Datuve :: Amerikas karavīri nav apmierināti ar Google suņu veidīgu robotu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 112

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 112

Datuve.lv video
Top.LV

Amerikas karavīri nav apmierināti ar Google suņu veidīgu robotu

Ievietoja: OskarsM @ 2016.01.03 19:12  

robodog

Google nopirktā Boston Dynamics kompānija ir izveidojusi kārtējo robotu kara nolūkiem, kas līdzinās dzīvniekam - šoreiz sunim. Tomēr ASV karavīri tajā saskata neskaitāmus tehniskus trūkumus, kas liek šim projektam atmest ar roku, neskatoties uz to, ka viss projekts izmaksāja 42 miljonus ASV dolāru.

LS3 suņu robots tika testēts, un karavīri piekrīt, ka vizuālais izskats varētu aizbiedēt pretiniekus, turklāt uz tās ir iespējams pārvadāt dažāda veida ekipējumu, kā arī robots var izpildīt dažādus uzdevumus. Bet lielākais trūkums ir tas, ka suņu robots ir pārāk skaļš un nespēj lavīties klusi - tādējādi neatbilst operatīvu darbību situācijām. Proti, robota rūkoņa (kas līdzinās motora rūkoņai) nodotu atrašanās vietu, kas militārās operācijās ir nepieļaujami.

Taču Boston Dynamics kompānijas prezidents Marks Reiberts (Marc Raibert) paskaidroja: "LS3 ir pētniecības programma, kas tikai parāda iespējas, ko robots spētu darīt, nevis norāda gala rezultātu"Šis nav pirmais gadījums, kad ASV karavīriem dod iespēju izmēģināt moderno tehnoloģiju, kas atvieglotu dažnedažādas operācijas. Jau 2014.gadā jūras kājnieki testēja četrkājainu ierīci, kura arī neguva lieliskus rezultātus. Par spīti tam, Boston Dynamics neatmet cerības un izstrādāja jaunu dzīvniekam līdzīgu robotu, kas bija izmērā mazāks un klusāks - ar iesauku "Spot". Bet tad radās citas problēmas - robots nespēja pārvadāt pietiekami daudz kravas, tikai 18 kilogramus, kamēr suņu robots LS3 teju vai desmit reizes vairāk. Kā apgalvoja ASV karavīri, tad Spot varētu labi noderēt operācijā kā izlūks, taču atšķirībā no suņu robota, tā nespēj nodrošināt automātisku pašvadību un bija nepieciešama cilvēka kontrole.

Marks Reiberts izklāstīja arī uzlabojumus jaunākajam robotam Spot: "LS3 ir 50 reizes klusāks nekā BigDog robots, kamēr Spot ir 10 - 20 reizes klusāks par LS3, bet, protams, tas ir atkarīgs no attiecīgā darbības veida. Jā, roboti nav tik klusi kā cilvēki vai kā dzīvnieki, bet mēs gūstam labus panākumus".

Saistītie raksti