Datuve :: Surogātpasts aprīlī: zemestrīce Japānā, karš Lībijā un Lieldienas

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 74

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 74

Datuve.lv video
Top.LV

Surogātpasts aprīlī: zemestrīce Japānā, karš Lībijā un Lieldienas

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.05.16 13:37  

Kaspersky Lab ir izanalizējis surogātpasta izplatītāju darbību 2011. gada aprīlī. Lai gan mēstuļu daudzums kopējā elektroniskā pasta plūsmā turpina palielināties – aprīlī tas pieaudzis par 1,2% un sasniedzis 80,8%, no Krievijas teritorijas izplatītā surogātpasta īpatsvars pakāpeniski samazinās. Šā gada janvārī Krievijas surogātpasta izplatītāji ieņēma otro vietu masu sūtījumus izplatošo valstu sarakstā, ļaujot sevi apsteigt tikai Indijai, taču aprīļa rezultāti rāda, ka otrajā vietā atrodas Brazīlija un trešajā – Dienvidkoreja.

Aprīlī surogātpasta izplatītāji turpināja izmantot Japānas zemestrīces un kara Lībijā tematiku. Īpaši bieži šie temati bija minēti krāpnieciskajās vēstulēs, kas aicina sniegt finansiālu palīdzību. Taču surogātpasta izplatītāju uzmanību piesaistīja arī citi notikumi. Ļaundari, piemēram, aktīvi izmantoja Lieldienu tematiku, izsūtot paziņojumus par laimestiem Lieldienu loterijā, piedāvājot lietotājiem dažādus ceļojumus Lieldienu brīvdienās, kā arī daudzveidīgas delikateses svētku galdam. Jāteic gan, ka netika konstatēti Lieldienu sūtījumi ar kaitīgu saturu.

«Cīņai ar surogātpasta izplatītājiem veltītu nozīmīgu pasākumu trūkums aprīlī, kā arī pietiekamais informatīvo iemeslu daudzums rada labvēlīgus apstākļus liekpasta pakāpeniskam pieaugumam kopējā e-pasta plūsmā,» saka Kaspersky Lab vadošā surogātpasta analītiķe Marija Namestņikova. «Ja pašreizējās tendences saglabāsies, mūsu prognozei par vidējā surogātpasta līmeņa atjaunošanos 82–83% apjomā 2011. gada maijā ir visas iespējas piepildīties.»

Visu pārskatu par surogātpasta izplatītāju darbību 2011. gada aprīlī var atrast tīmekļa vietnē: http://www.securelist.com/ru/analysis/208050696/Spam_v_aprele_2011_goda

Saistītie raksti

Komentāri

#1 Asdfghjklantikasperskis @ 2011.05.17 01:54

Man šitais kasperskis ir jau līdz kaklam. 2os naktī gribās palasīt kādu normālu ziņu, un atkal viņš ir priekšā.

#2 Android WWW @ 2011.05.20 16:47

vienīgais surogātpasts, kas man iekš gmail atnāk ir pasta imports no inbox.lv