Datuve :: Robots, kas pats spēs paveikt mājas pienākumus

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 73

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 73

Datuve.lv video
Top.LV

Robots, kas pats spēs paveikt mājas pienākumus

Ievietoja: OskarsM @ 2016.01.20 20:00  

atlas

Būtu patīkami, ka kāds mājas darbus izdarītu mūsu vietā, kamēr paši malkojam kafiju pie galda, skatāmies savu iecienītāko filmu vai darām ko citu. Izskatās, ka jau vairs ne tik tālā nākotnē to varētu veikt robots, kas līdzinās cilvēkam.

Humonoīda robots "Atlas" prot iznest atkritumus, slaucīt grīdu un veikt citas ikdienišķas lietas, ko parasti dara cilvēks. Priecē fakts, ka ir kompānijas, kas cenšas uzlabot civiliedzīvotāju dzīves un nevis veido robotus armijas vajadzībām. Mūsdienās ir daudzi un dažādi roboti, taču neviens no tiem vēl nav tik precīzs kā cilvēks, kur nu vēl mājsaimniecības darbu viekšanai. Bet Floridas "Human & Mashine Cognition" (HMC) institūts arvien vairāk pietuvojas šai vīzijai ar savu izveidoto humonoīda robotu "Atlas".

"Atlas" komanda nesen publicējusi video, kurā ir redzama robota darbības reālā laikā - putekļu sūknēšana ar putekļsūcēju, atkritumu izmešana attiecīgajā vietā un citas darbības. Sīkāk par to zemāk redzamajā video:Protams, ka video laikā tiek demonstrēta robota prasmes un tā unikalitāte, taču joprojām robots pats nespēj pieņemt lēmumus katrā konkrētajā situācijā. Video nav iekļauti kadri, kuros operatori ievada atbilstošu kodu, tādējādi liekot robotam pildīt attiecīgo uzdevumu. Turklāt noteikti pamanījāt, ka video ir vairākkārtīgi paātrināts, kas nozīmē - robotu darbība ir ļoti lēna.

Cilvēce vēl ir tālu līdz tādam līmenim, lai sasniegtu tādus iespaidīgus robotus kādus mēs redzam Holivudas filmās. Tomēr jau tagad "HMC" ir ieguvusi vairākus finansiālus atbalstus no kompānijām un no dažādu konkursu atbalstītājiem un sponsoriem, kas ļauj turpināt šī projekta attīstību. Turklāt "HMC" neapstājas pie sasniegtā, jo komanda patlaban turpina cītīgi strādāt ar "Atlas" robotu, cenšoties uzlabot kontroles algoritmus, kas ļautu robotam būt precīzākam, ieviestu daudzveidīgākas kustības un lai robots automātiski pats spētu veikt vairākus darbus bez cilvēka palīdzības un nepārtrauktas klātbūtnes.

Saistītie raksti