Datuve :: Samsung paziņo par Cortex A9 divu kodolu mobilo procesoru

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 54

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 54

Datuve.lv video
Top.LV

Samsung paziņo par Cortex A9 divu kodolu mobilo procesoru

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2010.09.07 17:48  

Samsung veidotais Hummingbird 1 GHz ARM Cortex procesors ir viens no iemesliem, kuru dēļ uzņēmuma veidotā Galaxy S viedtālruņu līnija ir tik ļoti iecienīta patērētāju vidū. Tagad Samsung paziņojuši par kādu jaunu procesoru 1 GHz ARM Cortex A9 divu kodolu procesoru ar segvārdu Orion.

Hummingbird procesoram, kas atrodams tādās ierīcēs, kā Epic 4G un gaidāmajā Samsung Tab planšetdatorā, ir viens kodols. Savukārt Orion procesorā apvienoti divi 1 GHz Cortex A9, piedāvājot par aptuveni 50% labāku veiktspēju nekā Hummingbird, tajā pašā laikā uzlabojot akumulatora darbības laiku un pieļaujot 1080p video uzņemšanu un atskaņošanu.


A9 veiktspēja ir balstīta uz 45nm arhitektūru (salīdzinājumam – A8 balstīts uz 65nm). Katrs kodols piedāvās 32KB datu kešatmiņu, 32KB instrukciju kešatmiņu un 1MB L2 kešatmiņu, kas optimizē CPU apstrādes veiktspēju un piedāvā ātru pārslēgšanos vairāku uzdevumu vidē. Uzlabotais GPU piedāvās piecreiz labāku grafisko veiktspēju nekā Hummingbird.

Uzņēmuma preses relīzē teikts, ka ar jauno procesoru tiks piedāvāti dažādi datu uzglabāšanas veidi, tajā skaitā NAND flash, moviNAND, SSD vai HDD ar SATA un eMMC saskarsnēm. Tāpat būs iespēja izmantot mobilos LPDDR2 vai DDR3 atmiņas moduļus.


Orion procesors, pateicoties HDMI 1.3a saskarsnei, ļaus ierīces ekrānā attēlot divus displejus vienlaicīgi, kā arī pievienot vienu ārējo displeju, piemēram, televizoru.

Jaunais procesors „atsevišķiem klientiem” būs pieejams jau šī gada pēdējā ceturksnī, savukārt masveida ražošana tiks uzsākta nākamā gada pirmajā pusē. Ap to laiku arī varētu būt gaidāms pirmais viedtālruņu klāsts, kas piedāvās jaunos procesorus.

DailyTech

Saistītie raksti

Komentāri

#1 Box WWW @ 2010.09.07 20:17

sick - gaidam kas nu bus

#2 dtm @ 2010.09.07 20:49

nīīce būs... jau ar A8 ūberkūlie devaisi nāca - tagad tik atliks odekolonu divās strūklās čurāt ;) mid-os šitie korteksi ir kā kulaks uz ac's...

#3 TrakaisKursis @ 2010.09.07 21:44

ARM sāk uzvaras maršu, šis procesors, protams, nepaliks vien mobilajos tālruņos - potenciāls pārāk liels...

#4 kriistaaps @ 2010.09.11 17:25

Woow! Buutu jau super kool ja HTC Desire HD varētu šito iemaukt...

Kautgan atkal visticamāk dēļ šī monstra procesora būs pa 100-200eur dārgāks telefons... :D IIPASI LATVIJA! :D