Datuve :: Lok8u prezentē bērnu pieskatīšanas pulksteni

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 119

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 119

Datuve.lv video
Top.LV

Lok8u prezentē bērnu pieskatīšanas pulksteni

Ievietoja: AigarsIevins @ 2009.01.13 15:38  

Kompānija Lok8u prezentējusi jaunu ierīci, ar kuras palīdzību vecāki vienmēr būs lietas kursā kur atrodas viņu atvases. Rokas pulkstenis ar iebūvēto globālo pozicionēšanas sistēmu „num8” (jeb „new mate” – „jaunais draugs”), un tas vienkārši apliekams ap roku.

Ierīcē iebūvēts GPS uztvērējs un uz mobilo tālruņu tīklu bāzēts raidītājs, kas pārsūta informāciju ierīces nēsātāja vecākiem. Brīdī, kad ierīci noņem, tā automātiski nosūta brīdinājuma ziņojumu uz iepriekš ieprogrammēto mobilo telefonu, parādot attiecīgo vietu Google Maps karšu sistēmā. Lok8u runasvīrs Metjū Salmons (Matthew Salmon) informē, ka ierīces precizitāte ir trīs metri.

Jāpiezīmē, ka pulksteni noņemt no rokas nav tik elementāri kā šādu tradicionālu ierīci bez GPS. „Pat ja viņam izdodas to noņemt no rokas, uz tālruni uzreiz tiek nosūtīts Google Maps attēls ar precīzu vietu, ielas adresi un pasta indeksu,” skaidro M.Salmons.


Ikdienas situācijās, lai uzzinātu atvases atrašanās vietu, nepieciešams vien nosūtīt īsziņu ar tekstu „wru” (jeb „where are you?” – „kur tu esi”). Tāpat iespējams uzstādīt funkciju, kas informē vecākus par bērna iziešanu ārpus iepriekš definētas zonas (piemēram, ceļš no mājas uz skolu +/- 50 metri).
Jau drīzumā ierīci būs iespējams iegādāties ASV un Apvienotajā karalistē. Aptuvenā cena tiek plānota 200 ASV dolāru robežās. Papildus tam 10 ASV dolāri jāmaksā ikmēneša abonēšana.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 karuuzo @ 2009.01.13 16:12

Nu šis ir viens labs izgudrojums, neļaus sīkajiem vazāties apkārt :)

Vai drīzāk, lielāka iespējamība, ja nofiksēs gadījumu, kad kāds sīko aptīra vai mēģina nolaupīt. Vismaz zinās, no kuras vietas sākt meklēt.

Vienīgi jautājums, vai viņš nosūtīs signālu arī tad, ja pēkšņi "pazudīs" GPS sputņiki? Tas visu varētu nedaudz sarežģīt, jo ieejot mājā, 99%, ka GPS būs mēms.

m

#2 wolfinj @ 2009.01.13 17:13

Šķiet te runa iet par aGPS kam ar sputņikiem nav nekāda sakara...

#3 sia-gs @ 2009.01.13 21:44

nu bet tā vairs nav interesanti.. visādi štrunti tagad vecākiem nāk, ka sīkajiem pat grūti domāt kur viņi var iet un kur nē.. protams katram ir jāizlemj pašam, vai tādu grib savam bērnam ap roku vai nē. tā vnk šausmīgi ierobežo bērna bērnību.