Datuve :: Nākamie "iPhone" varētu izmantot "acu sekošanas" (eye-tracking) tehnoloģiju

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 55

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 55

Datuve.lv video
Top.LV

Nākamie "iPhone" varētu izmantot "acu sekošanas" (eye-tracking) tehnoloģiju

Ievietoja: OskarsM @ 2015.11.18 16:00  

eye

Nākamās paaudzes "iPhone" telefoni visai iespējams izmantos "eye-tracking" tehnoloģiju, kas spēs nolasīt acu virzienu - tādējādi programmatūra dosies turp un pildīs pārējās Tavas acs pavēles.

2012.gadā "Apple" kompānija ieguva patentu šīs idejas īstenošanai un pašlaik strādā cītīgi pie tās attīstības, lai beigu beigās piedāvātu augstāko kvalitāti. Šī iespēja daudz ko atvieglotu patērētājiem un ļautu nepielaist kļūmes darbojoties ar telefonu. Viena no problēmām ir tā, ka bieži vien mūsu nepaklausīgais pirksts pa skārienjūtīgo ekrānu aizslīd tur, kur nevajadzēja vai pieskaras tur, kur nebija plānots, tādējādi ar acīm (izmantojot "acs sekošanas" tehnoloģiju), vien paskatoties uz burtiem, būtu vieglāk (vienlaikus arī ātrāk) kaut ko rakstīt vai nospiest, atvērt utt. Kā arī dzēst īsziņas un veikt citas mūsu zināmās telefona funkcijas.

Jāatzīst, ka pēdējā laikā biometriskās tehnoloģijas kļūst arvien populārākas. Mūsdienās jau izmanto balss un sejas atpazīšanas, pirksta nospiedumus un tīklenes skenēšanas tehnoloģijas identitātes noteikšanai, kas acīmredzot kļūst iecienītas arī mobilo telefona nozarē. Ne velti iPhone 5s, 6, un 6s modeļi ir jau aprīkoti ar skārienjūtīgu ID, kas spēj atpazīt savu saimnieku, proti, telefona īpašnieka identitāti, tikai vienkārši nolasot tavus pirksta nospiedumus. Tā rezultātā telefons atbloķējas un ir pieejams darbam. Lieliska aizsardzība pret zagļiem un citiem viesiem, kuriem nevajadzētu rakņāties par tavu sakaru līdzekli.

Kaut arī šī ziņa ir visai iepriecinoša, tomēr nevajadzētu pirms laika sajūsmināties, jo nekur nav garantija, ka šāda veida tehnoloģija tiks īstenota un būs pieejama plašākam patēriņam. Vairums kompāniju patentē jaunās funkcijas un materiālus tādēļ, lai konkurenti neizmantotu izvirzīto tehnoloģijas pirmsākumu, ka tie ir tie izgudrotāji un tā tālāk. Kā mēdz teikt - "Tas ir bizness".

Saistītie raksti