Datuve :: Vācija aicina nepublicēt bērnu bildes

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 50

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 50

Datuve.lv video
Top.LV

Vācija aicina nepublicēt bērnu bildes

Ievietoja: Xan @ 2015.10.15 12:40  

Šobrīd visa tava dzīve ir kā uz paplātes, pat ja tu to nevēlies. Ja sanācis piedzimt mātei, kurai ļoti patīk visi sociālie mediji, tad vari būt drošs, ka katrs elpas vilciens tiks izplatīts visās lapās, kas ļauj ko augšupielādēt. Vai nu tad tava bilde saņems komentārus no viņas draudzenēm un kolēģiem, vai, ļaunākā gadījumā, pašam 3 mēnešu vecumā tiks izveidots Facebook konts ar savu vārdu, kurā tava māte liks bildes ar parakstiem “Sāku ēst zirņu putru, man ļoti garšo” un viņas draudzenes komentēs no tik pat nelaimīgu bērnu profiliem ar “Es jau arī ēdu zirņus. Būsim draugi.”Tomēr otrdien Hāgas policija Facebook izplatīja brīdinājumu, lai neliek bērnu bildes šajos portālos, vai vismaz nomaina privātuma iestatījumus, ka sveši cilvēki tās nevar redzēt. Brīdinājumu sāk jokojot, ka bērniem vēlāk būs kauns skatīties uz šīm bildēm un kauns, ka citi tās redz. Tomēr ātri vien brīdinājums pievēršas nopietnākām lietām – pāri darīšanai skolā un pedofīlijai.

Šīs bildes varot tikt izmantotas, lai kādu skolā apsmietu. Tagad, kad visi nedaudz pieaugušāki, varētu iedomāties “Nu un, tā bija tikai bilde, pārdzīvotu.” Tomēr mēģiniet iejusties, kā bija tad, kad patiešām vēl gāji skolā. Iedomājies, ja taviem lielākajiem ienaidniekiem rokās nonāktu kāda ļoti muļķīga bilde no bērnības. Vai nu kur pliks peldies, vai ar draugiem notiek “popiela” un esi saģērbies kā princese Diāna, jo nesaproti “popielas” noteikumus. Grūti to iedomāties, jo visas manas bildes ir mājās skapī, kur neviens nevar tikt klāt, tomēr jauniešiem tās ir mātes profilos, kuriem klāt tiek jebkurš.Vēl drūmāka situācija ir ar pedofīliem. Vēl nesen bija gadījums Nīderlandē, kad tēvs publicēja savas meitas bildes, līdz pieauguši vīrieši ieradās meitas skolā ar viņu iepazīties. Griez to kā gribi – dažreiz pieauguši cilvēki skatās uz bērniem ar nelāgiem nodomiem. Tā kā cilvēki publicē milzīgu daudzumu informācijas, kāds tiešām sajucis cilvēks ļoti ātri var noskaidrot ierasto dienas rutīnu un kur katrs kad atradīsies. Rezultāts var būt bēdīgs.

Varbūt arī par to pastāstiet draugiem, kuri nemitīgi publicē bērnu bildes. Ja ne lai pasargātu viņu bērnus, bet lai pašam nebūtu jāredz 30 bildes dienā ar cilvēka demo versiju.

Saistītie raksti