Datuve :: Facebook nobloķējuši aplikācijas, kas zog lietotāju datus

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 58

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 58

Datuve.lv video
Top.LV

Facebook nobloķējuši aplikācijas, kas zog lietotāju datus

Ievietoja: Andrei @ 2010.11.04 12:38  

Bažas attiecībā uz konfidencialitāti tīklā atkal iegūst apliecinājumus. Facebook pārstāvis savā blogā izstāstīja par to, ka ir atklātas aplikācijas, kuras tirgoja lietotāju personas datus.

Maiks Vernals (Mike Vernal) pastāstīja, ka izmantojot dažu tīmekļa pārlūku vājās vietas, pielikumu izstrādātāji atklāja dažu lietotāju identifikācijas numurus (UID) un ar to palīdzību arī citu informāciju. Pēc tam viņi pārdeva nozagtos datus tā saucamajiem “datu brokeriem”, kuri, savukārt, varēja izmantot informāciju reklāmas akcijās.

Facebook izlēma atstādināt darbiniekus no amata uz 6 mēnešiem, un tagad pārbaudīt viņus pamatīgāk. Bet, diemžēl, netiek ziņots, vai tiks veiktas rīcības, lai tas nenotiktu nākotnē.Maiks Vernals neprecizēja, par kādam aplikācijām ir runa, bet atzīmēja, ka kaut arī tika pieķerts pusotrs desmits izstrādātāju, neviens no pielikumiem neietilpst Facebook vispopulārāko desmitā. Bet, visdrīzāk, pārdoto UID skaits ir diezgan liels, un, kā raksta pats Vernals, viņiem nācās sazināties tieši ar kompāniju, kura izpirka datus, lai iegūtu no tās apstiprinājumu, ka viņa tos neizmantos. Ši kompānija izrādījās Rapleaf, kurai jau ir slikta slava ASV.

Personīgā informācija kļūst par arvien likvīdu preci, un Facebook, kā vislielākais cilvēku datu bāzes īpašnieks, ir gards kumoss tiem, kuri vēlas to izmantot, tāpēc ziņas, kuras līdzīgas šai, parādīsies vēl ne vienu reizi. Tomēr, uz šodienu nebija nekādu nopietnu problēmu ar personīgo datu aizsardzību. Pagaidām mēs varam uzticēties Facebook, bet jautājums ir: cik ilgi tā būs?

Kā avots izmantota Facebook.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 jurro @ 2010.11.04 14:16

Nu gan jaunums - to, ka Facebook pamatuzdevums ir vākt informāciju par ākstiem, kuri tur reģistrējas ar īstajiem datiem, ievieto bildes u.t.t. (tas pats, tiesa mazākā mērogā attiecas arī uz mums zināmo portālu), lai šo informāciju izmantotu ne jau labos nolūkos, bija zināms jau sen.
Protams, arī Twitter lietotāji ar galvu nedraudzējas.

#2 ak vai @ 2010.11.04 19:14

Tagad registrejoties javada savs phone numbers ieksha.. taka .. :(

#3 random @ 2010.11.04 21:07

cik ir pusotrs desmits? 15? 150?

#4 Smerdelis @ 2010.11.05 02:50

Pusotrs simts - 150
Pusotrs desmits - 15

'Sup, Marshall ?

#5 whateverz @ 2010.11.05 07:53

"Facebook izlēma atstādināt darbiniekus no amata uz 6 mēnešiem, un tagad pārbaudīt viņus pamatīgāk."
Kā šito saprast - Facebook atstādināja citu kompāniju (kas izstrādā aplikācijas) darbiniekus?