Datuve :: Izstrādāts pirmais paplašinātās realitātes risinājums automašīnu iegādei

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 274

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 274

Datuve.lv video
Top.LV

Izstrādāts pirmais paplašinātās realitātes risinājums automašīnu iegādei

Ievietoja: Datuve @ 2016.05.17 11:20  

Viena no šī gada tehnoloģiju tendencēm ir virtuālās un paplašinātās realitātes kļūšana par patēriņa produktu. Tas skar ne vien izklaides un spēļu industriju, bet arī daudzas citas nozares, tostarp mazumtirdzniecību, nekustamo īpašumu tirgu un nu jau arī auto industriju. Šopavasar prezentēts lietotnes prototips, kas ļauj reālā izmērā un izskatā novērtēt gan automašīnas ārpusi, gan iekšpusi, nedodoties uz auto salonu.

accenture showcase

Nesen tika prezentēts Fiat Chrysler prototips automašīnu pārdošanas lietotnei, ko radījis starptautiskais tehnoloģiju uzņēmums Accenture. Pirmais šāda tipa mobilais paplašinātās realitātes risinājums attēlo 3D transportlīdzekli tā reālajā izmērā, ļaujot ne vien apskatīt automašīnu no ārpuses, bet arī novērtēt tās salonu. Paredzams, ka nākotnē šāda tipa risinājumi atvieglos ne tikai automašīnu, bet arī citu pirkumu izdarīšanu.

“Šis ir virtuālās un paplašinātās realitātes gads – šobrīd pārdošanā nonākušas pirmās iekārtas un risinājumi, un lietotāji sākuši tos apgūt. Lielākoties tas saistīts ar izklaides industriju – spēlēm, iespēju pasākumus vērot it kā klātienē un tamlīdzīgi. Tomēr vissatraucošākās ir tās paplašinātās realitātes iespējas, par kurām plašāka publika neko nezina, jo tās ir tapšanas stadijā vai vēl pat nav plānotas. Jaunā Accenture veidotā lietotne ir pirmais šāda tipa risinājums, un plānots, ka nākotnē līdzīgi risinājumi būs ierasta ikdiena. Šobrīd Accenture eksperimentē ar paplašinātās realitātes iespējamiem pielietojumiem biznesa vajadzībām, un jau drīzumā redzēsim, kā paplašinātā realitāte mainīs iepirkšanās ieradumus,” stāsta Accenture vadītājs Maksims Jegorovs.

accenture showcase

Prototips ļauj automašīnas pircējiem turēt savu iekārtu un, izmantojot iebūvētu sensoru tehnoloģiju, apskatīt un pat apiet apkārt automašīnai. Lietotājs var mainīt automašīnas krāsu, izvēlēties dažādu veidu auto diskus un citādi pielāgot mašīnu savai gaumei. Tāpat iespējams atvērt auto durvis, ieskatīties tās salonā un novērtēt reālistisku un detalizētu mašīnas interjeru, kurā iespējams mainīt salona krāsas vai paneļa stilus ar vienu pieskārienu ekrānam.

Izstrādātā tehnoloģija ļauj navigēt fiziskajā pasaulē līdzīgi kā mēs to darītu dzīvē. Tā ir jauna tipa telpiskā uztvere, kas radīta, Android iekārtām piešķirot uzlabotu skatu, attēla apstrādi un īpašus skata sensorus. Jaunā lietotne uztver vidi 360 grādos. Ja iekārta tiek pakustināta, skats uz auto mainās tāpat, kā tas mainītos, ja dzīvē uz to skatītos cilvēka acs. Virtuālā mašīna kustās tieši tāpat kā kustās cilvēks, kura rokās ir iekārta. Jaunais risinājums ir pilnībā paša kontrolējams, nepiesaistīts GPS, signāliem vai marķieriem.

accenture showcase

Risinājums radīts sadarbībā ar Google projektu Tango, un paredzēts, ka pirmās komerciālās iekārtas būs pieejamas tirgū šī gada vasarā.

Saistītie raksti