Datuve :: Mozilla atspēko Symantec pārmetumus drošības jomā

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 69

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 69

Datuve.lv video
Top.LV

Mozilla atspēko Symantec pārmetumus drošības jomā

Ievietoja: afigel @ 2005.09.21 01:02  

Pasaules medijos, kā arī Datuvē, tika publicēts ziņojums, kurā kompānija Symantec pārdroši izteica viedokli, ka interneta pārlūks Firefox ir nedrošāks salīdzinājumā Internet Explorer.
Nu ko - Firefox izstrādātāji neguļ uz lauriem un ir izplatījuši savu viedokli- atbildes ziņojumu.
Tristans Nitots (Tristan Nitot), Mozilla Europe prezidents, paziņoja, ka Mozilla spējas reaģēt uz atklātajām ievainojamībām un aizlāpīt tās ir daudzreiz efektīvākas nekā kompānijai Microsoft.

Ja salīdzina abu kompāniju reakcijas laikus uz drošības ievainojamībām, tad var par piemēru ņemt, kaut vai pēdējo gadījumu - 6. septembrī tika paziņots par ievainojamību, kuru izraisa IDN bufera pārpildes kļūda. 8. septembrī problēma tika publiskota, lai gan Mozilla parasti cenšas neatklāt programmas ievainojamību plašākai publikai, pirms nav izlaists ielāps.

Lai vai kā - problēma tika atrisināta 9. septembrī un lietotājiem tika piedāvāts manuāli šo ievainojamību novērst, jeb lejupielādēt ielāpu, kas novērš šo kļūdu. 10 dienu laikā tika izlaista jauna programmas versija, kurā jau šī problēma bija pilnībā atrisināta.
Pēc Tristana Nitota teiktā, Microsoft nolēmis šomēnes neizlaist nevienu drošības ielāpu.

Atsaucoties uz drošības kompānijas Secunia statistiku, Microsoft ievainojamības tika atzīmētas kā "ļoti kritiskas", tajā pašā laikā Firefox - maznozīmīgas.
Pēc Ollie Whitehouse, Symantec darbinieka, domām, šādi rezultāti radušies sakarā ar to, ka Firefox ir pieejams mazāku laika posmu kā IE. Liela nozīme ir arī tam, ka Firefox ir atvērtā koda programma, kas nozīmē, ka jebkurš, kam ir zināšanas un interese, var programmas kodā meklēt kļūdas un ziņot par tām izstrādātājiem.

Firefox kļūstot arvien populārākam, tas kļūst arī arvien pievilcīgāks mērķis ļaunajiem urķiem, un cilvēkiem, kas ir pārgājuši no IE uz FF, ir jāpadomā, vai apgalvojums, ka FF ir drošāks vēl joprojām ir patiess. Nevajadzētu paļauties tikai uz pārlūka nomaiņu, bet gan izvērtēt sistēmas konfigurāciju kopumā.

Avots: news.zdnet.co.uk

Saistītie raksti

Komentāri

#1 artis @ 2005.09.21 02:29

Kaut kas man te nepatīk...
Opera kļūst par bezmaksas programmu, tad pēkšņi tā paziņo, ka gatavojas izlaist pilnīgi jaunu, vēl neredzētu pārlūku, un tam vēl pa vidu Symantec pēkšņi uzrodas ar visiem nepieņemamu faktu, ka FF ir nedrošāks par IE. Kas noved pie tā, ka FF spārda IE ar  "jaukiem" izteikumiem. Hmm... Kas te noteik?  :)

#2 Kāds @ 2005.09.21 04:41

.. un tā sākās Pirmais pārlūku karš ..

#3 VR @ 2005.09.21 09:22

Sāk jau bišku apnikt šitas viss. Lietojiet tak cilvēki to kas jums patīk un ļujiet citiem lietot to kas viņiem patīk.

#4 Brutto @ 2005.09.21 09:23

Kāds rakstīja:

.. un tā sākās Pirmais pārlūku karš ..

Prcizēšu: Tā sākās Pirmais Pasaules Pārlūku Karš (turpmāk tekstā PPPK:)

#5 zaagjis @ 2005.09.21 10:15

offtopic : PPPK - jau noticis ir ļoti sen atpakaļ(kaut kad 90-ajos). So tagad tas vairs nav 1. bet kurais jau.

#6 Brutto @ 2005.09.21 10:22

Tā viņš ir.

#7 karuuzo @ 2005.09.21 10:38

Sviests. Labāk ar to pašu FF bridīšu uz jy.lv (banners tepat blakus, ka kreisi). Tur vismaz mocis uz družbas (nu labi, drīzāk tipa husqvārnas motoriem) ielikts :)

m

#8 a1zdedze @ 2005.09.21 11:01

pirmais LIELAIS KOMERCIAALAIS paarluuku karsh bija IE vs. Netscape. tas nosleedzaas ar IE 4. versijas iznaakshanu un NS 3.xx sakaavi. palabojiet, ja nepareizi atceros.

