Datuve :: Inženieri radījuši caurspīdīgu aktīvās matricas ekrānu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 42

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 42

Datuve.lv video
Top.LV

Inženieri radījuši caurspīdīgu aktīvās matricas ekrānu

Ievietoja: AigarsIevins @ 2008.04.02 17:40  

Ekrāns – ceļš – ekrāns – ceļš. Visiem GPS lietotājiem šāds vērošanas objektu kopums būs zināms. Tieši globālās pozicionēšanas sistēmas ir primārās tehniskās ierīces, kuru vajadzībām izveidots OLED ekrāns, kam var redzēt cauri.

Purdes Universitātes (Purdue University) pētnieki radījuši pirmo aktīvās matricas OLED stiklu, kas izmanto caurspīdīgus tranzistorus, tādējādi ekrānam var redzēt cauri. Šis projekts, kā vēsta paši autori, ir pirmais solis ceļā uz monitoru ievietošanu auto priekšējos stiklos GPS vajadzībām un daudzās citās jomās. Tranzistori veidoti no nanovadiem un uz plāna stikla vai plēves tie izvietoti cilindriskā formā. Konkrētajā prototipā izmantotie vadi ir apmēram 20 nanometrus biezi – 1000 reizes plānāki nekā vidējs cilvēka mats.

Pagaidām gan šī tehnoloģija sevi ir pierādījusi tikai istabas temperatūrā, kas galīgi nav saistoši tās izmantošanai mašīnās. Jebkurā gadījumā Deivids Džeins (David Janes) atzīst, ka šis ir liels solis uz priekšu nanovadu tranzistoru demonstrēšanā un to izmantošanā displejos un citā elektronikā. Pētnieki norāda, ka tehnoloģija ar nelielu pārveidošanu izmantojama arī precīzu mikroviļņu un radioviļņu antenu veidošanā, kas uzlabotu mobilo tālruņu akumulatoru mazāku patēriņu.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 esesesesese @ 2008.04.02 23:10

Un kā tad jau desmitiem gadu kaujas lidmašīnās HUD ekrāni darbojas?

#2 gin4uks @ 2008.04.02 23:19

vai nav vieglāk ar projekciju uz priekšējā stikla attēlot gps pozīcijas!!!
Draudzenes honda civic ar projekciu uz stikla rāda braukšanas ātrumu! Pat ļoti saulainās dienās viss ir viegli saskatāms, domāju ka gps arī rādītu normāli!!

#3 vertex_ @ 2008.04.03 00:03

Kapec neizgudrot ja nav vel izgudrots????
Viss taksh noderes kadreiz...

#4 AigarsIevins @ 2008.04.03 00:30

HUD principā demonstrē statiskus objektus, kas tur jau iepriekš ir paredzēti. Ar šo te iespējams kaut filmu skatīties. Pie tam, krāsaini. :>

#5 ff @ 2008.04.03 02:19

what is source of this information??