Datuve :: Viedtālruņu ražotājiem jāatsakās no neērtiem risinājumiem

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 46

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 46

Datuve.lv video
Top.LV

Viedtālruņu ražotājiem jāatsakās no neērtiem risinājumiem

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.05.23 15:32  

Arvien vairāk cilvēku gan Latvijā, gan Baltijas valstīs kopumā dod priekšroku viedtālruņiem un to sniegtajām iespējām. Tomēr Latvijā ir Baltijā zemākais šo tālruņu lietotāju īpatsvars – 15%. Lai arī cilvēki atzīst, ka viedtālruņu funkcijas ļauj pilnvērtīgāk izmantot mūsdienu saziņas iespējas, tomēr, salīdzinot ar parasto mobilo tālruni, atsevišķi „gudro” telefonu parametri sagādā vilšanos. Šādi dati iegūti Samsung Electronics Baltics veiktajā Baltijas mobilo tālruņu lietotāju aptaujā.

Lai noskaidrotu šī brīža situāciju saistībā ar viedtālruņu lietošanu, maija sākumā katrā Baltijas valstī tika aptaujāti vairāk nekā 1000 respondentu. Rezultāti parāda, ka visvairāk viedtālruņu lietotāju ir Lietuvā – 28%, tad seko Igaunija ar 21%, bet Latvija ar 15% pagaidām ir pēdējā vietā.

Veiktajā aptaujā parasto tālruņu lietotāji kā galvenos faktorus, kas viņus attur no viedtālruņu lietošanas, norādīja īso akumulatora darbības laiku, masīvo korpusu un augsto cenu. Vienlaikus lietotāji atzina, ka viņus neapmierina parasto tālruņu ekrānu kvalitāte un ierobežotais papildiespēju klāsts, kas neļauj pilnvērtīgi izmantot visas mūsdienu tehnoloģiskās iespējas.

„Lai arī pagaidām Latvijā viedtālruņu lietotāju īpatsvars ir salīdzinoši zems, tomēr paredzams, ka šī gada otrajā pusē tas strauji pieaugs līdz ar jaunas tālruņu paaudzes ienākšanu vietējā tirgū. Jau šonedēļ tirdzniecībā nonāk jaunākais Samsung Galaxy S II viedtālrunis, kas ir īpaši izstrādāts, lai ieviestu viedtālruņos tās īpašības, kas līdz šim lietotāju acīs bija parasto tālruņu priekšrocība – piemēram, ērts un viegls korpuss un ilgs akumulatora darbības laiks. Ar Galaxy S II Samsung vēlas mainīt līdzšinējo situāciju, kad, izvēloties par labu plašākām funkcionālajām iespējām, lietotājiem nācās upurēt tādas pašsaprotamas lietas kā kompaktu dizainu vai pietiekamu akumulatora darbības laiku, kas ļautu uzlādēt tālruni retāk nekā reizi dienā,” stāsta Māris Ķikāns Samsung Electronics Baltics Telekomunikācijas produktu pārdošanas daļas produktu vadītājs.

Izvēloties jaunu tālruni, kā nozīmīgākos ekrāna kvalitātes faktorus respondenti norāda tā izturību pret skrāpējumiem un redzamību spožā saules gaismā – 59% no viedtālruņu lietotājiem šajā ziņā ir saskārušies ar ekrāna satura redzamības problēmām. Otrs būtiskākais tālruņa izvēles faktors ir akumulatora darbības ilgums. To par nepietiekamu atzīst vairāk nekā puse viedtālruņu lietotāju. Turklāt aptuveni piektā daļa norāda, ka savus viedtālruņus uzlādē vismaz reizi dienā.

Nozīmīgs tālruņa izvēles faktors ir dizains, jo līdztekus prasībām pēc kompaktuma cilvēki viedtālruni uztver arī kā nozīmīgu stila aksesuāru. Turklāt Igaunija ir vienīgā valsts, kur patērētāji neizvēlas viedtālruņus, vadoties pēc to ražotāja, savu izvēli lielākoties balstot uz praktiskiem apsvērumiem. Savukārt Latvijā un Lietuvā ražotājs ir viens no galvenajiem izvēles faktoriem.

Māris Ķikāns skaidro: „Pašlaik ir būtisks pavērsiena punkts viedtālruņu tirgus attīstībā, jo ir ļoti svarīgi, kā katrs ražotājs spēs piepildīt patērētāju prasības, kas izteikti parādās arī šajā aptaujā. Svarīgi ir sabalansēt lietotāju paustās vēlmes pēc dizaina ar tālruņu veiktspēju un funkcionalitāti. Jāatsakās no risinājumiem, kas faktiski samazina viedtālruņu lietojamību un ierobežo to piemērotību atsevišķām patērētāju grupām. Piemēram, līdz šim viedtālruņi nebija piemēroti cilvēkiem, kuriem nepieciešams ne vien daudzfunkcionāls, bet arī izteikti kompakts tālrunis, vai arī cilvēkiem, kam nav iespējas regulāri – vismaz reizi dienā – uzlādēt tālruņa akumulatoru.”

