Datuve :: MacOS X datoros konstatēts pirmais ransomware vīruss

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 51

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 51

Datuve.lv video
Top.LV

MacOS X datoros konstatēts pirmais ransomware vīruss

Ievietoja: OskarsM @ 2016.03.07 11:30  

mac

Apple MacOS X lietotāji, kuri pagājušajā nedēļā izmantoja Transmission Bittorent aplikāciju, var būt pirmie upuri, kas varētu ciest no ransomware vīrusa. Pastāv risks, ka cilvēki ir lejupielādējuši inficētus failus no Bittorent aplikācijas, un, ja tā ir - viņi saņēma arī “KeRanger” ļaunprogrammatūru, kas trīs dienu laikā pēc vīrusa lejupielādes šifrē lietotāja datora cieto disku. Pēc tam programmatūra pieprasa noteiktu naudas summu, lai dators tiktu atbloķēts.

Jau februārī ziņojām par Losandželosas slimnīcu, kura cieta no ransomware vīrusa, un slimnīcai nekas cits vien neatlika kā samaksāt 17 000 ASV dolāru, lai atgūtu kontroli pār savām sistēmām un neriskētu ar pacientu veselību. Tomēr šī ir viena no ļoti retajām reizēm, kad šāda ļaunprātīga programmatūra ir konstatēta MacOS X operētājsistēmās. Savukārt Palo Alto Networks portāls ziņo, ka jau 2014.gadā tika konstatēta Apple ļaunprogrammatūra, ko atklāja Kaspersky Labs.

Neskatoties uz to, Apple kompānija ļoti ātri reaģēja uz pirmajiem ziņojumiem par ransomware vīrusu 4.martā. Kompānija pārstrādāja nepieciešamos sertifikātus, tādējādi neļaujot atkārtoti lejupielādēt inficēto programmu. Turklāt “The Transmission Project” (kas arī veido aplikācijas) izveidoja savai programmatūrai jaunu un drošāku versiju, kā arī iztīrīja programmatūru, aicinot visus tās lietotājus atjaunināt programmatūru. Tiem, kuri ir kaut ko lejupielādējuši no Bittorent un varētu būt vieni no neveiksmīgajiem upuriem - drošības eksperti iesaka atjaunot savu Mac sistēmu, pirms nav par vēlu.

Saistītie raksti