Datuve :: Seši interesanti roboti no IFA 2016

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 270

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 270

Datuve.lv video
Top.LV

Seši interesanti roboti no IFA 2016

Ievietoja: Draxo @ 2016.09.12 09:44  

Roboti šajā dekādē ir bijuši kā viens no galvenajiem "āķiem" dažādos tehnoloģiju pasākumos, lai piesaistītu apmeklētājus - arī IFA 2016 šajā ziņā neatšķīrās. Tajā bija aplūkojams plašs klāsts vecu un jaunu robotu - daži piesaistīja ar savām dejas kustībām, daži pārsteidza ar savu industriālo potenciālu, savukārt vēl daži lika brīnīties par savas eksistences jēgu. Daži no tiem netika pasniegti kā patērētājiem domāts produkts, bet gan tikai apmeklētāju izklaidei, veicot dažādus robotiskus uzdevumus. Šajā rakstā ir sniegts neliels apskats par 6 interesantiem robotiem, kas bija sastopami IFA 2016 Berlīnē.

ifa 2016 roboti

Tipron Cerevo
Cerevo jaunie transformējošie roboti varbūt nespēs paglābt pasauli no iebrucējiem, tomēr tie varētu padarīt mājas izklaidi daudz vieglāk baudāmāku. Tipron ir ar internetu savienots projektors, kas var tikt ieprogrammēts ieslēgties noteiktos laikos, transformēties uz iepriekš noteiktu vietu mājā un atskaņot lejupielādētu HD video uz sienām. Vai tas ir ikdienā nepieciešams - diez vai, tomēr noteikti satriecoši kā viens no tehnoloģiju sasniegumiem.

ifa 2016 roboti

Robomow
Šie mauriņu mīlošie roboti padara automatizētu Amerikas izplatītāko mājas darbu. Spējot nopļaut no 1300 līdz pat 11 500 kvadrātpēdas lielus zālājus (atkarībā no modeļa), Robomow piemīt mazdēla enerģija bez pukošanās par smago darbu. Līdz ar to - varat atlaisties un atvilkt elpu, kamēr zaļā mašīna parūpējas par Jūsu zālāja pielīdzināšanu.

ifa 2016 roboti

Qihan Sanbot
Sanbot ir multifunkcionāls robots, kas meklē iespēju pieteikties darbā par mājsaimnieci, apsargu, aprūpētāju vai skolotāju - ja vien kāds to noalgos. Ķīniešu kompānijas "Qihan" veidoto Sanbot var iegādāties par $5000 un ieprogrammēt dažādas papildu funkcijas. "Qihan" pārstāvji cer attīstīt šo produktu kā robotizētu servisu, pievienojot dažādas jaunas iespējas.

ifa 2016 roboti

Neato Botvacs
Roboti-putekļu sūcēji vairs nav nekas jauns, tomēr Neato Botvac D3 un D5 palīdz tos daudz pieejamākus, nemazinot kvalitāti un efektus. Līdzīgi kā Neato agrākie modeļi, arī D3 un D5 ir savienoti ar WiFi, ļaujot to lietotājiem veikt tīrīšanu, pašiem atrodoties ārpus mājas. Šie roboti ir aprīkoti arī ar unikālu lāzera navigācijas sistēmu SLAM, kas palīdz veidot tīrīšanas karti un pielāgoties telpām.

ifa 2016 roboti

Vestel TV-virpuļu trio
Ne visi roboti ir praktiski, piemēram - industriālo Vestel robotu trio. Tomēr to virpuļojošais ekrāns IFA pasākumā izskatījās tikpat piesaistošs un hipnotizējošs kā ritmisko vingrotāju izpildījums Rio Olimpiskajās spēlēs. Diez kad Olimpisko spēļu pasākumā tiks iekļauti sinhronie roboti?

ifa 2016 roboti

Samsung robots-mākslinieks
Pastāv visai šaura robeža starp tehnoloģiju un mākslu, un skices veidojošā Samsung robota roka parādīja pa druskai no abiem. Pēc IFA viesu attēlu analizēšanas robotizētā roka spēja veikt iespaidīgas skices uz Samsung Note 7 ar tā īpaši jūtīgo irbuli. Līdzīgi kā Vestel roboti - arī Samsung veidotais šeit neatradās, lai demonstrētu kompānijas produktu, tomēr tā veikums bija iespaidīgs.

Saistītie raksti