Datuve :: Antiradaru pieejamība Latvijā

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 38

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 38

Datuve.lv video
Top.LV

Antiradaru pieejamība Latvijā

Ievietoja: kapanen @ 2016.03.13 12:36  

Radar

Ik pa brīdim televīzijā, internetā vai sabiedrībā tiek pieminēts tāds vārds kā antiradars. Protams, mūsdienās palielinoties sodiem ceļu satiksmes jomā, šī tēma aizkulisēs paliek aizvien aktuālāka. Vienmēr ir pastāvējis mīts, ka šos antiradarus un līdzīgas ierīces ir problemātiski iegādāties. Datuve.lv piedāvā Jums nedaudz ieskatīties Latvijas tirgū, cenās un piedāvājumos.

Protams, ka nevaru teikt, ka šajā ziņā esmu kompetents un zinošs, bet pajautājiet paši sev, vai Latvijā ir daudz cilvēku, kuri būtu profesionāļi antiradaru jomā? Tāpēc, kā parasts interneta lietotājs atvēru google.lv un ierakstīju meklētājā atslēgvārdu „antiradari.” Tālu nav jāmeklē, sarakstā pirmā saite - radari.lv. Pēc ilgākas meklēšanas, varu teikt, ka šis ir vienīgais oficiālais radaru, antiradaru un līdzīgu ierīču tirgotājs Latvijā. Jā, ir vēl pāris vietas internetā, kur tiek piedāvāti antiradari jeb radaru detektori, bet tur piedāvājuma klāsts ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāms.

Ķeramies pie sortimenta izpētes. Radaru detektoru cenu amplitūda lielos vilcienos ir sākot no 200 eiro līdz pat 1500 eiro un vairāk. Jā, ir daži eksemplāri, kuri maksā mazāk kā 200 eiro, bet salīdzinot, to aprakstu ar dārgākiem modeļiem, vien šķiet, ka funkcionalitātes ziņā tie ir no iepriekšējā gadsimta.

Praktiskajam latvietim būtu nepieciešams radars cenu kategorijā no 400 līdz 600 eiro. Kāpēc? Tāpēc, ka lielākajai daļai šīs cenu kategorijas antiradaru aprakstos ir minēts, ka tie uztver visus radaru signālus Baltijā. Dažiem no šiem radaru detektoriem, aprakstā ir minēts, ka tie uztver tieši Stalker un Genesis radarus, kurus kā jau daudziem zināms, izmanto policisti, lai noķertu ātruma pārkāpējus.

Nedaudz ieskatīsimies funkcijās, kuras piemīt dārgākajiem radaru detektoriem:
- GPS funkcija, kura nodrošina kļūdaino signālu filtrāciju, kā arī stacionāro fotoradaru datubāzes darbību;
- neredzamības funkcija (antiradars ir neredzams citiem uztvērējiem);
- uztver visus Latvijas, Krievijas un Eiropas radarus;
- duālā antena ar ļoti augstu veiktspēju;

Tās nu būtu galvenās funkcijas, bet nobeigumā es uz šo visu gribētu paskatīties no citas puses. Jā, es saprotu, ka šīs ierīces maksā salīdzinoši daudz naudas, tas nepārprotami ir bizness. Tomēr, vai nedaudz nesanāk pretruna tādā ziņā, ka šo ierīču izmantošana ir sodāma lieta, bet tās ir brīvi nopērkamas. Turklāt pieķeršanas brīdī ir jāmaksā ne tikai naudas sods, bet ierīce arī tiek konfiscēta.
Katrā ziņā, ja kādam rodas padziļinātāka interese par šiem radaru detektoriem, tad tagad droši zināt, kur detalizētāk tos var aplūkot un izpētīt.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 jurro @ 2016.03.13 14:39

Vai vienkāršāk nebūtu beidzot sākt ievērot satiksmes noteikumus ?  Neviens taču neliedz sportiskās aktivitātes izrādīt tur, kur to drīkst. Protams, ne jau F1 vai pasaules mēroga rallijos, bet kaut vai vietējos mačos ? Bet uz šosejas - kā rakstīts noteikumos ?

#2 dzeks @ 2016.03.14 18:57

www.tvnet.lv/auto/jaunumi/86373-radari_un_radaru_detektori_miti_un_patiesiba
Nav redzērts ka kāds apjās doplera sistēmu, tā būtu mūsu radarus meklēt tīklā.