Datuve :: Pētījums: piektā daļa interneta lietotāju dienu sāk ar e-pasta vai sociālo tīklu pārbaudīšanu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 55

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 55

Datuve.lv video
Top.LV

Pētījums: piektā daļa interneta lietotāju dienu sāk ar e-pasta vai sociālo tīklu pārbaudīšanu

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.06.27 12:10  

Datora un interneta lietošana ir kļuvusi par neatņemamu ikdienas rutīnas sastāvdaļu, un piektā daļa Latvijas interneta lietotāju dienu sāk ar e-pasta vai sociālo tīklu pārbaudīšanu, liecina Lattelecom un tirgus izpētes aģentūras TNS Latvia veiktais pētījums.

Piektā daļa jeb 21% aptaujāto atzīst, ka e-pasta un sociālo tīklu pārbaudīšana vienmēr ir viena no pirmajām lietām, ko viņi izdara no rīta, savukārt lielākā daļa jeb 48% interneta lietotāju atzīst, ka šādi savu dienu sāk dažreiz.

Pētījuma rezultāti atspoguļo ne tikai interneta lietotāju ikdienas rituālus, bet arī vērš uzmanību uz interneta un tā satura pieejamības nozīmi.

„Iegūtie dati ļauj secināt, cik būtisku lomu interneta pieejamība ieņem cilvēku dzīvēs, tādēļ attīstīta platjoslas interneta infrastruktūra valstī ir ļoti svarīga. Lattelecom pēdējos gados ir nopietni investējis optiskā tīkla attīstībā, un šobrīd jaudīgs internets ir pieejams jau vairāk nekā 360 000 mājsaimniecību lielākajās pilsētās un apdzīvotajās vietās,” skaidro Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

Pēdējos gados, pieaugot viedtālruņu, klēpjdatoru un plaukstdatoru popularitātei, pieaug arī interneta patēriņš un prasības pret interneta pieslēguma jaudu. Lai padarītu interneta pārlūkošanu ikdienā pēc iespējas ērtāku un izmaksu efektīvāku, Lattelecom iesaka izvēlēties WiFi bezvadu internetu.

Tiem interneta lietotājiem, kam ir augstas prasības pret interneta ātrumu, vislabākais risinājums ir ātrs un jaudīgs fiksētais internets, kas papildināts ar bezvadu jeb WiFi risinājumu un ļauj internetu ērti izmantot visā mājā un arī ārpus telpām.

Nesen veiktā Lattelecom un TNS Latvia pētījuma dati rāda, ka gandrīz ceturtā daļa interneta lietotāju jeb 24% respondentu jau šobrīd mājas izmanto WiFi jeb bezvadu internetu, un trešdaļa no tiem jeb 33,7% WiFi tīklam mājās ir pieslēguši trīs un vairāk ierīces.

Patlaban Lattelecom optiskais internets ar ātrumu līdz pat 500 Mbit/s jau ir pieejams vairāk nekā 360 000 mājsaimniecību visā Latvijā - Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Salaspilī, Ventspilī, Valmierā, Jūrmalā, Liepājā, Ogrē, Jēkabpilī, Olainē, Aizkrauklē, Rēzeknē, Talsos, Cēsīs, Līvānos, Mārupē, Ulbrokā, Tukumā, Ādažos, Ozolniekos, Piņķos, Bauskā, Ķekavā un citur.

TNS pētījums veikts 2011. gada aprīlī un tajā piedalījās 750 respondentu vecumā no 18 - 55 gadiem.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 karuuzo @ 2011.06.27 14:00

Normāli, es gan sāku ar modinātāja glušīšanu :D

m

#2 Android WWW @ 2011.06.27 14:16

nesapratu, pričom te tas 500mbit nets, kas nav pieejams 528000 mājsaimniecību visā Latvijā

#3 ddd2 @ 2011.06.27 14:53

es ik 1/2 stundu pārbaudu e-pastu!