Datuve :: Tirdzniecības centrā Spice būs apskatāma telekomunikāciju vēstures izstāde

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 58

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 58

Datuve.lv video
Top.LV

Tirdzniecības centrā Spice būs apskatāma telekomunikāciju vēstures izstāde

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.09.29 14:29  

Sākot ar šīs nedēļas nogali, 1. oktobri, tirdzniecības centrā Spice Home veselu mēnesi bez maksas apskatāma Lattelecom veidotā telekomunikāciju vēstures izstāde.

Pasākuma „Atrodi savu hobiju” ietvaros ikviens apmeklētājs varēs apskatīt daļu no Lattelecom vēsturiskās tālruņu kolekcijas, lai novērtētu tehnoloģiju apbrīnojami straujo progresu vairāk nekā gadsimta garumā. Ekspozīcijā mijas senais ar mūsdienīgo – tajā būs redzami gan senie telefona aparāti, piemēram, Ulmaņlaikos ražotie tālruņi, pagājušā gadsimta 60-80 gadu taksofons un pat Morzes aparāts, gan arī šodien aktuālās saziņas ierīces – datori ar superātru optiskā interneta pieslēgumu, kas paver pavisam jaunas saziņas un informācijas apmaiņas iespējas.


Mainoties tehnoloģijām, mainās arī vārdu „telefons” un „telefonsaruna” nozīme, jo sarunāties nu iespējams arī internetā. Lattelecom stendā būs iespējams izmēģināt virtuālo telefonu jeb softphone, kas ir tas pats Lattelecom tālrunis, tikai interneta vidē, līdz ar to pieejams jebkurā vietā, kur vien pieejams internets.

Paralēli izstādei – 1. un 2. oktobrī no plkst. 11:00 līdz 18:00 - ikviens interesents aicināts iepazīt arī informācijas tehnoloģiju caurvītus hobijus un uzdot sev interesējošos jautājumus šo vaļasprieku pazinējiem – Latvijas videospēļu entuziastiem.

Videospēļu cienītāji varēs iepazīties ar aktuālākajām videospēlēm un to spēlēšanas kultūru, kā arī praktiski izmēģināt savus spēkus tajās, bet tie, kas labāk vēlas izbaudīt televīzijas saturu, varēs izmēģināt Latvijā modernākās televīzijas - Lattelecom interaktīvās televīzijas - iespējas – raidījumu ierakstu, arhīva, video nomas, TV gida, valodas, subtitru u.c. funkcijas.

Tehnoloģiju izstāde apskatāma tirdzniecības centra Spice Home 2. stāvā, kur norisināsies arī videospēļu un interaktīvās televīzijas aktivitātes. Konsultācijas un virtuālo tehnoloģiju testi būs pieejami bez maksas un vecuma ierobežojumiem.

Saistītie raksti