Datuve :: Modinātājs - biežāk izmantotā papildfunkcija Latvijas mobilajos telefonos

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 111

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 111

Datuve.lv video
Top.LV

Modinātājs - biežāk izmantotā papildfunkcija Latvijas mobilajos telefonos

Ievietoja: Antra_F @ 2011.11.07 20:12  

Visbiežāk izmantotās mobilo telefonu papildfunkcijas ir modinātājs, fotografēšana un mūzikas klausīšanās, secināts mobilo iekārtu mazumtirdzniecības līdera un eksperta „Trodeks” veiktajā pētījumā par mobilo telefonu lietošanas paradumiem Latvijā. Pētījuma rezultāti arī liecina, ka vairākums jeb 70% mobilo telefonu lietotāju Latvijā nespētu iedomāties savu ikdienu bez telefona.

„Ja vēl pirms pāris gadiem mobilos telefonus pamatā izmantoja tikai zvanīšanai vai īsziņu rakstīšanai, tad šodien tas ir kļuvis par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu un organisku sadzīves priekšmetu, lielā mērā aizstājot, piemēram, modinātājpulksteņus, fotoaparātus vai mūzikas atskaņotājus. No vienas puses aptaujas rezultāti ir likumsakarīgi, jo modinātāja funkcija mobilajos telefonos integrēta jau sen. No otras puses, augstas kvalitātes foto un video funkcijas mobilajos telefonos ir salīdzinoši nesen, taču sabiedrībā tās guvušas atzinību ļoti ātri, kas arī liecina, ka ātri apgūstam un izmantojam jaunās tehnoloģijas. Turklāt, pētījums parāda, ka mobilais telefons ir vienlīdz nozīmīgs visās iedzīvotāju vecuma grupās” norāda „Trodeks” Reklāmas un mārketinga direktore Dace Škrabe.

Kā trīs populārākās funkcijas mobilajos telefonos var minēt: modinātāja funkciju, kuru izmanto 91% aptaujāto, fotografēšanas funkciju, kuru izmanto 71% un mūziku vai radio klausās 52%.

„Neskatoties uz to, ka Latvijas mobilo telefonu lietotāju vidū viedtālruņi pēdējos gados ir ieguvuši lielu popularitāti, tomēr, analizējot lietotāju paradumus, redzams, ka populārākās joprojām ir tradicionālās funkcijas. Tomēr ir jānorāda, ka tā saucamo „biroja funkciju” izplatība ir ievērojami palielinājusies. Prognozēju, ka arī šo funkciju izmantošanas izplatība tuvākajā laikā sasniegs visvairāk izmantoto funkciju apmērus un tas notiks vienlīdz strauji ar mobilā interneta lietošanas iemaņu paaugstināšanos,” atzīst Dace Škrabe

Bez jau minētajām funkcijām, aptaujas respondenti norādījuši vēl vairākas funkcijas, kas tiek izmantotas mobilajos telefonos: piemēram, spēļu spēlēšana, datu pārnešana, kalkulators, GPS, diktofons. Tāpat arī atsevišķi respondenti ir norādījuši, ka telefons tiek izmantots ne tik tradicionālām funkcijām – piemēram, kā rotaļlieta bērniem.

„Trodeks” aptauja veikta internetā, aptaujājot 602 respondentus vecumā no 20 līdz 74 gadiem.

Saistītie raksti