimists :D :D :D

#6 Iepūt @ 2015.11.06 12:00

Ja manis nav sociālajos portālos, tad tas nozīmē, ka man kredīts nespīd? Debildroidu paaudze!

#7 atlans @ 2015.11.14 14:01

zinu kā uztasīt kredīt vēsturi, var  kredīta paņemt gludekli jo summu un preci neskatās tikai uz maksājumu veikšanu gan ir skatīts kā maksā par kredītu. paņem gadā trīs gludekļus un kredīt vēsture būs laba. dažreiz skatās ģimenes vēsturi bet to tikai ka kopā dzīvo. sociālos tīklus uzskatu par pašreklāmu notā nevar spiest pēc bildēm un interesem, banku kas skatās uzskatu par nenopietnu jo dažreiz no viena datora var būt vairāki cilvēki.