Datuve :: Google DeepMind AI uzvar spēles GO Eiropas čempionu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 91

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 91

Datuve.lv video
Top.LV

Google DeepMind AI uzvar spēles GO Eiropas čempionu

Ievietoja: OskarsM @ 2016.01.30 20:34  

GO

Iespējams Jūs noteikti atceraties 1996.gadu, kad dators (IBM Deep Blue) uzvarēja šaha čempionu Gariju Kasparovu (Gary Kasparov). Šaha spēle pati par sevi ir sarežģīta un domājoša, kurā pastāv 9 miljonu variantu iespējamajiem gājieniem, taču GO spēlei ir daudz vairāk variantu.

GO ir spēle, kas ir radījusies Senajā Ķīnā, un kuru uzskata par vissarežģītāko galda spēli pasaulē un tā ir aptuveni 4000 gadus veca. Sākotnēji spēle bija ļoti populāra Āzijā, taču tagad to pasaulē spēlē vairāk nekā 40 miljonu cilvēku.

GO spēlē divi cilvēki, kuru uzdevums ir aptvert ar saviem kauliņiem pēc iespējas vairāk brīvās teritorijas. Spēle notiek tik ilgi, kamēr kāds no spēlētājiem padodas, lai beigu beigās saskaitītu izcīnītos punktus. Ja spēlētājs ir pietiekami prasmīgs, tad viņš var ar saviem kauliņiem aptvert visu teritoriju, kas gandrīz ir neiespējami.

Lai vai kā, "Google DeepMind" datora programma sacentās ar GO Eiropas čempionu Fenu Vei. Čempions jau pirmajā raundā zaudēja - kaut arī par spīti tam viņš turpināja revanšēties piecas reizes, taču arī tas nenesa panākumus.

Sākotnēji cilvēki neticēja, ka dators varētu uzvarēt dzīvu būtni, taču "Google" izstrādātais "DeepMind" mākslīgais intelekts, kas balstās uz daudziem sarežģītiem algoritmiem, ir pierādījis pretējo.

Kā apgalvo "DeepMind" direktors, tad "DeepMind" nepārtraukti mācās no savas pieredzes. Programma GO spēli ir spēlējusi miljoniem reižu, katru reizi gūstot pieredzi un spēlējot arvien labāk. Nākotnē šādu veida tehnoloģiju varētu izmantot cilvēkam kā palīgu, kas ļautu pieņemt pareizākos lēmumus dažādās citās situācijās.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 N @ 2016.02.05 14:21

Nākotnē šādu veida tehnoloģiju varētu izmantot cilvēkam kā palīgu, kas ļautu pieņemt pareizākos lēmumus dažādās citās situācijās.

Ne vienmēr ir pareizi balstīties uz vēsturisku pieredzi.