Datuve :: Krievijā pastāv iespēja atslēgt iPhone un iPad darbību

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 75

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 75

Datuve.lv video
Top.LV

Krievijā pastāv iespēja atslēgt iPhone un iPad darbību

Ievietoja: BaibaKlava @ 2014.11.13 16:01  


Sākot ar nākamā gada pirmo janvāri Krievijas valdība valstī, iespējams, atslēgs pakalpojumu sniegšanu kompānijas „Apple Inc.” viedtālruņiem „iPhone” un planšetdatoriem „iPad”.

„Apple” pārstāvji nesen piedalījās laikraksta „Wall Street Journal” rīkotajā tehnikas konforencē, kurā atklāja pārsteidzošas ziņas. Izrādās, ka uz uzņēmumu tiek izdarīts nopietns spiediens no ASV valdības puses. Tā vēlas, lai „Apple” pievienojas sankcijām, kuras pret Krieviju ir noteikusi ASV.

Arī Krievija negrasās palikt atbildi parādā. Proti, ja ASV valdībai izdosies pārliecināt „Apple” par noteiktu sankciju īstenošanu, tad Krievijas valdība īstenos tā dēvēto distances bloķēšanu visām tām ierīcēm, kas atrodas valsts teritorijā. Šāds scenārijs - visu „iPhone”un „iPad” ierīču pārvēršana par nederīgām visā plašajā Krievijas teritorijā – netiks īstenots vien tad, ja „Apple” kategoriski nepakļausies valsts uzstādītajām prasībam. Pati kompānija neslēpj, ka Krievija ir ienesīgs un perspektīvs tirgus, tādēļ nevēlas zaudēt šīs valsts uzticamos un pirktspējīgos klientus.

Jāteic, ka ASV ir milzīga ietekme uz kompāniju „Apple”, jo tā darbojas valsts jurisdikcijas ietekmē. Tas nozīmē, ka kompānija būs spiesta izpildīt valdības norādes, ja tādas tiks dotas.

Tajā pašā laikā ASV portāls „Phonearena.com” ziņo, ka valsts izdarītais spiediens nebūt nav galvenais vai pat vienīgais iemesls, kādēļ iespējama „Apple” ražoto ierīču darbības izbeigšana Krievijā. Portāla piedāvātais skaidrojums ir šāds: izmaiņas Krievijas likumdošanā. Precīzāk – ir ticis pieņemts jauns likums par personīgo datu glabāšanu. Tas paredz, ka valsts pilsoņu vārdi, uzvārdi, lietotājvārdi un paroles, adreses un telefona numuri jāglabā serveros, kas atrodas Krievijas teritorijā.

Attiecībā uz jauno likumu, „Apple” nevar izpildīt šādu prasību. Kā zināms, „Apple” produktu dati tiek glabāti „iCloud” servisā un attiecīgie serveri atrodas ASV teritorijā, bet kompānija negrasās tos pārvietot uz Krieviju. Ja vien jaunpieņemtais likums netiks grozīts, tad Krievijas valdība liegs piekļuvi visiem „Apple” sniegtajiem pakalpojumiem.

Ir izskanējis vēl viens iespējamais iemesls „Apple” darbības izbeigšanai Krievijā – kompānijas vadītāja Tima Kuka publiskais paziņojums par netradicionālo seksuālo orientāciju.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 jussi @ 2014.11.13 19:02

Izlabojiet 3 paragrāfu, Krievija nevar distancēti bloķēt telefonus to var Apple.

#2 kalibri @ 2014.11.16 11:58

a kas tad mums ,ja tik debil tautas vaditaji lai  ciec tauta

#3 Vecisss @ 2014.11.24 11:22

Jaaa, norubiit to parashu no pasaules aprites.

#4 zero123 @ 2014.11.24 15:15

Kāpēc parašu?Un atstāt mega ūberīgo sūda androīdu ar visiem saviem ikdienas debīlajiem update, no kuriem tāpat nav jēgas un kuri traucē mierīgi dzīvot?