No šodienas Latvijā ir pieejams jaunākais Samsung viedtālrunis Galaxy S II, kas aizsāk jaunu viedtālruņu paaudzi, – tas piedāvā ne vien plašāku funkcionalitāti salīdzinājumā ar līdzšinējiem viedtālruņiem, bet arī kompaktu dizainu, nevainojamu ekrāna redzamību un ilgu akumulatora darbības laiku. Šis viedtālrunis ir izstrādāts tā, lai nodrošinātu lietotājiem augstāko veiktspēju izcili plānā un vieglā korpusā. Samsung Galaxy S II ir pašlaik ātrākais viedtālrunis ar 1,2 Ghz divu kodolu procesoru un Android 2.3 Gingerbread operētājsistēmu. Turklāt tā korpuss ir vien 8,49 milimetrus plāns. 4,27 collu SUPER AMOLED Plus tehnoloģijas ekrāns nodrošina teicamu redzamību pat spožā apkārtējā apgaismojumā. Viedtālrunis ir aprīkots arī ar četriem Samsung izstrādātajiem pakalpojumu servisiem, kas nodrošina ērtu un tūlītēju piekļuvi mūzikai, spēlēm, grāmatām un žurnāliem, kā arī sociālo tīklu pakalpojumiem.

Plašā funkcionalitāte neierobežo viedtālruņa darbības laiku starp uzlādes reizēm, pateicoties uzlabotajam Galaxy S II akumulatoram, kas spēj nodrošināt ievērojami ilgāku tālruņa darbības laiku.

Arī tālruņa cena – viens no faktoriem, kas kavē patērētājus izvēlēties viedtālruni – ir risināma problēma. Galaxy S II var iegādāties LMT un Trodeks veikalos ar pirmo iemaksu 0 Ls, kā arī citās mobilo tālruņu tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 pedagogs @ 2011.05.23 16:33

bla bla bla nopērciet samsung raksts....

#2 Gestapo @ 2011.05.23 17:42

Izlasiju līdz pusei... gandrīz aizmigu no garlaicības.
Pirmkārt Samsung Galaxy S 2 jau tirdzniecībā ir veselu nedēļu. Un otrkārt, ja Samsungam nebūtu sakāpuši galvā s**i, tad viedtālruņu lietotāji Latvijā būtu vairāk. Uzskrūvēt 540 Ls. par telefonu tas nav normāli. Man sāk izraisīties riebums pret šo kompāniju. Lai gan televizorus šie ražo labus.

#3 Android WWW @ 2011.05.23 19:21

tam samsūdam ir arī zvanīšanas funkcija vai no Android market jāpērk pa bargo piķi?

#4 xy @ 2011.05.23 19:50

Taču viss šis iet sviestā.
Telefons - īsziņām un zvaniem. Man ir parastais tālrunis ar Qwerty.
Tas izskatās slimi, ka atrodoties sabiedriskā vietā visi tikai spaida savus ekrānus.
Pa vasaru laukā vilkšu veco labo Nokia 6210, vismaz akumulators turēs ļoti ilgi!

#5 Boņs @ 2011.05.23 22:57

Nu ērtības ziņā touchi ir pilnīgi garām.. Vienīgais, kas šo pasākumu izvelk, ir plašais funkciju klāsts. Nebūtu qwerty, sen būtu pārgājis atpakaļ pie vecā/labā se810i.

#6 noisex WWW @ 2011.05.24 02:22

Tas ir smiekligi un slimi..maxat 500-600ls par telefonu..OMFG. Tad jau lietoju labak kadu leetu suudu bez touchscrena..var piezvanit un aizsutit SMS...tas nav normali ;) ...tas ir tiaki telefons. ..man pirmstam ir bijushi visi iespejamie viedtalrunji..visi kaa viens oir saplisushi...pareizak sakot ekrani...vinjiem nepatik nekai satrucinajumi vai spiedieni. pilna atvilkne ar tiem viedtalrunjiem...bet nu baterejas daribas ilgus un atrdarbiba un iztureshanas pret ekranu kaa pret olu izbesija.

#7 ozis @ 2011.05.24 14:25atraksti man PM vai astonkajis at gmail.com, varbūt nopirkšu no tevis tos viedtālruņus rezerves daļām.

#8 ValchaX @ 2011.05.25 12:44

Virs 100Ls par telefonu nemaksāšu, pat ja apzeltīts un ar dimantiem inkrustēts, sviests! Un kāpēc Latvijā, atšķirībā no normālajām pasaules valstīm mobīlie netiek subsidēti, nafig man jāmaksā gan par tarifu plānu gan vēl arī mēneša maksu par pašu telefonu?! Nu i nah...

#9 Evers @ 2011.05.25 14:27

Maksāt tādu naudu par telefonu ar krāšņu Amoled displeju, kurš diemžēl ilgi nekalpos - parādīsies iedegumi jau pēc dažiem mēnešiem, turklāt baterija jālādē katru vai gandrīz katru dienu? Nu nē, paldies! Viedtelefonu pirkšu pēc kādiem 2 vai 3 gadiem, kad bums būs puslīdz pārgājis un būs labāka kvalitāte.