Datuve :: No Vācijas un Zviedrijas uz Latviju zvana biežāk

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 123

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 123

Datuve.lv video
Top.LV

No Vācijas un Zviedrijas uz Latviju zvana biežāk

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.08.25 15:12  

Pēdējo mēnešu laikā, salīdzinot ar to pašu periodu pērn, Latvijas iedzīvotāji viesabonēšanas pakalpojumus Vācijā un Zviedrijā lietojuši gandrīz par 20% vairāk, savukārt Liebritānijā par tikpat procentiem mazāk, liecina mobilā sakaru operatora Tele2 dati.

“Viesabonēšanas pieaugums Vācijā, visticamāk, skaidrojams nevis ar biežāku Latvijas iedzīvotāju ceļošanu, bet darba tirgus atvēršanu šajā valstī. Tāpat, iespējams, šogad iedzīvotāji priekšroku dod darba meklējumiem Zviedrijā nevis Lielbritānijā, kas izskaidro viesabonēšanas patēriņa tendences,“ saka Jānis Spoģis, Tele2 komercdirektors.

Šogad, izbraucot ārpus Latvijas, iedzīvotāju norunāto minūšu un nosūtīto īsziņu skaits palicis praktiski nemainīgs, savukārt mobilais internets lietots biežāk – patērētais datu apjoms pieaudzis par 20%, salīdzinot ar pagājušo gadu. Kopumā iedzīvotāji viesabonēšanas pakalpojumus visaktīvāk izmanto vasaras mēnešu laikā, īpaši jūlijā un augustā, kas tradicionāli ir ierastais atvaļinājumu un atpūtas laiks, kas bieži tiek pavadīts ārpus Latvijas. Pēc veikto sarunu apjoma iedzīvotāju populārākie ceļojumu un biznesa galamērķi ir Vācija, Lietuva, Zviedrija, Lielbritānija un Igaunija.

“Atrodoties ārzemēs, iedzīvotāji daudz aktīvāk lieto internetu, kas skaidrojams gan ar viedtelefonu popularitāti, gan ceļošanas paradumu maiņu. Ja pirms dažiem gadiem ceļojumi pārsvarā tika rūpīgi plānoti vēl esot Latvijā, tad tagad ar interneta telefonā palīdzību cilvēki var būt elastīgāki un plānot ceļojumu – rezervēt naktsmītnes, meklēt informāciju par tūrisma objektiem, atrast ceļu ar navigācijas palīdzību un pat iegādāties aviobiļetes – jau atrodoties ceļojumā,” skaidro J.Spoģis.

Visvairāk ārzemnieku Latvijā viesojas vasaras mēnešos, ko parāda strauji pieaugošais viesabonēšanas patēriņš. Salīdzinot ar pērnā gada vasaru, šogad Latvijā strauji palielinājies ārzemnieku veikto zvanu un nosūtīto īsziņu skaits, savukārt patērētais datu apjoms ir pieaudzis gandrīz divas reizes.

Saskaņā ar jaunajiem viesabonēšanas tarifiem Eiropas Savienībā (ES) kopš 1.jūlija visā ES maksa par zvanu, atrodoties ārzemēs, nedrīkst pārsniegt 35 eiro centus minūtē bez PVN, bet maksa par ienākošo zvanu – 11 eiro centus minūtē. Tādējādi, dodoties ceļojumā pa ES valstīm, Latvijas iedzīvotājiem zvans uz Latviju nedrīkst maksāt vairāk par 0,30 Ls/min ar PVN, bet ienākošais zvans – vairāk par 0,09 Ls/min ar PVN.

Tele2 klientiem piedāvā vēl izdevīgākus nosacījumus – visās 30 Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīs zvans EEZ robežās (no ārzemēm uz mājām vai citu EEZ valsti) maksā ne vairāk kā 0,29 Ls/min, bet ienākošais zvans – ne vairāk kā 0,09 Ls/min. Par nosūtītu īsziņu EEZ valstīs nebūs jāmaksā vairāk kā Ls 0,09. Lai klientus pasargātu no negaidīti lieliem rēķiniem, Tele2 ir izstrādāti vairāki risinājumi. Iebraucot vai šķērsojot jebkuru EEZ valstu robežu, Tele2 klienti automātiski saņem informatīvu īsziņu, kurā norādīti ienākošo un izejošo zvanu tarifi, atrodoties šajā valstī, kā arī īsziņu un datu pārraides tarifi. Tāpat visiem Tele2 klientiem, izbraucot ārpus Latvijas, tiek aktivizēts Ls 38 limits datu pārraidei visās pasaules valstīs.

“Tele2 pēdējā gada laikā vairākas reizes ir samazinājis viesabonēšanas pakalpojumu cenas, tāpēc šobrīd viesabonēšanas tarifi ir vieni no lētākajiem Eiropas Savienībā. Īpaši izdevīgi Tele2 klientiem ir doties uz Igauniju, Lietuvu, Krieviju un Zviedriju, kur Tele2 tīklā ienākošie zvani ir bez maksas,” piebilst J.Spoģis.

Šī gada pirmajos 6 mēnešos Tele2 ir noslēgusi 27 GSM, 49 GPRS, 58 3G jaunus servisu līgumus ar sadarbības partneriem visā pasaulē. Pateicoties daudzajiem servisu līgumiem Tele2 klienti plaši var gan izmantot balss un SMS pakalpojumus, gan arī datu pārraides pakalpojumus. Kopumā Tele2 ir sadarbība ar 373 viesabonēšanas operatoriem, kas Tele2 klientiem nodrosina viesabonēšanas pakalpojumus GSM tīklā jau 145 valstīs, datu pārraides pakalpojumu – 97 valstīs.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 Gestapo @ 2011.08.25 17:33

Šis ir IT portāls vai arī kāda lēta klaču lapele?

#2 davfreim @ 2011.08.26 17:19

Tieši tā WTF? Kaut kāda stulba MELE2 reklāma.

#3 rt @ 2011.08.26 18:35

tas ir preses zinjas

#4 aizbraucējs @ 2011.08.28 21:11

Nu tad jau nu gan stulbi secinājumi.
Tie kas aizbrauc uz kādu valsti reāli STRĀDĀT, nevis piehaltūrēt pāris nedēļas, vienmēr iegādājas vietējā operatora SIM karti. Piemēram es savulaik savu 7 gadus ilgo LMT pieslēgumu pārtaiasīju uz OKarti, tad no tās atteicos pavisam. Nu jau 1.5 gadus mani ar latviju saista tikai pilsonība... bet arī tas nav uz ilgu laiku. ;)