Datuve :: Facebook prezentējuši savu jauno ziņojumapmaiņas programmu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 56

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 56

Datuve.lv video
Top.LV

Facebook prezentējuši savu jauno ziņojumapmaiņas programmu

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2010.11.16 09:12  

Vakar pasaulē lielākā sociālās tīklošanas tīmekļa vietne paziņoja, ko slepus darījusi pēdējos mēnešos. Kā jau Datuvē tika rakstīts, uzņēmums gatavoja jaunu e-pasta pakalpojuma veidu, kas darbinieku vidū dēvēts par "Project Titan".

Ko tas nozīmē tīmekļa lietotājiem? Viņi drīz vien varēs piekļūt līdz šim neredzēta veida platformai, kas apvieno īsziņu, tūlītējās ziņojumapmaiņas un e-pasta pakalpojumus vienotā "”modernā ziņojumapmaiņas sistēmā". Cik daudz nāksies maksāt par tās izmantošanu? Vien to, ka Facebook, visticamāk, ielūkosies jūsu ziņojumos, meklējot tajos informāciju, kas palīdzētu atrast jums piemērotākās reklāmas.

Uzņēmums līdz šim nav uzrādījis īpaši labus rezultātus lietotāju privātuma aizsargāšanā, turklāt Facebook izpilddirektors Marks Cukerbergs uzskata, ka lietotāji par privātumu vairs neuztraucas. Uzņēmumam galvenais nav palielināt lietotāju skaitu, bet gan peļņu, ko var gūt, pārdodot reklāmas veidotājiem veiktos novērojumus par lietotāju aktivitātēm.


Cukerbers uzsāka prezentācijas runu, izsakoties par tradicionālajiem e-pasta klientiem, piemēram, Gmail. Viņš gan neteica, ka viņam pašam tie šķietot garlaicīgi. Tā vietā viņš prezentācijas viesiem pastāstīja par sarunu ar vidusskolu skolēniem, kas uzsākta ar mērķi noskaidrot, kas pašlaik jauniešiem šķiet "foršs". Kad runa ir par e-pastu, jauniešiem šķiet, ka tas ir pārāk formāls. Cukerbergs skaidro, ka visa e-pasta uzbūve ar daudzajiem lauciņiem un pielikumiem jauniešiem šķietot pārāk sarežģīta. Viņi vēlas nosūtīt ziņas ātri, gluži kā īsziņu vai ziņu tūlītējā ziņojumapmaiņā (instant messaging).

Vai pats Facebook vadītājs ienīst Gmail? Gluži pretēji - neraugoties uz to, ko saka jaunieši, viņam patīkot Gmail. Viņš saka: "Es uzskatu, ka Gmail ir ļoti labs produkts." Turklāt viņš piebilst: "Project Titan nav e-pasta slepkava. Tas piedāvās ziņojumu sūtīšanas pieredzi, kurā e-pasts būs tikai viena no sastāvdaļām."

Šim projektam Facebook norīkojuši 15 inženierus – vairāk nekā jebkuram citam projektam Facebook vēsturē. Tā rezultātā radīta viena pastkastīte, kas optimizēta lietošanai gan datorā, gan mobilajā vidē. Jaunais pakalpojums veidots uz e-pasta klienta bāzes un pašreiz atbalsta POP protokolu, taču drīzumā atbalstīs arī IMAP. Ja vēlaties jaunu e-pasta adresi, Facebook ar prieku piedāvās @facebook.com, taču varat lietot arī jau esošu kontu.

Netika īpaši labi izskaidrots, kā Facebook atmetuši "sarežģītās" standarta e-pasta klienta sastāvdaļas, taču uzņēmums sniedzis informāciju sakarā ar citām lietām. Jaunā sistēma izveidos kontaktu sarakstu no Facebook kontaktiem. Tas attēlos pilnas sarunas, nevis atsevišķus e-pastus, gluži kā tas notiek jau esošajā ziņojumu sistēmā Facebook tīmekļa vietnē.


Jaunā sistēma piedāvās darboties arī ar tūlītējās ziņojumapmaiņas un īsziņu tekstiem (sīkāka informācija pašlaik nav pieejama). Tiks izveidotas arī īpašas aplikācijas iPhone un Android viedtālruņu lietotājiem. Jau esošās Facebook aplikācijas tiks atjauninātas.

Project Titan drīz tiks pie oficiāla nosaukuma un pāris nākamo mēnešu laikā nonāks pie lietotājiem.

DailyTech

Saistītie raksti

Komentāri

#1 man_ir_dziive @ 2010.11.16 13:56

pagaidām izklausās labi.

Es, kā patērētājs, vēlētos redzēt 4in1 - Epasts, skype, facebook un sms vienā programmā. Tā, ka ir viena programma un pārslēdzos starp tabiem uz sava telefona.

#2 tvj @ 2010.11.16 16:00

facepoop :D

#3 adsf @ 2010.11.16 16:59

kaut kāds inbox.lv veidīgs sūds. izmantojot jelkādu pastkastīti, reklāmas tajā es vēlos redzēt pēc iespējas mazāk.

#4 kaja @ 2010.11.16 17:22

#3. gribi visu pa velti bet naudu vajag lai uzturētu tāapēc baudi reklāmas

#5 azbests @ 2010.11.18 14:07

huiņa!

#6 WAafaffafas @ 2010.11.18 20:06

^

ir tev bikses