Datuve :: Ķīna plāno rīkot Olimpiskās spēles cilvēkveidīgajiem robotiem

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 38

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 38

Datuve.lv video
Top.LV

Ķīna plāno rīkot Olimpiskās spēles cilvēkveidīgajiem robotiem

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2009.11.09 20:00  

Ķīna ir izrādījusi interesi par sacensību rīkošanu cilvēkveidīgajiem robotiem. Roboti un to veidotāji varēs parādīt savas spējas Olimpiskajās spēlēs, kas notiks nākamgad un ietvers 16 disciplīnas. Ikvienai komandai, kas vēlas piedalīties šajās Olimpiskajās spēlēs, nepieciešams robots ar divām kājām un rokām, kas atveidotu cilvēka kustības. Riteņu izmantošana nav atļauta.

Robotu sacensības notiks Harbinā, kurā atrodas Harbinas Tehniskais institūts un kurā notiek robotu futbola sacensības. Pasākuma organizatori cer, ka Olimpiskajās spēlēs piedalīsies apmēram 100 komandas no visas pasaules. Organizatoru mērķis pasākuma organizēšanā ir radīt jaunas idejas nākamās robotu paaudzes uzlabošanai.


2010.gada aprīlī līdzīgs notikums (RoboGames) risināsies San Mateo, Kalifornijā, kurā arī piedalīsies robotu veidotāji no visas pasaules.

Šādi pasākumi norisinās aizvien biežāk, jo palielinās robotu izmantošanas iespējas reālajā dzīvē. Arī tādi pazīstami uzņēmumi, kā Honda un Toyota ir iesaistījušies robottehnikas attīstīšanā.

DailyTech

Saistītie raksti

Komentāri

#1 oops! @ 2009.11.10 10:12

KūuL! Sen jau to gaidīju.

#2 ilmars38 WWW @ 2009.11.10 14:10

2050. gadā būs pasaules čempionāts: Roboti vs. Cilvēki... Vot tur būs ko paskatīties ;D