Datuve :: Apple meklē veidu, kā atbrīvoties no printeru draiveriem

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 75

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 75

Datuve.lv video
Top.LV

Apple meklē veidu, kā atbrīvoties no printeru draiveriem

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.08.23 14:00  

Ņemot vērā inovāciju daudzumu tehnoloģiju jomā, varētu šķist, ka pievienot datoram printeri ir ļoti viegli, taču daudziem tas joprojām sagādā lielas galvassāpes. Divi nesen iesniegtie Apple patenti liecina, ka uzņēmums cenšas vienkāršot šo procesu, atbrīvojoties no printeru draiveriem.

Portāls Conceivably Tech ziņo par diviem Apple patentiem, kas "varētu atbrīvot pasauli no draiveriem, vismaz ja runa ir par printeriem". Pirmajā patentā aprakstītais process Walk-Up Printing without Drivers liecina, ka Apple pievērš uzmanību trim iespējamajiem drukāšanas veidiem - izmantojot ierasto programmatūras draiveri, izmantojot mākoni vai izmantojot metodi bez draivera, kas atbalsta universālas drukāšanas iespējas no jebkuras ierīces.


"Printeri bieži vien sagādā problēmas datoru lietotājiem," skaidro Apple. "Pat ja printera draiveris ir ielādēts datora sistēmā, lietotājam parasti jāielādē un jāinstalē draivera atjauninājums no printera ražotāja tīmekļa vietnes. Instalācijas process patērē laiku un bieži vien lietotājam tā laikā ir jāievada garš programmatūras licences kods." Apple turpina: "Draiveri sagādā problēmas arī mobilo ierīču lietotājiem, it īpaši, ja lietotājs izmantos konkrēto printeri tikai vienu vai divas reizes. Turklāt mobilajām ierīcēm ir ierobežota datu uzglabāšanas ietilpība, tādēļ draiveru lēruma uzglabāšana ir nepraktiska. Šo iemeslu dēļ ir nepieciešama sistēma, kas ļauj izdrukāt nepieciešamos materiālus no ierīces bez iepriekš aprakstītajām problēmām."

Savukārt otrs patents ir saistīts ar datu formātiem, kas atbalstītu bezvadu drukāšanu un noteiktu printera atbalstītās iespējas, piemēram, izšķirtspēju, krāsas, kopēšanas atbalstu u.c.

Abi patenti tika iesniegti pagājušā gada septembrī, taču publicēti tikai pagājušonedēļ. Apple iCould mākoņpakalpojums tika laists klajā šī gada jūnijā - nesen tas tika piedāvāts izstrādātājiem un rudenī jau nonāks pie lietotājiem. Kas attiecas uz Windows, Google Chrome 9, kas nāca klajā pagājušā gada decembrī, piedāvā iespēju drukāt no mākoņa.

PC Mag

Saistītie raksti

Komentāri

#1 Argh @ 2011.08.23 15:06

Doh.. nu baigais jaunums. Fotokamerām un printeriem jau sen DPOF standarts. Kompim tik jāprot uztaisīt JPEG bildi un "nosimulēt" fotokameras drukāšanas fīču. Nekas nav jāizdomā.

#2 Neticis @ 2011.08.23 15:43

Dažādi draiveri vajadzīgi tāpēc, ka printeri izmanto dažādus standartus savām "īpašajām vajadzībām". Apple to ierosina atrisināt ieviešot vēl vienu: http://xkcd.com/927/

#3 lastguru @ 2011.08.23 18:18

nu ko vēl neizdomās... jau sen ir Adobe PostScript valoda (ko izmanto visas high-end drukas iekārtas), ko nu jau printeri var pilnīgi rentabli implementēt bez cenas pieauguma. PostScript apmierina pilnīgi visas drukāšanas vajadzības un ir pilnīgi standartizēts, kas nozīmē ka dators kas atbalsta PostScript var drukāt uz jubkuru printeri kas atbalsta PostScript.

#4 KurMisss @ 2011.08.23 22:07

Šitā lieta bija nepieciešama tā jau pirms gadiem 10. Lielajos kantoros to īpaši novērtētu. Varētu tīkla printerus vispār piesaistīt pēc IP adreses ar savu subnetu, un lūdzu - dukā uz da jebkā visā kantora teritorijā.

#5 qwefasdf @ 2011.08.24 20:06

es zinu kas strādā pilnīgi citā virzienā.
HP ir uzdevums maksimāli apgrūtināt draiveru instalāciju un noslogot visus iespējamos datora resursus.