Datuve :: HP un Kodak printeru strīds

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 88

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 88

Datuve.lv video
Top.LV

HP un Kodak printeru strīds

Ievietoja: daunte @ 2010.02.22 12:56  

Nu jau gandrīz ir pagājuši divi gadi kopš Kodak sola cilvēkiem ietaupīt lielu naudu, ja tie pāries uz viņu all-in-one (viss vienā) tintes printeri. Un neapšaubāmi beidzot tiem ir parādījies kāds oponents, kas apšauba uzņēmuma reklāmas saukļus. HP apgalvo, ka Kodak solītais ietaupījums vidēji 110 ASV dolāru gadā ir maldīgs.

Pēc HP un neatkarīga konsultāciju uzņēmuma datiem cilvēkiem vajadzētu dienā izprintēt četras lapas ar Kodak printeri, lai iegūtu šo ietaupījumu, bet tas ir daudz vairāk ka vidējais mājas lietotājs printē. Ar tiesas lēmumu Kodak nācās savu reklāmas saukli pārveidot uz “ Ietaupi vidēji 110 USD gadā, printējot tikai 4 lapas dienā”.

Lai arī reklāmas sauklis tika pārfrāzēts, tas tomēr esot maldinošs pēc HP domām. Vidējais mājas lietotājs ASV izprintē līdz 2 lapām dienā, bet klausoties reklāmu cilvēki nemaz neapzinās, ka viņi savu printeri izmanto daudz mazāk kā reklāmā pasusts.

Pēc PCWorld.com printeru testu rezultātiem ir redzams, ka lai arī Kodak printeri ir vidēji lētāki nekā konkurentu piedāvātie, tomēr kvalitāte nav tā pati labākā uz parasta papīra. Uz foto papīra kvalitāte ir lieliska kā tas tiek solīts reklāmās. Bet, ja jūs taupāt naudu uz tinti, tad jūs to viennozīmīgi pārtērējat iegādājoties speciālo papīru, lai iegūtu normālu kvalitāti.

Bet visvairāk Kodak ir nokaitinājis savus konkurentus, jo 2007. gadā, kad tas iegāja printeru tirgū, uzņēmums piedāvāja tinti par daudz zemākām cenām saviem printeriem nekā konkurenti. Tintes kārtridžu tirgošana būtībā ir printeru ražotāju galvenais ieņēmumu avots, jo dažkārt nopirkt jaunu printeri ir lētāk nekā jaunu tintes kārtridžu, bet Kodak šo jauko biznesu ir nedaudz iedragājis ar savām zemajām cenām.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 ei8ht @ 2010.02.22 21:20

Man patīk kad viņi(ražotāji) strīdas, tas var būt kādam citam izdevīgi(patērētājiem).

#2 rhee @ 2010.02.23 18:08

Viņiem ir jāstrīdās, lai zinam kurš ir labāks, nevis reklamēs sazinko.