#9 das killa @ 2005.09.21 11:51

Bars kas ieciklējies uz FF!

No sākuma arī biju pārņemts ar domu FF drošāks ātrāks utt.. bet realitāte diemžēl ir savādāk..

FF tikai vajag savākt kritisko massu un tas kļus par maksas produktu, kuru nopirks kāda kompānija..
google.com varētu būt lielisks kandidāts ne, un tikai lai kļūtu vēl lielāka smagnējāka kompānija, lai tik ierautu kādu dollāru!

Pēc kāda laika paskatīsiemes...

#10 Huh @ 2005.09.21 13:14

das killa rakstīja:


FF tikai vajag savākt kritisko massu un tas kļus par maksas produktu, kuru nopirks kāda kompānija..

Nesen izveidoto Mozilla Corporation var nopirkt, Mozilla Foundation nav pērkams - tā ir bezpeļņas organizācija. Un ja arī tomēr to visu nolikvidē - pēdējās brīvās versijas sourči tāpat paliek. Atradīsies pietiekoši daudz ieinteresēto, kas to projektu turpinās bez pašas Mozillas līdzdalības.

Ar Operu gan var tevis aprakstītais notikt. Labu pārlūku dod par brīvu - palielinās lietotāju skaits. Sasniedz kritisko masu, kāds nopērk Opera Software. Un viss... sources nevienam (izņemot to mērgli, kurš nopirka Operu) nav.

Tāda lūk ir atšķirība starp "free as in speach" (FF) un "free as in beer" (Opera)...

#11 memorex @ 2005.09.21 14:10

IE for ever

#12 Gatiuss @ 2005.09.21 19:07

IE rulee foreva!

#13 zimbabve @ 2005.09.21 22:40

Pats personīgi neesmu saskāries ar nevienu vīrusu, kas ir iegūts caur Opera vai FF, atšķirībā no IE.. Domājams, ka tas ir kārtējais neveiksmīgais mēģinājums pievērst uzmanību IE ( M$ ķeras pie pēdējā salmiņa - nepatiesības izplatīšanas) :(
Protams, tikai manas domas par to salmiņu (galu galā ko tik par naudu neizdarīsi ;) )

#14 microns @ 2005.09.21 22:47

Varētu padomāt, ka bezpeļņas organizācija ir organizācija bez īpašnieka vai kaut kā tā. Kāpēc tad to nevar nopirkt?

Ja runā par to, ka open source nodrošina to, ka katrs var uzlabot softu, tad tas ir totāls sviests. Lai kāds produkts varētu attīstīties, tam ir jāvirzās kādā konkrētā virzienā. Ir jābūt konkrētiem cilvēkiem, kuri ir atbildīgie, kuri izstrādā plānus un paredz nākotnē darāmos darbus utt. Ja kaut kādi mistiski hakeri no visas pasaules katrs ieprogrammēs vienu pogu vai dialoga logu, tad tur būs viens konrēc juceklis. Un nekas vairāk.

#15 pyro WWW @ 2005.09.22 13:30

#14 un #16 pilniigs spams. kaa jau komenteeju pie raksta kur bij teikts par symantec peetijumu, un kaa teica sii raksta autors - ff ir daudz jaunaaks par ie. tur arii visa probleema. ja ff buutu tik pat vecs kaa ie tad saubos vai ff buutu kaut vai 1 caurums meenesi..

#16 artis @ 2005.09.23 01:09

Man tādas aizdomas, ka kāds šī kara rezultātā kritīs.. Vai arī nāks, kas jauns (neskaitot Merlin)..

#17 Osis @ 2005.09.27 23:51

Opensource projekti principiāli balstās uz "maniakiem" kam patīk kaut ko darīt, no 6 miljardiem cilvēku kopā sanāk liels skaits, kas padarīsies vienkārši tāpat. Šādā veidā arī ir tapis pats opensource. Linux kernelis piemērma tika aizsākts ar Linus Torvalda rokām, tagad cik cilvēki strādā pie tā izstrādes? un katrs dara ko savu (katram savs menucis sava poga), un strādā.

#18 Nu bet opera Foreverz! @ 2007.04.19 16:33

Ne tā atmiņu tij ne gļu4ī. Drošības kļūdas tiek izlabotas ātri. Protams opera kā kompāniju iespējams norpirks bet tapēc jau atrodas duraki kas lieto FF. FF dēļ opera turpinās būt nemanoša un droša. Kamēr 1. WEB pārlūku pasaules karā kausies IE vs FF. Opera nemanot lietos kaudzēm lietotāju kuri visiem ieteiks FF :). FF kļūs labāks par Opera. Bet daudzi tik un tā paliks pie operas līdz entajiem caurumiem. Un tad gāzīsies uz FF :) Bet ap to laiku būs jau IE8 kas apsteigs šitos kropļus. Bet ar to jau karš nebeigsies. Iznāks jauna MS OS. Ap to laiku FF būs viss drošākais kamēr opera atkal nemanāmi negļu4īs un būs droša. <Story never ends>