Datuve :: GPS navigācijas iekārta un GPS maršruta kontroles sistēma nav viens un tas pats!

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 33

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 33

Datuve.lv video
Top.LV

GPS navigācijas iekārta un GPS maršruta kontroles sistēma nav viens un tas pats!

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2010.12.23 18:29  

Plašsaziņas līdzekļos izskanējusī informācija, ka tā dēvētais jaunais „dienesta auto nodoklis” nav radījis papildus pieprasījumu pēc GPS navigācijas iekārtām iespējams ir patiess, taču tai pat laikā nekorekts. Tas tādēļ, ka GPS navigācijas iekārtas nekādi nav saistītas ar „dienesta auto nodokli”, jo nenodrošina uzņēmumiem nepieciešamo datu glabāšanas funkciju. Uz minēto nodokli attiecas GPS maršruta kontroles sistēmas, tādas kā „Mapon”, pēc kuras pieprasījums pēdējās dienās ir dubultojies tieši „dienesta auto nodokļa” iespaidā.

Jaunais transportlīdzekļu nodokļu likums nosaka, ka komersanta pienākums ir saglabāt maršruta kontroles sistēmas ierakstu datus (elektroniskā vai izdrukas formā) likumā „Par grāmatvedību” noteiktajos termiņos un pēc pieprasījuma uzrādīt tos Valsts ieņēmumu dienestam. Šādas maršrutu kontroles sistēmas ierakstu saglabāšanu un izdruku nenodrošina GPS navigācijas iekārtas, bet gan GPS maršruta kontroles sistēma, kas sastāv no speciālas GPS iekārtas un lietotājam pieejamas programmatūras.

Viena no vadošajām šāda GPS maršruta kontroles sistēmām Latvijā „Mapon” visus datus par auto nobraukto maršrutu sūta „pa gaisu” no iekārtas uz serveri, kas šo informāciju apstrādā un attēlo lietotājam internetā bāzētā programmatūrā. Pakalpojuma ietvaros visa auto maršrutu vēsture tiek glabāta vairākus gadus un pieejam jebkurā brīdī, kā arī jebkurā vietā, kur pieejams internets. Mapon transporta kontroles sistēma ietver sevī ne tikai maršruta kontroles un uzskaites iespējas, bet daudzus citus vadības rīkus, piemēram, brīdinājumu saņemšanu par auto nesankcionētu lietošanu, degvielas kontroli, maršrutu plānošanu un citus.

Mapon ir viena no Latvijas tirgū visilgāk esošajām auto maršruta kontroles sistēmām, kuru lieto vairāk nekā 3500 auto, no kuriem trešdaļa ir vieglie transporta līdzekļi. Mapon izstrādātājs un uzturētājs ir SIA „Izseko”.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 KakTussss @ 2010.12.23 19:26

Tikai neviens nav papūlējies palšāku sabiedrību apgaismot cik tūkstošus $$$$$ tā izklaide izmaksā. Es domāju hārdvēre, uzstādīšana un abonēšana.

#2 Mbart @ 2010.12.23 21:30

3500??????
njā, sapņot var par tādu skaitli, sūds uz kociņa

#3 GZ @ 2010.12.24 00:18

maksā pietiekami dārgi, lai tas nodoklis neliktos nemaz tik dārgs.. :D
kaut kādiem mazajiem komercbambālīšiem nebūs izdevīgi tos sekotājus likt, bet lieliem luksus auto gan droši vien atmaksāsies.

#4 TrakaisKursis @ 2010.12.24 12:42

Labi, ka ir raksts, kas visu saliek pa plauktiņiem. Slikti, ka tas ir PR ar mērķi vairot pieprasījumu kādam noteiktam uzņēmumam.

#5 Dizdraazeejs @ 2010.12.25 13:08

Vai tad nevar nopirkt iekš ebay GPS ierīci, kura ieraksta visus datus SD kartē vai lepnāk caur GPRS sūta? Visu uzparikti kaut kur paslēpj un gatavs.

#6 ghh @ 2010.12.25 20:02

Visi pasaakushi ne tur skatiities...
Valsts iestaades turpinaas braukt ar A8 uz mediibaam :D, bet jebkursh SIA atskaitiisies - kaapeec braucis uz maajaam vai bodi peec piena

#7 Maksas @ 2010.12.27 22:15

GpS maršrutu kontroles sistēma  vienam auto maksā 89Ls
abonēšana 5 Ls mēnesī.
www.GPScentrs.lv sekosana

#8 Vārds @ 2010.12.30 17:38

5 Ls mēnesī, bet kā ar datu pārraides pakalpojumiem?